Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (23573 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (14384 hl.)
Možná 
Anketa img  (9700 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (7997 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (10997 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (13857 hl.)

Celkem hlasovalo: 80508


Veni, vidi, vici
Vydáno dne 01. 08. 2008 (10140 přečtení)

Veni, vidi, vici... Tímto Caesarovým výrokem, by šlo jednoduše popsat VIII. ročník kynologických závodů "O pohár ředitele MP Zlín". Tato již tradiční akce zažila několik novinek, ale začněme postupně…

Záštitu nad celou kynologickou akcí převzal ředitel MP Zlín ing. Milan Kladniček a z tohoto důvodu proběhla změna názvu soutěže. Zázemím pro všechny zúčastněné se opět stalo rekreační středisko ,, Hájenka“ v Pohořelicích u Zlína a tímto bych rád ještě poděkoval panu Sokolovi, neboť to nemá chybu! V obsazení rozhodčích jsme udělali menší změnu a ke zkušenému p. Vrtělkovi přibyl, jak již teď víme, další zkušený rozhodčí p. Klepáč. Oba předvedli zkušený a hlavně profesionální výkon. I na pozici figuranta nastala změna a matadorovi a účastníkovi všech předcházejících ročníků M. Syrovátkovi v letošním roce úspěšně sekundoval několikanásobný vítěz z minulých let R. Vala z Havířova.

 Na letošní ročník, který byl opět mezinárodní se přihlásili psovodi, zastupující různé složky, které využívají ke své práci služební psy - městská policie, PČR, policie slovenské republiky, vězeňská služba, pohraniční stráž Polsko, bezpečnostní agentura a taktéž zástupci kynologických klubů, kteří si chtěli porovnat své zkušenosti a schopnosti svých pejsků.

Skladba cviků i rozdělení soutěže na dva dny zůstalo při staré osvědčené koncepci. Skladba cviků poslušnosti je velmi nestandardní a určitě nepatří mezi snadnou část závodu. A tak jako v minulých letech i letos zde již vznikly nemalé bodové rozdíly. Vítězem poslušnosti se stal Roman Polášek se svým 7-letým křížencem BO ARGO, který získal krásných 97 bodů a aniž by to tušil, rozjel svůj nejpodařenější závod ve své soutěžní kariéře... Na druhém respektive třetím místě se umístili zástupci policie a to v pořadí : A. Noga s NO ERDO policie Žilina a M. Růžička s BO NEGUNDOR zastupující SKP Ježek Jihlava.

Následující revír v objektu byl nachystán úplně stejně jako v minulých letech, ale žádný pes nedokázal získat maximální počet bodů, opět své udělala absolutní tma… Celá 1/3 psovodů odešla s nulou a to i díky netakticky provedenému zákroku ze strany psovoda. Zakončení prvního dne opět obstaralo noční zadržení mezi loučemi a opět se potvrdilo, tak jako v loňském ročníku, že se psovodi připravují a pro psy to není větší problém. Po prvním dnu odcházel spát nejspokojeněji již zmiňovaný R. Polášek se svým ,,méďou“ Argem, který v součtu prvních tří disciplin předvedl nejlepší výkon. Odstupy na dalších místech byly minimální a na všechny čekala tradičně velmi dlouhá a náročná sobota…

 Sobota ráno – 8:00 hod a první startující již začíná revírem v terénu. Jedna z disciplin, kde se začíná lámat chleba a kde někteří soutěžící začínají nabírat první velké bodové ztráty i když tradiční ,,vajca“ zde byly jen u třech soutěžících.. Nejlepšími psy ,,revírníky“, tedy nejvyšší bodový součet za objekt a terén se stali již zmiňovaní ARGO a NEGUNDOR, kteří shodně získali 92 bodů ze 100 možných.

Fyzicky náročný odpolední blok, který se skládá ze zadržení na vozidle, zákrok v místnosti, hladké zadržení s odhozením předmětu a kontrolní zadržení je díky vysokým teplotám i prověrkou fyzické připravenosti všech psů.
Zákrok na vozidle je hodnocen 25 body za orientaci a 25 body za samotný zákrok. S orientací větší problémy nebyly, ale Roman Vala v pozici figuranta opravdu kvalitně prověřil zákrok psů v netradičních podmínkách na korbě náklaďáku a bohužel to někteří nezvládli. Při zákroku v místnosti předvedli psi i psovodi vcelku slušné výkony a pouze dva soutěžící toto nezvládli a nedokázali zastavit agresivního hosta v podání Mirka Syrovátky.

Vrcholem dvoudenního klání se opět stal dvojblok hladkého a kontrolního zadržení, kdy toto museli psi zvládnout ve velmi krátké době, neboť startovní pole bylo rozděleno do skupin po pěti a tato skupina provedla oba dva zákroky za sebou. Opět byly až na světlé výjimky vidět velmi slušné zákroky. Velkým překvapením bylo nepovedené hladké zadržení ARGA s psovodem R. Poláškem, který získal pouze polovinu možných bodů a tímto se připravil o vítězství v celém závodě. Mezi ním a M. Růžičkou s NEGUNDOREM byly po celou dobu opravdu jen minimální rozdíly a tak rozhodla jedna chybička...

Martin Růžička se na těchto závodech objevil poprvé a hned si odvezl nejvyšší umístění a zcela zaslouženě vyhrál neboť jako jediný neudělal během celé soutěže výraznou chybu. Roman Polášek s ARGEM i po již zmiňované výrazné chybě udržel celkové druhé místo a na třetím místě se umístil Anton Noga z policie slovensko – Žilina se psem ERDO. Bylo to velké překvapení pro všechny včetně samotného psovoda, ale za předvedený výkon si to oba dva zasloužili.

Letošního ročníku se zúčastnilo méně startujících než bylo přihlášeno a přislíbeno, ale kvalita všech, kteří přijeli nahradila kvantitu. Tímto bych rád poděkoval všem za účast neboť se sám zúčastňuji různých závodů a vím, že to není v dnešní době jednoduché, hlavně z pracovního hlediska, jezdit po závodech. Nesmím zapomenout na celý pořadatelský team, který opět tradičně předvedl super výkon a sponzoři – bez nich by to opravdu nešlo : COMINFO a.s., ENERGOTRADING Zlín a.s., EUROCAR Zlín s.r.o. , PENTO s.r.o. , TAJMAC ZPS, KAROP s.r.o. , autodoprava BEDNAŘÍK, MEDIAPORT Zlín, HP TRONIC.

Na shledanou při dalším ročníku v Pohořelicích se těší
Jaroslav Dlabač
MP Zlín

Výsledky

Celkově:

 1. Martin Růžička - BO – NEGUNDOR SKP Ježek Jihlava
 2. Roman Polášek X BO – ARGO Moravan Otrokovice
 3. Anton Noga - SK NO – ERDO Polícia Slovakia KR PZ Žilina

Poslušnost:

 1. Roman Polášek - Argo - 97b.
 2. Anton Noga - Erdo Polícia Slovakia - 92b.
 3. Martin Růžička - Negundor - 90b.

Obrana:

 1. Martin Růžička - Negundor - 380b.
 2. Roman Polášek - Argo - 351b.
 3. Anton Noga - Erdo Polícia Slovakia -  348b.

Družstva:

 1. Jiří Kolář, Martin Růžička - Cash + Negundor - 885b.
 2. Vlad. Zindler, Roman Polášek - Mont z Huckelovy vily + Argo - 838b.
 3. Jaroslav Dlabač, Roman Fojtík - Argo + Lego z Huckelovy Vily - 811b.Související články:
O pohár primátora města Zlína (22.03.2004)
O pohár primátora města Zlína - Dobrotice 18. - 20.6. 2004 (18.07.2004)
O pohár primátora města Zlína - V. ročník (12.04.2005)
V. ročník "O pohár primátora města Zlína" (06.07.2005)
Sólo pro ITTA (30.06.2006)
O pohár primátorky města Zlína (26.03.2007)
Jeden bod pro Gerta (01.07.2007)
VIII. ročník obranářských závodů nejen služebních psů (09.04.2008)
Pozvánka na IX. ročník O pohár ředitele MP Zlín (11.05.2009)
Negundor se stal šéfem (19.08.2009)
Pozvánka na X. ročník "O pohár ředitele MP Zlín" (06.05.2010)
Mont překazil zlatý hatrick (23.07.2010)

( Komentáře: 1 | Přidat komentář | Zaslat upozornění na článek | Tisk článku )

Přidej na:   Del.icio.us | Digg.com | Facebook.com | Google.com | Linkedin.com | Linkuj! | VYBRALI.sme.sk!
Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání