Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (47158 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (36432 hl.)
Možná 
Anketa img  (11424 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (9198 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (13548 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (35631 hl.)

Celkem hlasovalo: 153391


Psí detektiv slaví 2 000 zachráněné zvíře
Vydáno dne 02. 03. 2016 (2828 přečtení)

Nová stránka 1

Psí detektiv, národní a současně první pátrací systém

Nová stránka 1

po ztracených zvířatech u nás, slaví dva roky své činnosti. Od svého počátku v roce 2014 vedl pátrání po 3603 zvířatech a z nich se 2010 vrátilo domů. Počáteční úspěšnost v pátrání 50% byla překonána a nyní je 75%. Tento projekt nemá v Evropě konkurenci. V současné době se věnuje tréninku speciálního psa, který bude reálným psím detektivem.

Psí detektiv, nezisková organizace, se ohlíží za nejnáročnějším a nejrušnějším obdobím roku. Silvestr až únor patří každoročně k nejnáročnějším a nejvytíženějším obdobím roku. Tým psího detektiva je 24 hodin denně na telefonu, v pátrání po ztraceném zvířátku hraje roli každá minuta. V současné době Psí detektiv pátrá po 14 ztracených mazlíčcích z celkových 63, kteří se ztratili na Silvestra a bohužel majitelé nahlásili jejich ztrátu příliš pozdě, smutně poznamenala Aneta Svobodová, šéfka Psího detektiva.  V roce 2014 se na Silvestra ztratilo 56 domácích mazlíčků a v roce 2015 to bylo 63 psů a koček. Tradičně nejvíce hledaná plemena jsou jorkšírský teriér, německý ovčák a border kolie.

O ztraceném zvířeti se během několika minut dozví tisíce lidí

Zapsání ztraceného zvířete do databáze a informování partnerských organizací zajišťuje Psí detektiv zdarma. Služba, která se platí, je oslovení vytipovaných lidí pomocí sms či emailu. Jednatelka Psího detektiva Klára Carbová vysvětluje cílené informování skupiny lidí pomocí sms či pátracího e-mailingu. Takto může Psí detektiv oslovit tisíce lidí v místě a okolí ztráty zvířete. Spolupracují i s městskou policií, veterináři a také např. starosty obcí. Tato služba je prověřena posledními dvěma roky, každodenní 24 hodinou pohotovostí i odbornou zkušeností. Každý den se na spolek obrátí zhruba 40 lidí, kteří buď svého miláčka pohřešují, nebo nějakého našli. Aneta Sobotková je ráda, že se lidé ve stále větším počtu a s důvěrou obrací na organizaci s pomocí při pátrání a také je ráda za pomocníky, kteří jim v hledání pomáhají. Pátrání se tak stává komplexnější.

S počátkem roku se nejvíce ztrácely fenky

Na Silvestra se díky oslavám příchodu Nového roku ztrácely nejvíce fenky, jako například border kolie Angie. Ta se lekla petardy a vyvlíkla se z obojku, na kterém měla kontakt na svého majitele. Majitel se okamžitě obrátil na Psího detektiva, který během několika minut rozjel pátrací akci. Ztrátu Angie registroval na pátracím letáku, webu i facebooku a poslal pátrací smksy s fotografií Angie do místa ztráty. Angie byla v sousední vesnici odchycena paní, která byla informována pomocí sms. Angie a její majitel měli štěstí, že páníček nahlásil ztrátu včas. Klára Carbová upozorňuje, že po 48 hodinách od ztráty, zvíře přestává reagovat na volání svého majitele. Atletický pes dokáže během jednoho dne uběhnout i 40 km. Čím později majitel ztrátu nahlásí, tím klesá šance na nalezení zvířete. Klára však dodává, že Psí detektiv stále rozvíjí nové pátrací metody, které pomůžou najít ztracené zvíře co nejdříve. Tento rok plánuje nasadit svou novinku Čmuchacího psa. Tento skutečný, cvičený pes je schopen najít psa nebo kočku i po 10 hodinách. Michaela Chudobová z týmu Psího detektiva dodává, že v intenzivním tréninku jsou právě dva psi Border kolie Aireen a biewer jorkšírka Richie.

Psí detektiv:

Psí detektiv o.s. je spolkem a také národním pátracím systémem hledající ztracená zvířat na profesionální úrovni. Pro nalezení využívá nejmodernějších technologií, díky kterým se o ztrátě dozví během několika minut tisíce lidí. Zdarma poskytne zápis do databáze, letáky a rady. Přímo do místa ztráty vyšle pátrací sms a emaily s fotkou a informacemi o ztraceném zvířeti. K dispozici je i pátrací letadlo. Psí detektiv má dlouhodobé zkušenosti s vyhledáváním ztracených zvířat. Tým lidí, kteří pracují na pátrání, má dlouhodobé zkušenosti a je proškolen dle zavedených fungujících amerických modelů, které mají úspěšnost více než 70%.

www.psidetektiv.cz( Komentáře: 0 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání