Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / 13. měsíční NO nehlídá
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
PeeteaCZ
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2017 21:57
- Nahlásit


Ahoj, prosím o radu...
13. měsíční fenka NO, neskutečně zlatá, poslušná, výborně socializovaná, nebojácná, ve výcviku spolehlivá, na obraně nekompromisní.
Ale jakmile se u vrat zjeví kdokoliv (byť člověk, kterého nikdy předtím neviděla), začne lítat po dvoře, aby našla míček, klacík, cokoliv a nese ho návštěvě, aby jí to házela. Je těžce závislá na aportu čehokoliv. Neunavitelná. Zkoušeli jsme sebrat ze zahrady včechny "aporty", ale ulomí si prostě další větvičku z keře a nese ji návštěvě.
Nechci psychopata, kterej utrhne člověku ruku, jen sáhne na zvonek. Ale bystrého a ostražitého hlídače, který bude pozorovat vetřelce a jakmile uzná, že už je moc blízko plotu, začne štěkat.

Otázka... jak odnaučit čubinu tahat návštěvě "aportíky?"

Děkuju

Maya
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2017 22:13
- Nahlásit


PeeteaCZ
Počkejte si tak ještě rok dva a nejspíš s tím přestane sama. Ale NO není zrovna typický štěkací záploťák, to jste si spletli plemeno, takže toho se možná nedočkáte. Takový špic to dělá od dvou měsíců. Ale je hodně mladá, tu ostražitost mají až dospělí psi.

corgi
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2017 22:21
- Nahlásit


Ježišmarjá, buďte ráda!!! Já byla zvyklá na "normální" psy, teď mám dvouroční hlídací mrchu a musím všechny na noc zavírat, protože bych se jedinou noc nevyspala! Hlídá nás absolutně před kýmkoliv, ať jde metr od plotu nebo metrů třicet

corgi
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2017 22:22
- Nahlásit


Maya
Tady vidím jasnou příbuznost se špicem, ta moje potvora to dělá snad od půl roka

PeeteaCZ
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2017 06:12 - Změnil/a: PeeteaCZ
- Nahlásit


Jo, jako automatický štěkání po ní asi jako nevyžaduju. Ale chci, aby cizím dala najevo "Tebe neznám, když tě neznám já, nezná tě ani můj páník, a když tě neznám ani já, ani páník, dej majzla, co hodláš dělat".
Tak my jsme téměř na samotě, kam zaboudí maximálně pošťák.
Takže jako uňafaná ona prostě nebude. Není důvod.
Ona je prostě se všema ohromná kamarídka. I když návštěva vstoupí na pozemek, bez toho, aniž bych u toho byl (třebas tchánojc), čubina prostě největší prča, pojďme si házet.
Takže říkáte vyčkat. Nu, jsem z toho celkem nesvůj. Respekt má, ale je hrozná roura.

birma
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2017 10:10
- Nahlásit


PeeteaCZ
No můžete ji k tomu vést. Jenže pak zas už to nebude s velkou pravděpodobností "plyšáček" na procházkách a vy si budete muset hlídat, aby fakt nezvané návštěvě neutrhla ruku. Za sebe považuju za lepší psa, co nehlídá, než psa co hlídá, ale musím zas pořád hlídat já, aby někomu neublížil... Naučit takové to štěkám a "hlídám", ale neublížím, bude dost oříšek. Vybodla bych se na to a příště zvolila plemeno, co má hlídání víc v krvi.

PeeteaCZ
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2017 12:54
- Nahlásit


birma
Tak nezvané návštěvě přece tu ruku utrhnout má, ne?

Asi jsem to špatně popsal.
Potřebuju psisko, absolutně vyrovnaný (což zatím je), který ale bude bránit majetek a rodinu páníka.
Takže OK, ať neštěká na kolemjdoucího, ale bedlivě pozoruje a ve chvíli, kdy lump skočí za plot, ať se postará o to, že jeho další cesta povede na chirurgii na šití.
Nejsem přece jediný, kdo požaduje od psa hlídání pozemku/majetku, nebo jo?
Já, potažmo moje rodina rozhodne, kdo za plot smí a kdo ne.
Navíc věřím, že NO je natolik inteligentní, aby pochopil, že na prochajdě, pokud páníkovi nehrozí nebezpečí, nemá důvod na nikoho útočit. Navíc když není "ve svém", tedy na pozemku, který hlídá.
Ale zaklapnou vrátka a čuba by měla přepnout do hlídacího módu a dávat přece pozor, aby se bad guy nedostal do jejího revíru. No ne?
Jako jestli mi i tohle rozbombardujete, tak jsem asi nepochopil důvod, proč si lidi psa na hlídání pořizují.

Nemůžu přece rozlišovat psy na kousavý a nekousavý. Tedy hlídají, ale koušou všechny a všude. Nebo nekoušu vůbec a nikdy.

Abych to shrnul.
Pes na pozemku - střežím, aby se bad guy nedostal na pozemek. Ve chvíli, kdy překročí plot, nebo branku a nemá s sebou páníka, nebo paničku, koušu, trhám, dávím.
Pes mimo pozemek - mám volno od hlídání pozemku, hlídá zabezpečovačka. Lítám, aportuju, dělám kraviny. Jéé, támhle někdo jde, páník se s ním zdraví, povídá, můžu ho oňuchat a zkusmo mu přinesu klacík. Co kdyby ho bavilo házení, stejně jako mě aportování, že jo.
Jééé, támhle někdo jde, je to bad guy, na páníka křičí, zvedá klacek nad hlavu, ale ne aby mi ho hodil, ale aby fláknul páníka po tykvy. Koušu, trhám, dávím.

Takhle přece psi fungujou, nebo ne?

corgi
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2017 13:05
- Nahlásit


PeeteaCZ
Tak nezvané návštěvě přece tu ruku utrhnout má, ne?
Neblázněte, žijete v zemi, kde zákon stojí za poškozeným!!! Pokud na vašem pozemku váš pes ublíží komukoliv, jste v průseru vy, ne dotyčný...

ať neštěká na kolemjdoucího, ale bedlivě pozoruje a ve chvíli, kdy lump skočí za plot, ať se postará o to, že jeho další cesta povede na chirurgii na šití.
To je ale spíš povaha pastevce, ne NO.

tak jsem asi nepochopil důvod, proč si lidi psa na hlídání pořizují.
Na "hlídání baráku" - pes spustí štěkot a já koukám, kdo jde. To, že štěká, nutně neznamená, že by toho člověka pokousal. Moji psi spustí kravál jako prase, ale jak otevřu vrátka, člověka přivítají, nebo je jim ukradený, podle konkrétní osoby.
Pokud někdo skutečně potřebuje "strážit objekt", pak si pořídí psa na toto určeného (plemenem nebo konkrétní povahou), ale pak se musí smířit s těžkostmi v každodenním životě. Inteligence NO nebo čehokoliv v tom pak moc nehraje roli.

Takhle přece psi fungujou, nebo ne?
Bohužel, ne

birma
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2017 13:14
- Nahlásit


PeeteaCZ
Takhle přece psi fungujou, nebo ne?
Když si člověk dobře vybere plemeno (molos nebo pastevec)a má štěstí na jedince, tak to tak může být. Naučit to moc nejde.

Maya
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2017 23:29
- Nahlásit


PeeteaCZ
Pak špatně vybraný plemeno. To jak požadujete vy, tak funguje jen několik málo plemen, většina psů ne.
A jak píše corgi, když ten co vám vleze za plot skončí na chirurgii, vy jako majitel psa skončíte v lochu. A budete ještě rád, když zloději nebudete doživotně platit trvalý následky. Tak je to u nás bohužel nastavený.
Pokud si pořídíte plemeno, který bude dělat to co požadujete, tak budete v podstatě celý jeho život jednou nohou v tom lochu, protože žádný pes není zas až takový inteligent, aby poznal třeba klacek od berle a nebo napadení od hádky. Protože proště pes který sám vyhodnocuje koho napadnout a koho ne je takový odjištěný granát.
Buďte rád za to co máte, s NO klidně můžete nacvičit obrany a případně bude umět alespoň zákus na ruku na povel.

Neumi
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 06:32
- Nahlásit


Vidíš, můj pes dokázal rozpoznat cizího napadeného, kterého nechal se "schovat", od cizího útočníka - ten už se přiblížit neodvážil. Vyhodnocoval sám a protože to byl pes zcela vyrovnané nervové soustavy, tak vyhodnocoval správně......tak, jak to hlásá standard. Ale pravda, nikoho nekousal, nedrásal ani nerozsapoval

žádný pes není zas až takový inteligent, aby poznal třeba klacek od berle a nebo napadení od hádky
klacek od berle poznat nemusí, stačí když reaguje na útok. A napadení od hádky pozná (ten správně fungující), fakt jo (ono to je i na obranách a někde i v rámci bonitace)

PeeteaCZ
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 14:23 - Změnil/a: PeeteaCZ
- Nahlásit


OK, děkuji Maya, birma i corgi za přiblížení této problematiky.

NO jsem zvolil po pečlivém výběru, kdy jednu z největších rolí hrály moje velmi malé zkušenosti s výcvikem. NO se téměř učí sám. Určitě volby nelituji a spíš se trošku stydím, že jsem si myslel, že zvládne víc, než je v jeho možnostech.

Neumi jasně, právě že na obranách se trénuje vyhrocení situace s napadením psovoda a pes musí automaticky přejít do útoku...

Jen ohledně napadení na vlastním pozemku.
Jsem si vědom, že kolik soudců, tolik rozsudků, ale v Listině základních práv a svobod je jasně vymezeno, že Obydlí je nedotknutelné. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí.
A jak všichni víme, Listina zákl. práv a svobod, stojí nad právním řádem.
Takže pokud bad guy přepadne přes plot, a rozhodne se páchat trestnou činnost, ani na okamžik nebudu váhat eliminovat ho všemi prostředky, včetně poštvání psa.
A v případě, že poté budu obžalován, výsledek bude záležet hlavně na volbě advokáta.
Není přece možné dívat se na druhou stranu a dělat, že mi vlastně nevadí, že mi krade sekačku, pustoší barák a nedejbože vztáhne ruku na mé blízké. On se rozhodl dělat špatné věci, tak ať za to nese následky.

pardon, trošku jsem se rozohnil, ale musel jsem.
Každopádně nikdy nebudu držet psa zpátky, aby nenapadl padoucha na mém pozemku.

Abych to uzavřel.

Děkuji vám. Opravdu děkuji za vysvětlení všecho, co jsem požadoval.
spokojený život vám i vašim bafanům

birma
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 14:27
- Nahlásit


PeeteaCZ
Takže pokud bad guy přepadne přes plot, a rozhodne se páchat trestnou činnost, ani na okamžik nebudu váhat eliminovat ho všemi prostředky, včetně poštvání psa.
Tam jde o to, že se můžeš adekvátními prostředky. Protože utržená ruka a ukousnutá hlava nejsou adekvátní ztrátě sekačky, je to špatně. Kdybys uměl dokázat, že tě šel podřezat, je to OK...

PeeteaCZ
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 15:02
- Nahlásit


Teď silně off topic, ale birma ve skutečnosti je to trochu složitější. V tomhle se dovolím tvrdit, že se vcelku orientuji.
Každý je povinnen zakročit, pokud je svědkem páchání tr. činu, pokud to neohrozí jeho samotného.
Navíc každý občan smí provést tzv. občanské zadržení.

Rozhodně neplatí mylně ve společnosti propírané, že se smím bránit JEN podobnou zbraní, kterou jsem napaden.
Naopak. Aby obrana byla účinná, musí být důraznější, než útok, který má zastavit!

Představme si imaginární situaci:
Známá firma Standa Brousek se rozhodl okouknout, jestli mi ve stodole nepřibyla sekačka. Protože si odpoledne schrupnul, v noci nemůže usnout. Před půl třetí nad ránem nazuje holínky a přes louku se vydá k mé zahradě. Chatrný plot pro něj není překážkou, i když váží 120 Kg (Standa, ne plot).

Čubinu v boudě probudí nezvyklý šramot a po tom, co protáhne páteř a zadní běhy se zahledí k rohu zahrady, kde uvidí potemnělou siluetu. Vzpomene si, co jí prabába a prabába její prabáby daly do vínku. Ač je postava na vlka moc vysoká a ovce na zahradě taky nikdy neviděla ví, že musí udělat kravál, aby to páník šel prověřit. Ví, že kdyby se na to vydlábla a šla zase chrápat do hoblin, mohl by bejt průser.

Začne teda vřeštět, co jí hlasivky stačí. Sousedovo rourapes se taky vzbudí a podpoří ji. Standa zkušeně zhodnotí situaci a v paměti vyloví poučku, že pes, kterej štěká, nekouše. Kradmě se přikrade ke kůlně a zkušeně vypáčí zámek.

Manželka doma jen s ratolestmi, já na sl. cestě, legálně drženou střelnou zbraň s sebou...
Žena sotva poloviční, než Standa, nesměle vezme do ruky karbidku a plna strachu se jde podívat, o co jde.
Standa ví, že v případě přítomnosti policie si v chládku posední pěkně dlouho. Všimne si, že vedle nové sekačky je taky príma nové topůrko na sekyru.

Tady pomůže jen několik rychlých povelů. Tiga, pozooor! Tiga VPŘED a DRŽ!
a pak už jen 158, dobrý večer, policie, proč voláte?

Došlo k situaci, kdy se nejdená o nutnou obranu, Standa zatím manželku nenapadl. Ale ona ve strachu, před možným napadením, kdy by neměla nejmenší šanci se ubránit, použila útok psa pro a) předejití útoku pachatele, b) občanské zadržení.

V tomhle konkrétním případě by lehce podprůměrný koncipient plzeňských práv dokázal obhájit útok psa.

A pokud se pokusíte kontrovat tím, že se měla zamknout v domě a zavolat policii, budu se jen smát.

Dojezdová doba je k nám cca 35 minut. Tak to prostě je a nikdo s tím nic neudělá.
Co všechno se dá zvládnout za 35 minut snad nemusím říkat.
Policajt se taky nedá koupit v lidlu, abych si ho postavil k baráku.
A protože prostě žijeme ve zlé době, tak se musíme umět bránit všemi prostředky.

ještě nutná omluva za offtopic

corgi
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 15:50 - Změnil/a: corgi
- Nahlásit


Když už offtopic, tak pokud si pamatuju, byl dosud vždy útok psa vyhodnocen jako "nepřiměřená obrana". Plus navíc my, jakožto majitelé psů, bychom měli případným "bad guys" vyjít vstříc viditelným označením s piktogramem (co kdyby byli cizinci či negramoti?) jasně říkajícím, že se na pozemku nachází pes. Toto označení musí být, pokud si opět dobře vzpomínám, na každém plotu přístupném zvenčí, pokud tedy např. mám parcelu tvaru osmiúhelníku stojící bez sousedů o samotě, měla bych mít 8 cedulek. Tak, kdo to máte?

PeeteaCZ
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 16:28 - Změnil/a: PeeteaCZ
- Nahlásit


corgi, jsem přesvědčen o tom, že tohle v zákoně oporu nemá.
Určitě to může pomoct, při pozdějším soudu, na druhou stranu Bad guy řekne, že byla moc velká tma na to, aby viděl nějakou cedulku.

Přesto, pokjud někdo najdete nějaký prováděcí předpis, jak má být cedulka vyvedena (protože pokud to stanoví zákon, stanoví zároveň přesnou podobu a rozměry upozornění), tedy pokud někdo najdete, přidejte prosím do diskuze odkaz. Děkuji

Maya
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 17:28
- Nahlásit


Predpis na cedulky neni, ake pricti si jiz vydane rozsudky. Pravda je takova, ze pokud zlodej nema zbran, je pes neprimerena obrana. Naopak ty podle zakona jsi povinen psa zabezpecit tak, aby nikomu nemohl zpusobit skodu.
V tebou uvadenem pripade by to bylo bud tak ze Standa hodi psovi otraveneho burta a kdyz pes chcipne odnese si co potrebuje, v druhem pripade ze by se nechal chytit by tvrdil ze mu za plot jen neco spadlo a on si pro to jen sel, na to ma podle zakona pravo.

corgi
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 18:00
- Nahlásit


Zákon o cedulkách asi (určitě?) není, ale rozhodně to vidím jako přitěžující okolnost: "Ale ten plot nebyl označený, já nevěděl, že je tam pes, já chudák jsem tam byl vlastně omylem a takhle jsem dopadl..."

Maya
V tebou uvadenem pripade by to bylo bud tak ze Standa hodi psovi otraveneho burta a kdyz pes chcipne odnese si co potrebuje
Tohle je noční můra každého, kdo má psa venku

birma
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 18:02
- Nahlásit


PeeteaCZ
Asi najdeš málo lidí, co by s tebou nesouhlasili. Bohužel, krom soudců. Nám fakt vysvětlovat nemusíš, co proč a jak, ber to tak, že tě prostě seznamujeme se současnou realitou.

PeeteaCZ
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 18:31
- Nahlásit


Maya
Zákon o Nutné obraně i Krajní nouzi jasně říká, že mám právo bránit sebe, nebo zájem chráněný státem, ne však zcela zjevně nepřiměřeně.
Skoro jistě by se při poštvání psa nejednalo o nepřiměřenou obranu. Ta by nastala ve chvíli, kdy by Standa, 10 metrů ode mě, zvedl ze země cihlu, že ji po mě hodí a já ho střelil pistolí do květáku. A i tam by to bylo hodně sporný, protože bych se točil na tom, že jsem se důvodně domníval, že cihla mě zasáhne do hlavy a prorazí lebku s masivním nitrolebečním krvácením.
V nutné obraně neplatí subsidiarita, tedy že pokud můžu, musím utéct. Zákon mi ukládá právo se aktivně bránit.

A psa mám zabezpečeného proti způsobení škody, plotem a zamčenou brankou. I tohle musí stačit.

Takže jak říkám, průměrný advokát z tohohle musí vysekat každého.

Jako ano, já moc dobře rozumím vaší frustraci, kdy soudy rozhodují, jak rozhodují, ale zase nedělejme z toho tragédii.
Je mnohem víc případů, kdy bylo rozhodnuto správně. Bohužel o nich se nikdo nešíří. Zato ty chybné judikáty znají všichni. Ale tak to prostě je.

corgi
Omylem nikdo nepřeleze plot, notabene, když za ním řve pes. I kdyby neřval... Soudce by trval na vysvětlení onoho Omylem.

Dovedu si představit průser, kdy mi do zahrady skočí přes plot dítě pro míč, který mu tam spadl a pes ho potrhá. To je velký malér. ALE opět jsem přesvědčený o tom, že soud by zkoumal, proč to dítě bylo bez dozoru a kdo v tu chvíli za něj byl odpovědný.

Tak otrávený buřt je uplně jinej level, stejně tak může Standa čubu plácnout po tykvy lešeňovou trubkou, stejně tak tou trubkou může plácnout mě a v nejhorším případě si nepřinese lešeňovku, ale pistoli. Ale tohle všechno (už od mého ppříspěvku se Standou), je jen KDYBY.

Přátelé, je vás na mě moc.
Ale neberte mi tu sladkou naivitu, že soudy ČR rozhodují dle práva.

Maya
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 22:47
- Nahlásit


PeeteaCZ
Ale soudy soudí podle zákona. Podle nového OZ musíš mít psa zajištěného stejně jako zbraň a vždy zodpovídáš za způsobenou škodu na majetku i na zdraví. Soudy klidně můžou rozhodnout, že to byla nutná sebeobrana, ale to tě nevyvlíkne z placení bolestného za zranění, když tě zloděj zažaluje, protože je úplně fuk, kde se incident odehraje, tu zodpovědnost máš vždy a všude, i na vlastním pozemku.
Citace z textu od právníka a víc o tom asi nemá smysl debatovat, je každého věc, jak se k tomu kdo postaví.

K významné změně došlo v oblasti odpovědnosti vlastníka zvířete. Zde by se všichni majitelé domácích mazlíčků měli mít na pozoru. Dříve majitel zvířete odpovídal za škodu pouze tehdy, když ji prokazatelně zavinil, například když neuvázal psa, ten utekl a zadávil sousedovi několik chovných slepic či způsobil dopravní nehodu. Dnes platí takzvaná objektivní odpovědnost, tedy majitel je za škodu způsobenou zvířetem odpovědný vždy, bez ohledu na to, zda ji zavinil, nebo ne.

Odpovědný je tedy i v případě, že psa řádně uvázal, ten přesto utekl a způsobil škodu. Tato novinka se dotýká nejen „běžných chovatelů" domácích mazlíčků, ale například i myslivců, kteří jsou často majiteli velkých loveckých psů či dravců. I tito živočichové mohou napáchat nemalé škody, za které je potom odpovědný chovatel.

Maya
Člen
# Zasláno: 22 Čen 2017 22:52
- Nahlásit


Tedy pro méně chápavé, dříve pes za plotem na vlastím pozemku, pes na vodítku atd. byl pes zabezpečneý, dneska je to tak, že když pes způsobí škodu, na vodítku, doma, kdekoliv, byl nedostatečně zabezpečený, protože kdyby byl řádně zabezpečený, žádnou škodu by způsobit nemohl.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2017 14:18
- Nahlásit


Dnes platí takzvaná objektivní odpovědnost, tedy majitel je za škodu způsobenou zvířetem odpovědný vždy, bez ohledu na to, zda ji zavinil, nebo ne.

Přesně z tohoto důvodu mám psa pojištěného pro různé eventuality a nestojí mě to právě málo... I když zatím se na mně pojišťovna jen "živí" a žádnou škodu jsem uplatňovat nemusela (a doufám, že ani muset nebudu), jsem přece jen klidnější, když vím, že bych to případně měla aspoň z části čím pokrýt, kdyby náhodou nějaký prů**r byl...

Já mám knírače, takže plemeno, které má hlídání v krvi. Můj pes je vyrovnaný, sebevědomý, nebojí se...a je po větší část dne venku. Už jsme zažili situaci, kdy moje sotva roční fousisko vyexpedovalo ze zahrady jakéhosi pobudu, co si zřejmě myslel, že v té kůlně na zahradě máme něco k ukradení...Moje máti viděla už jen nastartované fousisko u plotu a mizející nohu přes plot...
Můj pes je kámoš s každým, u koho cítí, že jsem já v pohodě. Naprosto neznámé lidi ale "prověřuje"...beze strachu, bez agrese, ale důkladně očuchává a jdou-li k nám nějaké "úřední osoby" (odečet plynu, elektřiny apod.), radši psa vždycky s povelem na chvíli umístím do jeho "kenelky", abych nemusela dlouze vysvětlovat těm lidem, že se musí nechat důkladně očuchat :-D

A k tématu...Z mého pohledu je ČR jeden velký absurdistán, a EU nás bude tlačit ještě k většímu omezování pokud se týče obrany čehokoli, včetně vlastního života.....
Souhlasím, že advokáti dokáží obviněné vysekat z ledasčehos, jenže to musí být dobří advokáti a ti opravdu dobří jsou si zatraceně vědomí své ceny a my "běžní smrtelníci" na to nemáme...

Radoslav
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2017 15:52 - Změnil/a: Radoslav
- Nahlásit


PeeteaCZ
Zdravim Vas
K vasi fence- 13 mesicu, jak pisete, je opravdu jeste maly vek na sebedozrani a braneni si sveho teritoria.Ma nynejsi fenka k tomu dospela v roce a pul a to jsem ji k tomu vycvikem pomahal,aby ji to"secvaklo" drive
Dnes ma skoro dva roky a mela by jste videt,co dela, kdyz jde nekdo kolem plotuale to jen v pripade,kdy na zahrade nejsem ja.
Je potreba vice porozumnet temto tvorum a pak jim v mnohem napomoct,kdyz je chceme dobre vychovat a vycvicitvezte,ze vim o cem mluvim
Pokud mate zajem vedet vice,klidne se ozvete.Rad poradim a pomuzu
S pozdravem
R.Ch

PeeteaCZ
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 10:16
- Nahlásit


všem děkuji za rady - Radoslav - jsem muž, alespoň jsem o tom téměř čtyřicet let přesvědčován .
Čubina si asi přečetla tohle vlákno taky, protože včera v jednu v noci, začala na něco za plotem vřískat. Tak jsem nahodil župan, nazul trepky a s baterkou jsme obešli barák. Strašně jsem ji chválil a tak ještě asi dvakrát štěkla, abych viděl, že to umí.
Bylo mojí chybou, když jsem myslel, že hlídají dřív.
Je vidět, že vztah k tomu má a určitě časem bude ostražitá. Teď ji nechám užívat si dětství.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 13:21
- Nahlásit


PeeteaCZ
hele já mám psa...jako psa psa myslim =D ovčáka..pracovního..jako sameček je to eště horší ,ted mu je 14 měsíců a teprve začíná jakoby chápat,úplně vytočená sem byla z tý jeho vstřícnosti jak miloval všechno všechny a každýho,neustále vrtíc ocasem,nesnášim to ! nicméně to sna d vypadá,že mu časem dochází co a jak,tak si budem držet palce =D

corgi
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 16:07
- Nahlásit


PeeteaCZ
včera v jednu v noci, začala na něco za plotem vřískat. Tak jsem nahodil župan, nazul trepky a s baterkou jsme obešli barák
Vítejte do klubu "nevyspal jsem se pět let"

Maya
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 20:07
- Nahlásit


PeeteaCZ
corgi má pravdu, s tímhle tu budeš za rok zpátky s dotazem co dělat když ti fena řve celou noc a půlka vesnice se nevyspí a stěžuje si, noční vyřvávání bych se snažila spíš zatrhnout a to říkám jako majitel psa, co má v popisu práce v noci vyštěkávat medvědy, taky se naučil že v noci se spinká

corgi
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 22:09
- Nahlásit


Maya
taky se naučil že v noci se spinká
Prosím o popis výchovné metody. Nebo co kdybych poslala lišky na převýchovu? Aspoň tak na týden, abych si schrupla....

Maya
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2017 22:28
- Nahlásit


corgi
Jako že by se lišky ještě přiučily jak vyštěkávat neviditelný medvědy? To by nebyl problém.
Ale teda vážně mě u všech psů fungovalo nedovolovat štěkat v místě a čase kde to nechci, což je u nás v noci v kotci. Fungovalo to i na špice bez problému. Ale kdo ví, třeba jednou přijde pes ....

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání