Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Jak odnaučit psa aby se nám pořád mstil
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Petr 1980
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 07:51
- Nahlásit

Dobrý den,máme 6 měsíční fenku Německého boxera která se nám mstí pomalu za každou blbost a už je to opravdu neúnosné .Od malička má všeho plnou zadnici,ale vděk žádný a mě už opravdu nebaví pořád psa bít.Na to sem nebyl zvyklý u předešlé fenky Českého fouska.Stačí ji nepustit za náma do ložnice a ona se nám na truc vyčůrá po bytě,nebo odejdeme jen na nákup a ona nam z bytu udělá kůlničku na dříví,nemluvě o tom že se ještě navíc do toho všeho roztahaného a rozškubaného vyčůrá a vykálí.Prosím poradte jak tenhle zlozvyk psa odnaučit.S ženou ji opravdu máme rádi a nechceme ji věčně bít natož dát pryč.Předem děkuji za rady

Fajka
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 10:13
- Nahlásit

Petr 1980
Okamžitě jí najděte novýho páníčka, páč je třeba převychovat Vás a né chudáka fenku
páč s tímhle přístupem vás brzo kousne do prdele !

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

kachna_
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 10:51
- Nahlásit

Fajka
Já spíš doufám, že je to vtip

birma
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 12:50
- Nahlásit

kachna_
Taky doufám, zkazila jsem si tímhle dotazem ráno i celou procházku, kdy jsem na to musela myslet...

hana
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 12:51
- Nahlásit

mám roky smečku boxerů, takže zkušenosti by byly. Před pár lety se k mně dostala něco více než roční fenka. U svého původního majitele se chovala naprosto stejně. Navíc v původní rodině pokousala koho mohla. K nám přišla fyzicky i psychicky na dně svých sil. Trvalo skoro rok, než se vzpamatovala, dneska to je úžasná neproblematická sportovní fena. Původní majitel ji nevychoval, zato ji bil. Pokud to není vtip, opravdu zvažte najít jiného majitele. Z toho co píšete, mně naskakuje husí kůže - něco je ve vaší výchově hodně moc špatně. Ještě by byla možnost si rychle něco přečíst nebo najít nějakého dobrého poradce.

Petr 1980
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 13:31
- Nahlásit

No vidím že problém je spíš ve vás a né v nás to že pes dostane papučem nebo novinama na prdel ještě nic spatného nevidím a pokud vy ano tak se nechte lečit kreténi.Žádal sem o radu a ne pitomé připomínky.

birma
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 13:34
- Nahlásit

Petr 1980
Když v tom nic špatnýho nevidíš, tak v tom pokračuj. Ono ti to sice nepomůže, štěně bude pravděpodobně ničit spíš ještě víc a váš vztah bude brzy pod bodem mrazu, ale když ti to dělá dobře...

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 13:41
- Nahlásit

Petr 1980
Rada: štěně hodným lidem, kteří používají rozum a cit. Pořídit plyšového- ten zaručeně nic nezničí...............

hana
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 13:50
- Nahlásit

vzhledem k tomu, že je to boxeři štěně, tak ještě jeden pokus:
tresty pantoflí či novinama jsou naprosto neproduktivní a k ničemu nevedou. To už jste zjistil sám. Hlavní problém ale vidím jinde: je potřeba vědět, že štěně se nemstí a pojem vděk je pro zvíře taky moc abstraktní. Štěně je pravděpodobně neštastné a vystresované, brání se jak umí.

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 13:51
- Nahlásit

Petr 1980

a já si furt myslím, že si z nás někdo dělá čurinu, co?
ale pokud ne, zkuste si znovu přečíst co jste psal, zkuste se na to podívat z pohledu toho psa - on vám vůbec nerozumí co po něm chcete. Aby pes chápal co se po něm chce, je nutné mu to nejdříve vysvětlit a to formou kterou pojme psí, ne lidské myšlení.

hana
K nám přišla fyzicky i psychicky na dně svých sil. Trvalo skoro rok, než se vzpamatovala, dneska to je úžasná neproblematická sportovní fena.

ach jo, a člověku se nechce moc věřit, že by takhle mohl někdo uvažovat. supr, že se podařilo fenku dát dohromady.

Petr 1980
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 13:52
- Nahlásit

Tak u vás všech je asi normalní si nechat kálet a čůrat po bytě jen tak ze srandy.A asi nejsem hodný člověk když předešlé psy jsem měl z ůtulku a nemluvě o tom že poslední fenku českého fouska kterou jsem měl sem si vzal s těžkou nemocí jater a dožila u mě krásných 10let a to sem jí ještě rok pridal když jí praskl nádor na slezině a měla metastáze a mě to stálo ranec.Tak me tu nepoučujte jak sem špatný a nehodný.

birma
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 14:02 - Změnil/a: birma
- Nahlásit

Petr 1980
Tak u vás všech je asi normalní si nechat kálet a čůrat po bytě jen tak ze srandy
No když ono to není ze srandy, víš? Nehledě na to, že to jde naučit naprosto normálně bez nátlaku na psa jen tím, že ho učíš postupně zvládat samotu.
Pro psa (a zvlášť pro štěně) jsou majitelé ač se nám to zdá absurdní něco jako rodiče. Když vezmeš štěně od mámy a necháš ho samotný, tak v přírodě nepřežije, dodneška se z toho zachovalo to, že ten prcek je v takovou chvíli v hroznym stresu. A když je ve stresu, tak se snadno pomočí nebo něco zničí. Pokud je návrat "mámy a táty" doprovázen něčím nepříjemným, tak se stres bude akorát zvyšovat a tudíž to toho prcka nepřejde.
Nehledě na to, že jakýkoliv trest po vašem příchodu si štěně nespojí s tím, co dělalo v tu dobu, kdy bylo samo, ale se svou poslední činností, takže s vítáním, pospáváním a vaším příchodem.
Tady je třeba hezké video na tohle téma.

corgi
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 14:06
- Nahlásit

Ježišmarjá, já doufala, že ten dotaz je vtip

Petr 1980
předešlé psy jsem měl z ůtulku .....s těžkou nemocí jater a dožila u mě krásných 10let ....
Tohle ale váš současný pes neví!!!
Bohužel jste se při soužití s předešlými psy jaksi nenaučil s nimi komunikovat, nechápete jejich myšlenkové pochody.
Neříkám, že fenu fyzicky týráte, když jí plesknete novinami. Ale v popsaném případě u konkrétního psa je to snad na hranici týrání psychického. Vy vážně věříte tomu, že pes je schopen dělat něco člověku naschvál? Nehledejte u psů lidské charakterové vady.
Váš pes je vynervovaný, labilní, "s nervama v kýblu", vy jste to způsobili a vy to dál podporujete

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 14:20
- Nahlásit

Petr 1980
Tak u vás všech je asi normalní si nechat kálet a čůrat po bytě jen tak ze srandy

ne, není to u nás normální. Ale normální je, to štěně to naučit a to formou, kterou to pobere. Tzn. se psem běhám jako pako ven pokaždé když se: probudí, nažere, když ho něco excituje, když si bouřlivě hrajeme+ jen tak na vyvenčení. Štěne se čistotnosti musí jednak naučit, ale hlavně!! a to je důležitější, musí být schopno plně ovládat své svěrače. Tak jako malé dítě se nerodí s tíim, že okamžitě chodí na nočník.

Tak me tu nepoučujte jak sem špatný a nehodný.

my vás nepoučujeme, zda jste hodný, nebo nehodný, my vám tu říkáme, že s tím štěnětem jednáte špatnou formou. A to zda si někdo vezme nebo nevezme psa z útulku není určující v tom, zda je, nebo není hodný. Taky mám fenu z útulku a jsem upřímně řečeno dobrej zmetek.

Petr 1980
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 14:22
- Nahlásit

Aha takže když psa vykážu z ložnice nebo obýváku do jeho pelíšku tak je stresovaný?To asi těžko.Ona tam jde,ale natruc se před něj vyčůrá a to i přes to že byla půl hodiny před tím venku.A samotu zvládá mnohem lépe než ostatní psi o u nás v domě kteří tu celé dopoledne vyjí a štěkají a to jsou o mnohem více starší než ona a o té naší sousedé ani neví že ji doma máme.Takže chyba je asi někde jinde.Video je pěkné,ale i po příchodu domů a vysvětlení že udělala něco spatně to nezabírá.

birma
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 14:23
- Nahlásit

Petr 1980
máš pravdu, ta fena je naprosto špatná a vadná, nejlíp kdybys ji někomu dal, protože co s tak blbym zvířetem, co ti dělá akorát naschvály, dělat jinýho?

Petr 1980
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 15:01
- Nahlásit

jo a nejlépe tobě ne?

birma
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 15:02
- Nahlásit

Petr 1980
ne díky, já už jednoho psa na nápravu doma mám a placatku rozhodně nepotřebuju

Maya
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 15:05
- Nahlásit

Petr 1980
samotu zvládá mnohem lépe než ostatní psi o u nás v domě kteří tu celé dopoledne vyjí a štěkají
to je blbost, jen máš štěstí, že tvoje fena ze stresu nevyje a neštěká, ale čůrá, kadí a ničí
navíc si jí svým přístupem naučil, že tvůj návrat rovná se bití, tudíž stresu má z toho ještě víc než je ze samoty
pes si trest vždy spojí s tím, co se dělo dvě až tři VTEŘINY předtím, tak na to mysli, až jí budeš příště mydlit novinama, co asi tak bylo v tu dobu? že by tvůj příchod?
chudinka musí být strachy bez sebe jen tě vidí
jediná možnost jak z toho ven, je začít s nácvikem samoty jak u malého štěněte a z tvého příchodu vždy udělat super pro fenu nejlepší záležitost
pokud na to nemáš, tak viz birma, dej fenu pryč dokud je ještě mladá, v jiných rukou z ní bude určitě skvělý pes, však boxíci jsou super psíci

Petr 1980
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 15:08
- Nahlásit

no spíš je stresovaná s tech pičovin co tu píšete

Maya
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 15:11
- Nahlásit

Petr 1980
aha, takže jsme si to mysleli správně, že tohle je jen provokace
že to fakt někoho furt baví..

moll
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 17:50
- Nahlásit

no spíš je stresovaná s tech pičovin co tu píšete

ta fena nemůže být tak blbá, když umí zacházet s pc a číst si diskusi.

birma
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 17:59
- Nahlásit

moll
ta fena nemůže být tak blbá, když umí zacházet s pc a číst si diskusi.
máš recht, možná se teď polepší, když si přečetla co páníčkovi vadí

Fajka
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 18:49
- Nahlásit

Petr 1980

nebo odejdeme jen na nákup a ona nam z bytu udělá kůlničku na dříví,nemluvě o tom že se ještě navíc do toho všeho roztahaného a rozškubaného vyčůrá a vykálí.Prosím poradte jak tenhle zlozvyk psa odnaučit

hmmm a co předchází tomu než odejdete na nákup? Jaký je její program před tím než odejdete?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 20:01
- Nahlásit

Petr 1980
Jsi na FB?

Eninka
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2014 20:57
- Nahlásit

Vlčáčková

Jsi na FB?

možná jej najdeš v sekci "tyranosaurus rex" - přinejmenším to je tyran, když už né rex

Biiga
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2014 09:24
- Nahlásit

Je mi trochu smutno z toho, že z reakcí vyplývá, že všichni jste kynologičtí mágové a pán je tatar, ale uvědomte si, že pán se prostě jenom zeptal, poprosil o pomoc a vy, než abyste mu pomohli, tak jste tady začali spílat nad týráním a nevím čím vším ještě. Pokud jste tak chytří, tak mu poraďte a nedělejte z něj idiota. Člověk , který se zeptá s tím chce něco dělat, narozdíl od jiných, kteří si myslí, že jsou nejlepší na světě a přitom to dělají blbě.

Pane Petře, my máme podobný problém, bití moc nepomáhá (ale na druhou stranu chápu, že nervy máte taky jenom jedny a prostě to občas musí jít nějak ven...). Je super jí naučit nějaké návyky, ve kterých uvidí, že je to pozitivní - třeba ji nevyhánějte z ložnice, ale jděte k pelechu, vezměte do ruky pamlsek, přivolejte ji, ať si lehne a dejte ji piškot (nebo co má ráda) a dejte jí tam třeba hračku. takhle to třeba opakujte několikrát, než pochopí, že pelech není za trest, ale je to její místo, kde má klid. To samé po příchodu domů (náš pes/štěně taky čůrá), přivítejte se s ní, hned s ní jděte ven a bez jejího dohledu to ukliďte. myslím, že pokud se na tu výchovu podíváte takhle, tak to bude den ode dne lepší. Je pravda, že psi jsou jako děti a je to piplačka, ale jako několikanásobný chovatel to jistě víte a držím palce!

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2014 09:42
- Nahlásit

Biiga
A co tahle začít se řídit vlastními radami? Kupříkladu: proč vyhazovat štěně násilím z gauče, když se dá místo toho poslat na místo (a odměnit)?

nervy máte taky jenom jedny a prostě to občas musí jít nějak ven..
To je pravda. Ale je milión jiných způsobů, jak si ty nervy vyventilovat. Jen duševní mrzák si je vybíjí na štěněti

PetraK
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2014 10:44
- Nahlásit

Biiga
máme podobný problém, bití moc nepomáhá (ale na druhou stranu chápu, že nervy máte taky jenom jedny a prostě to občas musí jít nějak ven...)

bití nejen moc nepomáhá, ale bití nepomáhá vůbec, je kontraproduktivní, napomáhá akorát k tomu, že ten kdo je bit se toho, kdo ho bije naučí bát.
Já jsem extravzteklá, ale představa, že zmydlím psa, ža to, že se mi počůral na gauč, asi by mi ze sebe nebylo dobře. To se radši zahlodnu do radiátoru.

a co hlavně, dotaz je několik měsíců starý, reagovat na něj mi nedává moc smysl, stejně jako udílet rady, když sám mám dost velkýproblém.

Neumi
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2014 10:47
- Nahlásit

ale představa, že zmydlím psa, ža to, že se mi počůral na gauč, asi by mi ze sebe nebylo dobře.
no, a navíc když se ten pes počurá strachy z blížícího se člověka....(viz vedlejší téma)....

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání