Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (35312 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (24696 hl.)
Možná 
Anketa img  (10961 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (8823 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (12808 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (23967 hl.)

Celkem hlasovalo: 116567


Max von Stephanitz - Německý ovčák slovem i obrazem
Vydáno dne 01. 02. 2013 (4397 přečtení)

Německý ovčák slovem i obrazem Příznivcům plemene německý ovčák jistě není potřeba podrobněji představovat Maxe von Stephanitz, zakladatele moderního chovu německých ovčáků a zároveň autora věhlasné knihy Německý ovčák slovem i obrazem - v originále Der deutsche Schäferhund in Wort und Bild.

Max von Stephanitz společně se svým přítelem Arthurem Mayerem založili dne 20.9.1899 ve Frankfurtu nad Mohanem spolek SV - Verein für Deutsche Schäferhunde (Spolek pro německé ovčáky). Společně rovněž vypracovali první standardy pro posuzování německého ovčáka a založili první plemennou knihu.

Der deutsche Schäferhund in Wort und BildMax von Stephanitz působil jako předseda SV od roku 1899 až do roku 1935. Byl tím, kdo zásadním způsobem určil směr, kterým se dlouhá léta ubíral  chov německého ovčáka, až se stal nejoblíbenějším psím plemenem v Německu a nejvyhledávanějším služebním plemenem vůbec.

Své poznatky z dlouholetého studia pasteveckých a ovčáckých plemen Evropy, své názory na chov a výcvik německých ovčáků i vize, kam má vývoj německého ovčáka pokračovat, velmi pečlivě a podrobně shrnul ve své knize Německý ovčák slovem i obrazem.

Kniha vyšla v několika jazycích, ale nikdy jsem se nedopátral toho, zda vůbec někdy vyšla v češtině. V databázích Národní knihovny ČR o ní není ani zmínka. Na webu Openlibrary.org zato ale lze nalézt dokonale naskenovanou kopii německého vydání z roku 1921. K dispozici je jak verze PDF pro PC, tak i ePub, DjVu, MOBI, a Kindle verze pro čtečky a tablety.

PDF kopii knihy si můžete stáhnout i zde...(48,2 MB)

Víťa( Komentáře: 1 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání