Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (47032 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (36302 hl.)
Možná 
Anketa img  (11421 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (9195 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (13542 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (35503 hl.)

Celkem hlasovalo: 152995


Sheltie (šeltie)
Standard F.C.I. č. 88

sheltieKlasifikace F.C.I
skupina 1 Ovčáci a honáčtí psi
sekce Ovčáci

Velikost: ideální kohoutková výška psa je 14,5 palce (37 cm, feny 14 palců (35,5 cm), odchylka cca 2,5 cm.

Zbarvení:
sobolí: čisté či stínované, jakékoli od světle zlaté po temně mahagonovou, vždy syté odstíny. Včelí sobol a šedé je nežádoucí
trikolorní: sytě černé na těle se sytými pálenými (tan) znaky
blue merle: čistě stříbřitě modré, stříkané a mramorované černou, sytým páleným znakům se dává přednost, ale jejich chybění se nepenalizuje celkový dojem musí být modravý
černé a bílé a black nad tan: bílé znaky jsou na lysince, na kolárku a na hrudi, na třásních, na končetinách a na špičce ocasu.

Vzhled:
hlava: tvaru tupého klínu, který se zužuje při pohledu shora či ze strany od uší k nosu, šířka lebky je poměrná k její délce a k délce čenichové partie, je plochá, zvláště mezi ušima, bez vystupujícího týlního hrbolu. Líce jsou ploché, jemně přecházejí do okrouhlé čenichové partie. Lebka a čenichová partie jsou stejně dlouhé. Vrchol mozkovny je rovnoběžný s nosním hřbetem. Stop je lehký, ale vyjádřený. Nos, víčka a pysky jsou černé.

Oči: středně velké, šikmo posazené, tvaru mandle, zbarvené temně hnědě, s výjimkou psů v barvě merle, u nichž jedno či obě mohou být modře flekaté.

Uši: malé, přiměřeně široké v nasazení, posazené dosti blízko sebe na vrcholu lebky v klidu směřují vzad, v rozrušení se obracejí dopředu a jsou drženy polovztyčené, se špičkami padajícími kupředu.

Zuby: mají úplný, pravidelný, dokonalý nůžkový skus.

Krk: svalnatý, dobře klenutý, dostatečné délky, hlavu nese hrdě.

Tělo: o něco delší, než je kohoutková výška, hrudník je hluboký, dosahující k loktům, žebra pružná, hřbet rovný, záď se postupně svažuje.

Končetiny: hrudní končetiny mají dobře zaúhlené ramenní klouby, předloktí i dolní část nohou jsou téměř stejně dlouhé, lokty jsou stejně daleko od podložky jako od ramenních kloubů. Končetiny jsou rovné při pohledu zpředu, svalnaté a suché, silných kostí. Pánevní končetiny mají široká a svalnatá stehna, jsou správně zaúhlené, hlezna jsou zezadu rovná.

Tlapy: oválné, s dobrými polštářky, prsty klenuté a uzavřené.

Ocas: vysoko nasazený, dosahuje k hleznům, je bohatě osrstěný, při pohybu se může lehce zvednout, ne však nad úroveň hřbetu.

Srst: dvojitá, vnější srst je dlouhá, drsné textury a rovná, podsada je jemná, krátká a přilehlá.

 


Ze Skalní Vyhlídky - Chovatelská stanice sheltií

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání