Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (49734 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (39066 hl.)
Možná 
Anketa img  (11497 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (9266 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (13695 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (38206 hl.)

Celkem hlasovalo: 161464


Pozvánka na Mistrovství Evropy v dogdancingu
Vydáno dne 26. 06. 2012 (5254 přečtení)

Máte rádi dogdancing? Věnujete se mu a chcete načerpat novou inspiraci? Nebo jen mlhavě tušíte, co to je, a chtěli byste zjistit víc? Máte jedinečnou šanci – na konci září se do Prahy sjedou světové špičky dogdancingu, aby změřili své síly na Mistrovství Evropy 2012.

Co je to dogdancing? Kynologická disciplína, kdy pes pod vedením psovoda předvádí různé cviky a triky za doprovodu hudby. Psovod sestaví cviky do "choreografie" tak, aby dobře zapadaly do hudby, a snaží se, aby jeho povely byly pro publikum co nejméně nápadné, tedy aby to vypadalo, že pes skutečně "tančí".

Soutěží se ve dvou hlavních kategoriích – Heelwork to Music a Freestyle. "Heelwork to Music" v překladu znamená "Práce u nohy na hudbu". Pes soutěžící v této kategorii musí kromě všem známého chození u levé nohy ovládat i další pozice, jako chodit u pravé, před psovodem, za psovodem, mezi jeho nohama...hodnotí se hlavně přesnost a udržení těchto pozic během pohybu a samozřejmě také aby to pěkně pasovalo do hudby.

Freestyle je tzv. volná sestava, kdy na rozdíl od Heelworku nejsou žádné pozice předepsány a vše je jen na fantazii psovoda a na schopnostech psa. Na tanečním parketu tak můžete sledovat piráty bojující o poklad, kuchaře vařícího dobrůtky, nebo třeba kouzelníka, co tahá z klobouku králíka. A pes tam vždy hraje hlavní roli.

Diváci "Talentmánie" a "Československo má talent" si jistě vzpomenou na úžasnou Alenu Smolíkovou s Keysi a neméně úžasnou Lucku Smolíkovou s Angelem. Většina lidí si říkala "Jak to ten pes dělá, že si to takhle celé pamatuje a všechno to tak krásně umí?" A přitom je to vlastně snadné – pes kromě Sedni a Lehni umí i další cviky, jako dávat packy, válet sudy, skákat, panáčkovat a další, a psovod to pak všechno poslepuje dohromady a během vystoupení psa nenápadně naviguje a dává povely, co se zrovna má dělat. Jednoduché, že? Pro předvedení tak skvělých sestav, jako jsme viděli v televizi, je zapotřebí mnoho a mnoho hodin nacvičování, procvičování a pilování, ale dogdancingu se můžete věnovat, i když nemáte ty nejvyšší ambice.

Na dogdancingu je úžasné to, že nepotřebujete žádné specielní vybavení, velký prostor, ani čas. Nemusíte jezdit dvakrát týdně na cvičák (případně tam vozit vaše děti), dogdancing lze trénovat v parku, na psí louce, kdekoli. Dokonce i doma v obýváku, pokud zrovna nebydlíte v garsonce a netančíte s dogou. Máte pocit, že nemáte čas? Zkuste začít s nácvikem třeba dávání pac během bloku reklam mezi zprávami a počasím. Již za pár dní budete překvapeni, jaký váš chlupáč podá výkon. A nic vás to nestálo, že? Navíc si všimnete jednoho vedlejšího účinku – pes se cvičením příjemně unaví a místo okusování vaší pantofle bude po zbytek večera podřimovat ve svém pelíšku. Je známo, že "unavený pes = spokojený pes", a vaše pantofle to určitě ocení.

Zaujal vás dogdancing a chtěli byste ho vidět v praxi? Nebo už s pejskem cvičíte a přemýšlíte, jaký nový cvik ho naučit, kam směřovat? Přijďte se ve dnech 29.-30. září 2012 podívat do pražské haly Slavie (Vladivostocká 1460/10, Praha 10), kde se bude konat Mistrovství Evropy v Dogdancingu 2012. Uvidíte to nejlepší z dogdancingového světa (mistrovství je otevřené i pro neevropské závodníky), budete moci obdivovat přesnost a soustředění v kategorii Heelwork to Music a uvidíte dech beroucí choreografie v kategorii Freestyle. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program, nebudou chybět stánky nabízející širokou škálu kynologického zboží. Přijďte slavit tento kynologický svátek s námi!

Alena Balcarová
člen výboru DDCCR( Komentáře: 19 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání