Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Jak odnaučit psa aby se nám pořád mstil
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Baggie
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2014 11:14
- Nahlásit

Petr 1980
Od malička má všeho plnou zadnici,ale vděk žádný a mě už opravdu nebaví pořád psa bít.
Jinými slovy - vy jste nakoupil pro štěně pelíšek, hračky, žrádlo a divíte se, že vám není vděčná? Tak to je snad opravdu blbej vtip.

Podívejte, vy s tím psem bojujete. Nikdy to nevyhrajete. To, že jste na tom s nervama tak špatně, že si potřebujete bouchnout do štěněte, ten pes ví a v jeho očích jste chudák, a nikoliv vůdce.

Radu na to "aby vám pes nedělal naschvály" nikdy od nikoho nedostanete, protože ten problém je ve vás, a ne v psovi.

Vzhledem k tomu, že tohle odmítáte pochopit, tak opravdu té boxerce najděte jiné majitele. Bude to lepší pro obě strany.

Walda
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2014 11:28
- Nahlásit

Biiga

na druhou stranu chápu, že nervy máte taky jenom jedny a prostě to občas musí jít nějak ven..

Pokud to tu nebo vedle, ve vašem tématu, už někdo napsal, tak se omlouvám, ale kvůli tomu to číst celé nebudu.

František Šusta ve své knize Trénink je rozhovor, píše o tomhle problému výbornou věc:
Totiž, že největší nebezpečí trestů (hlavně pozitivních) není v tom, že nezafungují, ale že člověk přestane řešit problém psa a začne řešit problém svůj, ztratí soudnost, uleví si. Jinými slovy, třeba psa zmydlí. A výprask pes rozhodně nechápe jako korekci nebo snahu o nápravu, ale jako agresi vůči sobě.

V tomhle je snaha o co nejčistěji pozitvně posilovací taktiku u nestabilních jedinců (lidí) skvělá, dá jim přesný popis postupu bod po bodu a minimalizuje možnost lidského přeskoku.

worick
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2014 11:41
- Nahlásit

Biiga
pán se sice slušně zeptal, ale tím to skončilo. Na rady reaguje hulvátsky a i když se tady všechny snaží přesvědčit, jak je mírumilovný, těžko mu to po jeho výlevech někdo uvěří...
Neříkám, že jsme si všichni neprošli tím, že dostalo štěně něčím přes zadek, ale pyšná na to nejsem a také jsem si vědoma, že dobře to nebylo a vztah se psem to spíš pokazilo.
Vůbec nechápu, proč si všichni, co si pořizují psy myslí, že ten jejich se bude chovat jen správně a podle jejich představ, protože oni jsou tak skvělí, že je jasné, že vychovají jen skvělého psa? To si ale jistě nepořizujte děti, protože ty by jste museli do 5ti let zabít...

Walda
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2014 11:49
- Nahlásit

worick

myslí, že ten jejich se bude chovat jen správně

Pes se chová vždycky správně, snaží se přežít.
Lidi by si právě měli uvědomit, že to co po psovi chtějí oni, je (lidmi) očekávané chování, které mu musí vysvětlit.

worick
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2014 12:43
- Nahlásit

Walda
Lidi by si právě měli uvědomit, že to co po psovi chtějí oni, je (lidmi) očekávané chování - ano, ano, myslela jsem ,,správně" podle nás, lidí

Walda
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2014 12:59
- Nahlásit

worick

Já vím, ale když se to rozepíše a rozdělí, jak jsem to napsal já, plyne z toho třeba i to, že pes nedělá naschvály, což je pro hodně lidí nová a dost nepřijatelná informace

Matýsek Pučmelda
Člen
# Zasláno: 13 Čen 2018 22:52
- Nahlásit

Ahoj Petře 1980, stejně jako lidé tady, i psi jsou někdy retardovaní a prostě to chce klid a trpělivost. Držím palce a doufám, že i pejsek časem pochopí...

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání