Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / onemocnění jater
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Baysha
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2011 15:57
- Nahlásit

Grin
vím o holce, která dlouhodobě krmí svou mopsinu jaterní BARF dietou, píše o tom tady: URL

ata
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2011 16:55
- Nahlásit

Zeleninu jsem dávala co mě napadlo...mrkev, petržel, celer, květák, růžičková kapusta, hrášek,....to kuře jen prsa, jsou bez tuku. Ale určo bych dávala ten ostropestřec a b-komplex. Já ho blbec vysadila, když jsem měla tu veterinární dietu, že to není potřeba a pak jsem se tloukla do hlavy. Oboje regeneruje játra.
Ještě k tomu zavodnění...on měl šíleně vysoký leukocyty, takže nějakej zánět.

Grin
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2011 17:12
- Nahlásit

Baysha
Děkuju, podívám se na to!!

ata
Moc díky, já s tím začnu hned dneska, i když teda dietku zatím nemáme nařízenou, to jí určitě neublíží. Krmila jsi 2x denně, nebo víckrát?
A ten ostropestřec a békomplex taky zařídim, ale asi až po tom sonu, až se zeptám veta, protože kdyby to byl nádor, nevím jak by to reagovalo.

ata
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2011 19:00
- Nahlásit

Krmila jsem 2x, na nádor ten ostropestřec a b-komplex může taky, kamoška měla pejska s nádorem a dávala to, navíc sanicell a ty čínský houby.
Držím palečky, aby to bylo dobrý...

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 10:33
- Nahlásit

Grin
Nán veterinář doporučoval denní dávku rozdělit do dvou dávek.
Budu držet palce ať to není nádor, což by na sonu mělo být vidět.
Dej pak vědět, jak jste dopadli.
Ten Sanicell je fakt dobrý, to jsem už psala, ten bych pořídila na 100%.

Baysha
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 11:01
- Nahlásit

Grin
teď koukám, že mnou vložený odkaz vede do sekce jen pro registrované, tak ti tu vykopíruju výcuc - pšššššt!

Už jsem to tu psala, ale: nemáme sice stejný problém, ale čuba měla velmi omezenou funkci jater (velmi vysoké hodnoty jaterních enzymů). Dávám ostropestřec 2x denně 15 kapek (už víc jak půl roku) + jaterní BARF "dieta", což znamená:
netučná, lehce stravitelná masa - drůbeží (hlavně biokuře, biokrůta, biopštros), jehněčí, občas skopové; hovězí a vepřové úplně vynechávám, po hovězím mi čuba dokonce zvracela
zelenina - nenadýmavá (!), dávám hlavně čínské zelí, ledový salát, pekingské zelí, cukety, okurky, mrkev, petržel, patizon, teď ředkvičky (opatrně) apod.
ovoce - na detox jater jsou výborné švestky, blumy, meruňky, broskve, nektarinky, maliny, ostružiny; dále dávám banán, jablka, hrušky atd. atd.
mléčné výrobky dávám velmi výjimečně, semtam šoupnu vajíčko vč. skořápky, další přílohy jako rýži, vločky apod. nedávám vůbec

S touto dietou a ostropestřcem se jaterní testy během půlroku dostaly téměř do normálu.

Grin
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 11:15
- Nahlásit

ata
děkujem...

Barbucha z Prahy
Sanicell jsem už pořídila, ostropestřec přijde zítra ale nějak se mi nedaří najít odbrej b-komplex, tak to už asi nebudu řešit a počkám, co vet. Stejně tam pozítří jdeme.

Baysha
Děkuju to je dobrá dieta, mám štěstí, že mi čubík papčí opravdu veškerou zeleninku a ovoce - kdyby se tohle stalo psovi, byl by konec. Ale Trix syrovou zelču miluje a ovoce jakbysmet, občas ho dokonce používám jako pamlsek.

JInak jsem teď přešla na krmení teda kuře, nějaká rýžička a zelča, jak radila ata, to jí neublíží, krmím jí dvakrát denně celej život, připadá mi to lepší než jenom 1x. Takže v tom žádný změny.
Jo, ale kolegyně v práci (která je teď v podobné situaci jako já -čeká na výsledek rozboru, jestli má její york rakovinu nebo ne) našla kliniku na pražské Hůrce, kde mají dokonce kardiologický odd., a mají i onkologické služby a fakt vychytávky. http://www.vets4pets.cz/ podívejte se na sekci poskytované služby.
Říkám si, že ať mi řeknou cokoli, tak tam asi zajedu na konzultaci. Můj vet je sice skvělej, ale rozhodně neuškodí názor další strany, a tady jsou fakt vybavený. Neznáte tu kliniku??

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 11:32
- Nahlásit

Grin
Já sim yslím, že konzultace rozhodně neublíží, spíš naopak, já to tenkrát taky konzultovala s mojí známou veterinářkou, abyhc měla jistotu, že náš veterinář postupuje správně (jemu jsme to teda neřekli
A kdy jdeš na to sono?

Grin
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 11:40
- Nahlásit

Barbucha z Prahy
Jdeme ve středu odpoledne. Ten můj dobrej doktor měl teď volno takže to mám napínavý.

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 11:54
- Nahlásit

Grin
tak dej pak vědět, není to nic příjemnýho čekat na výsleek, já zas jedu ve středu na rtg se psem, tak snad obě budeme mít dobrý zprávy od doktorů.

Grin
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 15:41
- Nahlásit

Barbucha z Prahy
určitě dám, a držim palec, ať je RTG bez nálezu.

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 15:47
- Nahlásit

Grin
Díky

Grin
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2011 18:42
- Nahlásit

Barbucha z Prahy

Ahoj, tak jak jste dopadli??

Tak nám pan doktor udělal sono a z něj i z těch výsledků žlučovejch kyselin zjistil, že pes má játra trochu menší a že přes ně proudí málo krve. Z toho usuzuje, že pes má buď játra s nižší funkcí, ale bez nálezu (bez cyst, nádorů a cirhozy) a nebo se mu někde mezi těma cévama co vedou trávicím traktem utvořilo přemostění, který vede část tý krve mimo játra.
Takže tak jako tak, krev se nečistí tak dobře a tak rychle jak by měla.
Na to co se s tím dá dělat mi řekl, že v tuhle chvíli, kdy čuba nemá potíže, by nasadil jaterní dietu a nic nedělal. Že si myslí, že to je spíš to přemostění a to se dá zjistit jen přes angio, tzn. vyříznout jí do střeva (nebo do nějaký střevní cévy myslim) otvor a pustit jí tam kontrastní látku a zjistit kam to teče. Ale to znamená narkozu, operaci - a to je riziko kvůli anestezii. Navíc ty mostky jsou dvojího druhu - jeden je už od narození a s tím se dá prý něco dělat, ale většinou to není nutný, a druhej se tvoří uměle, a tam se ani tak neřeší ten mostek (se kterým se nedá nic udělat) jako ta příčina která nejvá prej daleko závažnější. A zase - čuba nemá příznaky, takže si myslí, že by to mohla mít už odmala. Prý taky existujou starý teorie, že psi s tímhle můstkem mají sklon k tomu, aby jim chutnalo ovoce a zelenina... což teda naší čubí jede.
Takže jinými slovy, doporučil dietu, ostropestřec, b-komplex a omega mastné kyseliny, častější kontroly a promyslet, jestli chceme nebo nechceme kastraci a když, tak jestli vzít vzorek těch jater.

Takže to zatím (ťuk ťuk) vypadá dobře... ale o něčem takovým slyším poprvé. Myslím, že si stejně na tu konzultaci někam zajdu, přece jenom dělali s tím dost cavyků, a pořádně mě vyděsili.

Papi
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 06:53
- Nahlásit

Grin
teda, tak něco takového,jako mostky slyším poprvé asi taky nechám svojí fifinku vyšetřit na ty žlučové kyseliny,vždycky jí vet. dělá jenom ty enzymy a jak jsme byli na sonu,tak o proudění krve ani nemluvil.
Důležité je,že tvoje čubina nemá cirhozu a nějaké nádory,to je super zpráva. a dieta u tak malého psa se dá v pohodě zvládnout. Já bych na tvém místě pro jistotu zkonzultovala její zdravotní stav ještě u jiného veta,ale "řezat" (operovat) bych jí nenechala,to bych měla strach.

Evey
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 07:08
- Nahlásit

Grin
Tak to je dobrá zpráva.
Pokud nemá žádné potíže, tak bych já osobně popisované komplikované vyšetření opravdu nedělala. Zkusila bych tu dietu a po nějaké době zkontrolovala co to udělalo s výsledky.

nevada13
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 09:21
- Nahlásit

Grin
Ahoj, sleduji tuto diskusi se zájmem, protože jsem měli taky problémy s játry, byl to Portosystémový shunt, piše se o něm dost na netu. Podle vašich informaci
(....... nebo se mu někde mezi těma cévama co vedou trávicím traktem utvořilo přemostění, který vede část tý krve mimo játra....... )
mi to dost připomína naši situaci, ale nechci nějak strašit, chtěla jsem jen upozornit na tuto možnost, není to moc známe mezi pejskaři.

Grin
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 10:46
- Nahlásit

nevada13

Ahoj, děkuju, já jsem mluvila s kamarádkou co pracuje jako veterinární praktička a ta to i konzultovala s doktorem, a říkala mi, že to je vážný, ale že je asi lepší s tím nic nedělat, dokud nemá příznaky. Každopádně moc děkuju za název, kterej jsem zapomněla jakmile jsem vyšla z ordinace, načtu si to, pořádně se vyděsím, jak předpokládám a pak se budu modlit aby se to nikdy neprojevilo...

PapiEvey určitě s ní nebudu nic dělat teďka, když je bez příznaků, ještě zajdu na jednu konzultaci, ale včera jsem obdržela už jeden názor veta a řekl mi úplně totéž co ten náš. Akurát kámoška když to slyšela, tak bylo vidět, že to jako není sranda, takže i tak mám trochu o čubí strach.

Grin
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 10:57
- Nahlásit

Papi

ha, teď jsem si přečetla, že tohle onemocnění je v drtivý většině vrozený a že by se ten test mohl u štěňat dělat klidně už v 6 týdnech...

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 11:03
- Nahlásit

Grin
Díky za optání, jsem se včera ještě chtěla připojit,ale přijela jsem z veteriny až po 21h.

Tak to je dobře, že nemá nádor, s toudietou by tomohlo být ok, když nemá žádný příznaky. Hlavně, že se ví, co to je, to je rozhodně lepší než nejistota. Tak ať jí hlavně chutná dieta

Strach má člověk vždycky, ale stejně asi nemůžeš teď dělat nic jinýho než jí dávat tu dietu, ne?

My jsme tak dobře nedopadli Uvidíme, příští týden jdu na celkový rtg všech končetin, včera ho jen vyšetřili, každopádně nějaký nález tam bude, protože má uvolněný zápěstí a reaguje bolestivě na pohmat u ramene, říkal, že by to mohla být panostitida , ale to se samozřejmě ještě neví. Příští středu budu chytřejší.

Grin
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 11:38
- Nahlásit

Barbucha z Prahy

to je mi líto, snad to přece jen nakonec nebude tak strašný jak to vypadá, ale jestli je tam bolest, tak je to blbý...

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 13:50
- Nahlásit

Grin
Díky. Jako je, ale jen když na něj šáhnul doktor, jinak už nekulhá, takže ho to nebolí naštěstí, ale navolno se psy ho nepouštím, aby se to nezhoršilo, dokud se neví, co to je. No jo, jsou to starosti s těma psama

Grin
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 13:55
- Nahlásit

Barbucha z Prahy a co je to za plemeno?

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 16:47
- Nahlásit

Grin
Dlouhosrstá kolie

ata
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 17:00
- Nahlásit

Grin
Tak alespoň jedna dobrá zpráva, mám z ní radost. Na jakým sonu jste byli? Mě totiž vet taky vykládal o nějaký vrozený vadě a posílal nás na speciální sono Dopler, údajně se jím zdá zjistit, jestli krev proudí tak, jak má. Říkal mi, že se to dá operací spravit, ale fakt nevím přesně, co měl na mysli.
A jak jsem psala už před tím, určo dietku, ostropestřec a b-komplex.
Posílám fenečce pohlazení

Grin
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2011 08:40
- Nahlásit

Barbucha z Prahy
hefký Táta si zrovna pořídil štěňo krátkosrsté kolie - chtěl dlouhosrstou ale jeh paní mu to zatrhla, kvůli chlupům.

ata
Tohle sono taky zobrazovalo proudění krve, ale doktor říkal že je bohužel maličká (krysařík, no jo no...) a tak to strašně špatně jde zachytit, a že by ji k tomu musel přispat a dát na lepší přístroj, kterej ale nemají. Musím se někde kde ten přístroj mají zeptat, jestli by to nešlo bez přispání... Jinak je to opravdu Portosystémový shunt, jak píše nevada13, tak jestli tě to zajímá tak si to vygoogli.
Jo, včera přišel ostropestřec, ale nemůžu ho tady na ničem odvážit, musím s tím do lékárny... feňule má dostávat 0,3 g denně moje váha váží až od 1 g.
A jakej jste dávali b-komplex? Ona je strašně malá, takže do ní nemůžu narvat jen tak něco, abych ji nepředávkovala... a na internetu nemůžu nic inteligentního najít

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2011 11:12
- Nahlásit

Grin
No jo, chlupy odradí spoustu lidí, ale z KK je budou mít taky
Ale tak lepší krátkosrstá kolie než žádná kolie

A co marod? Jakou dietu jste nakonec nasadili? Granule, konzervy nebo něco jinýho ?

Grin
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2011 14:00
- Nahlásit

Barbucha z Prahy

Mno, zatím zkouším teda krom toho ostropestřce a sanicellu dávat Hill's L/D, zatím granule, protože konzervička ještě nepřišla, ale asi budu krmit konzervama, ne že by to bylo levný, ale připadá mi že mokrý se líp tráví, kor když ona je hltač obecný. Vet mi neporadil, on říkal, že hills, trovet, eukanuba a myslim royal canine dělají diety ale snad jen trovet a hills se u nás dá sehnat přímo jaterní, já nevím, myslím, že kdybych se snažila tak seženu i jiný, ale přece jen jsem to potřebovala hned.
Vařit bohužel nedoporučoval, protože prý na rozdíl od toho když má fakt nemocný játra, tady škodí přímo proteiny, tedy maso. A ty toxiny z toho jdou rovnou do mozku a psi mají neurologický problémy. Kuřecí je nejlepší, takže když vařit, tak kuře, no, ale já mám teda strach, že jí tam toho masa dám moc, nebo málo, nebo jí tam dám něco špatně... takže jestli se mi po tý dietě zlepší nebo se alespoň nebude zhoršovat, tak radši budu dávat průmyslovou. Jestli se začne horšit, tak nevim, asi si zaplatim nějakýho psího dietologa ať mě to naučí vařit.
Jo a vet taky říkal, že pamlskovat můžeme, a sice ovocem a zeleninkou a že když to není nadýmavý, tak to do ní klidně můžu za odměnu prát jak chci.

Grin
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2011 14:02
- Nahlásit

Barbucha z Prahy
z KK je budou mít taky
mno hlavně z krátkosrstýho psa jsou kolikrát horší chlupy než z dlouhosrstýho... všude se to zapichuje a nedá se toho zbavit, ty dlouhý alespoň setřeš válečkem na oblečení, ale ty zapichovací... to neni sranda

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2011 15:05
- Nahlásit

Grin
Si myslím, že by ta dieta měla pomoct určitě, nám ty granule pomohly, testy se pravidelně zlepšovaly, tak snad to tak bude i tvý fenečky. My jsme teda opravdu nedávali nic jinýho, máme přísnýho veta a ten nám všechno kromě těch granulí zakázal Ake tak tvoje fena asi nemá až tak špatný ty výsledky. Za jak dlouho vám bude dělat další testy, aby se vidělo, jak na tu dietu reaguje?

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2011 15:07
- Nahlásit

Grin
To asi není, kamarádka měla dalmatina a byla to hrůza, zlatá kolie
Tak to teď máte v rodině dvě štěnata,co? My taky

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání