Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (47351 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (36632 hl.)
Možná 
Anketa img  (11430 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (9204 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (13560 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (35824 hl.)

Celkem hlasovalo: 154001


O prázdninách se ztrácí o čtvrtinu více psů
Vydáno dne 11. 08. 2016 (3566 přečtení)

Nová stránka 1

Nová stránka 1

Praha, 8. srpna  2016 - tisková zpráva

Tyto prázdniny jsou jednoznačně noční můrou pro vlastníky psích a jiných domácích mazlíčků. Nezisková organizace Psí detektiv, jenom za měsíc červenec, již řešila 326 případů ztráty domácích mazlíčků. Jedná se o 22% nárůst oproti předchozím měsícům. Nejčastěji se mazlíčci ztratili v neznámém prostředí na dovolené či v průběhu hlídání u příbuzných.

Majitelé psů si běžně berou své čtyřnohé kamarády i na dovolenou. Bohužel ne pro všechny probíhá dovolená v klidu a odpočinku. Důkazem toho je letošní červenec, kdy se během nedostatečné pozornosti ztratily stovky mazlíčků. Pracovnice týmu neziskové organizace Psí detektiv, jež se zabývá profesionálním pátráním po ztracených zvířatech, Michaela Chudobová říká že: „Zatímco v květnu jsme řešili 266 případů, v červnu to bylo již 292 a v červenci pak 326.“

Nejčastěji se hledají malá plemena

Psí detektiv v prvním prázdninovém měsíci pomohl k návratu domů 169 ztraceným zvířátkům, po 119 se stále pátrá a 9 pejsků během svého putování zemřelo, a to vše jen v červenci. Tento výrazný nárůst počtu hledaných zvířat spatřuje Aneta Sobotková, z týmu Psího detektiva, v právě probíhajících dovolených, které jsou příčinou dočasných pobytů psů u příbuzných, odkud se ztrácejí a vinu mají také bouřky. Nejvíce pohřešovali majitelé psy, se kterými trávili dovolenou v neznámém prostředí. Psi můžou být vystrašení a dezorientovaní. Tento stres stál už nejednoho pejska život. Aneta Sobotková radí: „Pokud se dostanete do situace, že se vám na dovolené ztratí pejsek, na nic nečekejte a jednejte.“ Dle zkušeností psích detektivů je šance na nalezení zvířete v prvních hodinách více než 90%.

Nejčastěji řeší ztrátu zvířete organizace v Praze, na Brněnsku a v okrese Liberec. Nejvíce hledanými plemeny jsou čivavy, jorkšíři, v případě koček to jsou britské kočky.

Klif je zpět doma, bohužel s trvalými následky

Klif, čtyřletý oříšek, utekl 14. června ze zahrady bez obojku a neměl ani čip. Majitelé zprvu několik dní pátrali na vlastní pěst, neúspěšně, a proto se obrátili na Psího detektiva. Ten rozjel své pátrání a ještě tentýž den 20. června byl Klif doma. Díky započatému pátrání volali majitelce Anně Leové z libereckého psího útulku, že mají Klifa u sebe. Stal se objetí autonehody a přišel o oko. Klifa čeká ještě léčení a snad bude v pořádku.

 

Psímu detektivovi se podařilo najít už 2900 zvířat

Během necelých tří let své existence, se podařilo této v celé Evropě jedinečné organizaci zachránit 2900 zvířat. Zakladatelka neziskové organizace Klára Carbová vysvětluje techniky pátrání: „Používáme unikátní pátrací metody, jednou z nich jsou pátrací smsky, které rozesíláme s fotkou zvířete přímo v místě ztráty. Během pár minut tak oslovíme tisíce lidí přímo v požadované lokalitě.“ 

Jen pro zajímavost, v červenci bylo Psím detektivem rozesláno 8 500 pátracích sms, zatímco v květnu jich bylo jen 5900.

Psí detektiv:

je první spolek, který se zabývá profesionálním pátráním po ztracených zvířatech.  Pro pátrání používá nejmodernější technologii. Tím může během několika desítek minut oslovit tisíce lidí.  Zápis do databáze je zdarma, letáky a rady, informační sms s fotkou, které jsou zaslány na tisíce lidí v okolí ztrát zvířete. Ihned emailem odchází informace o pohřešovaném zvířeti, a to na všechny důležité organizace. Psí detektiv působí přímo na místě pátrání. Je připraveno pátrací letadlo k okamžitému využití. Spolek má dlouhodobé zkušenosti, tým je vyškolen dle zavedených a fungujících amerických modelů, které se pyšní úspěšností přes 70%.

www.psidetektiv.cz

 

Pro jakékoli další informace včetně foto a video materiálů z pátracích akcí se prosím obracejte na:

Klára Carbová - Jednatelka občanského sdružení Psí detektiv

Tel: +420 602 165 715,

Email: klara.carbova@psidetektiv.cz( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání