Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Vařená strava nebo granule?
Autor Zpráva
Saša43
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2015 14:47
- Nahlásit

Mám tříletého kokra a mám dilema. Od mala jsem mu vždycky dávala granule, ale teď je velké téma vařená strava (nebo dokonce syrová). Jaký je váš názor? Granule kupuji od značky Hills, což si nemyslím, že by byla nějaká nekvalitní značka granulí. Jen tak pro zajímavost jsem se dívala na internet na vařenou stravu a narazila jsem na stránku url také na url .Máte s nimi zkušenosti? Na dogg.cz jsem zatím kupovala jen oblečky a ozdoby na obojek pro pejska.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2015 14:59
- Nahlásit

Takže mé osobní zkušenosti:
Granule kupuji od značky Hills,
Tuhle značku granulí považuji za naprostý brak.

[i] narazila jsem na stránku /url] a pak také na url
na tyhle stránky se vůbec nedostanu, zabrání mi v tom antivir, v recenzích jsem četl, že jsou strašné, že je to samý vir.

Jinak si vám dovoluji nabídnout profesionální zzpracování ještě profesionálnějších recenzí webových stránek již od ceny 25000czk. Věřím, že v takové profesionální recenzi by výše zmíněné stránky mohly dopadnout o poznání lépe.

Saša43
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2015 17:20
- Nahlásit

Aha, tak to jste mě docela zaskočil. Já jsem s těmi stránkami neměla problém, žádný vir se mi v počítač po jejich navštívení neobjevil. Ale děkuji za váš komentář a názor. Jen jsi nejsem jistá, jestli jsem si dobře přečetla tu cenu :-D

corgi
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2015 18:55
- Nahlásit

Saša43
Tedy, granule Hill's, to je skutečně předražený šrot. Každý si asi musí přebrat sám, co psovi chce a může nabídnout. U mě to vyhrála syrová strava, krmím tak psy už skoro 7 let a klady jasně převažují nad těmi několika zápory (nepohodlí, nutnost skladovat, připravovat...).
Pokud chcete krmit granulemi, vyberte nějaké složením vhodnější pro psa než pro slepice. Pokud chcete krmit masem, nastudujte si, co a jak, než začnete experimentovat. Rozhodnutí je, řekla bych, na vás ;)

zbrnd
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2015 19:05
- Nahlásit

Saša43
upřímně:
1/ Váš vstup mi přišel jako klasický SEO post - proto jsem reagoval takovým stylem
2/ IMO všechny granule jsou šrot, možná se najde vyjímka, co to pravidlo potvrdí ...

Oksi Petrova
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2015 14:59
- Nahlásit

Môj pes papa iba granule pre psov. Kupujem veľké balenia v obchode Reklama odebrána, admin je to veľmi pohodlne pre mňa. Ale obávam sa, že takáto diéta môže poškodiť psíkovi. Môžem teda kŕmiť psa len suchým krmivom?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2015 15:11
- Nahlásit

Oksi Petrova
Ne. Granule nejsou zdrave, kdyz budete psa krmit dale granulemi, prokleji Vas a seslu na Vas lupenku.

AlexxAla
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2016 18:50 - Změnil/a: AlexxAla
- Nahlásit

Dobrý den,
vím že je tento příspěvek starý, ale pokud má někdo další stejný problém a hledá odpovědi mohu vřele doporučit. Krmení masem bych už za nic nevymenila. Podívejte se na tutani věřím že tam najdete hodně odpovědi. A pokud ne, rádi vám se vším poradi.

kklaarinka
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2016 22:05
- Nahlásit

Dobrý den, byla nám veterinářem doporučena jaterní dieta. Máte s tím někdo zkušenost, prosím?

cernej caj
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2016 08:09
- Nahlásit

kklaarinka
neco tady, kniha barf od novosadove by taky mohla byt fajn zdroj s jaterni dietou na barfu a mistni jatrovy tema jeste na nejaky tipy

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2016 13:50
- Nahlásit

kklaarinka
Měla jsem na ní psa cca půl roku, nebyla to tedy vařená, ale syrová. Držela jsem se vesměs Novosádové + něco z internetu + MVDr. Štourač. Pro ty, kdo vůbec o syrové stravě nic nevědí a rovnou by chtěli dietařit se psem s nějakým problémem, doporučuju spojit se buď se Štouračem, nebo s MVDr. Rázgovou.

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2016 13:52
- Nahlásit

Např. tady nástin jaterní diety od MVDr. Štourače:
http://www.deutsche-dogge.cz/question/akutni-selha ni-jater/

patrikjakab
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2016 18:46
- Nahlásit

Je to samozřejmě každého názor, ale já už bych granule svýmu psovi nikdy nedal. Měl operovanej žaludek a sám veterinář nám doporučil čerstvě vařenou stravu. Moc jsem nevěděl, co s tím, jak mám začít, ale naštěstí jsem objevil takovou stravu na https://www.brunio.cz. Opravdu to nechci nikomu nutit, jen je to pomůcka pro ty, kdo se pro tento typ stravy rozhodli a nemají čas nebo jiný důvod psovi vařit. Ale granule už nikdy více!

Fousisko
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2017 13:00
- Nahlásit

Já už taky granule nikdy více! Mí předchozí dva psi zemřeli na rakovinu jater a sleziny a to jsem krmila opravdu "top značkama...super...ultra prémiovkama"...aspoň to tehdy tvrdili veterináři, výživáři a samozřejmě deklarovali výrobci. Psům to chutnalo, zdálo se, že jim to i svědčí, takže jsem je na tom nechávala. Jenomže pak to najednou bouchlo a šok - rakovina...
Jsem dodnes přesvědčená o tom, že za to mohly ty granule. Netvrdím, že by byly samy ty granule špatné, ale špatná je na tom ta jednostrannost. Jakmile pes žere vesměs jenom granule, jeho zažívací trakt zleniví a už není tolik odolný proti napadení různými sajrajty zvenčí. A další věc je, že nikdo nikdy nemůže zaručit, že se do toho pytle s granulema nedostane nějaká plíseň buď vinou špatného skladování nebo už přímo od výrobce, aniž by ten o tom třeba věděl!
Prostě nikdy mi nikdo nezaručí, že v tom pytli je skutečně to, co se na něm deklaruje. Pokud bych teda nechtěla za drahé peníze nechat dělat chemický rozbor :-P..
Kdežto pokud koupím psovi normálně u řezníka třeba hovězí žebro, tak vidím maso, tuk i kost, tedy vidím, co mu dávám.
Můj první pes žral v podstatě všechno, co my, jen nesolené a nekořeněné, někdy vařené, někdy syrové. Tehdy tomu ale ještě nikdo neříkal BARF... Zažívání měl celý svůj více než 15letý život v naprostém pořádku, i krásnou srst, do nějakých 12 let i naprosto zdravé nohy, že zvládal i v tom věku ještě i třeba 15km pochody.
Můj současný pes dostává něco syrové, něco vařené....Když jsem s tím u něj začínala, zpočátku mi hodně pomohla knížka pí. Novosádové, ale i rady od zkušených barfařů....Teď už se řídím instinktem a potřebami svého psa a myslím, že je to OK.
Nakonec někdy je to snazší i než to nasypání granulí do misky. Když vím, že bude mít pes k večeři třeba masovou směs se zeleninou a rýží, k snídani mi stačí mu jen otevřít balení kuřecích křídel nebo to hovězí žebro

cernej caj
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2017 16:30
- Nahlásit

fousisko
co mas za psa? si te tu nevybavuju vubec ale libi se mi, ze mas zkusenosti hromadu

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání