Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Chov štěnat s PP
Autor Zpráva
Zdenaxxx
Člen
# Zasláno: 16 Srp 2006 09:09
- Nahlásit


Dobrý den, mám fenu s PP-zbonitovanou-tedy chovnou a chtěla bych ji krýt chovným psem, kterého už mám vybraného. Chtěla bych se zeptat, kdy mám napsat do klubu a co jim vůbec napsat apod. Chtěla bych poprosit někoho, kdo má s chovem zkušennosti, aby mi poradil. Za všechny rady a připomínky budu moc vděčná. Předem děkuji!

Ketrin
Člen
# Zasláno: 16 Srp 2006 09:20
- Nahlásit


Ono to papírování a formality jsou asi v každém klubu trochu jiné.. ale v zásadě myslím, že nestačí, že fena splnila podmínky chovnosti, ale musí ji poradce chovu formálně uchovnit - vyznačit to v PP a zaregistrovat ji mezi chovné jedince. No a pak si požádáš o krycí list a můžeš ji nakrýt. Jestli si můžeš vybrat psa sama, nebo ti ho vybere PCH, to se právě asi klub od klubu liší.
Doporučovala bych důkladně prostudovat konkrétní chovatelský a zápisní řád klubu, který jistě publikují ve zpravodajích nebo na internetu.
O jaké plemeno jde?

Zdenaxxx
Člen
# Zasláno: 16 Srp 2006 09:24
- Nahlásit


Ketrin: Mám border collii a psa si můžu vybrat sama, s chovatelkou jsem se už domluvila. Moje fena má bonitaci-teda je chovná a to formálně! Samozřejmě, že to má v PP, stejně tak pes. Zaregistrovaná mezi chovnými jedinci je automaticky-splněním bonitace.
Kdy mám ale požádat o krycí list? (jméno chovatelské stanice už mám registrované) A kdy a komu napsat údaje o narozených štěnatech, datu krytí....?

Petra
Člen
# Zasláno: 16 Srp 2006 09:31
- Nahlásit


Zdenaxxx
no a nebylo by jednodušší si zavolat nebo mailnout poradci chovu a on ti poradí co a jak? než tady, opravdu to má každí klub jinak a od vašeho P.Ch. to bude to pravé ořechové, oni tam od toho jsou

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Srp 2006 09:35
- Nahlásit


Zdenaxxx
Nejlepší bude, když si zavoláš poradci chovu a necháš si vysvětlit přesný postup.
O krycí list můžeš žádat hned, alespoň u nás je platný jeden rok.
U nás to je, že majitel feny hlásí krytí s doložením o zaplacení poplatku majitelem psa, pak se hlásí vrh, žádá o tetovací čístla, vše přes poradce chovu danými formuláři.

Zdenaxxx
Člen
# Zasláno: 16 Srp 2006 09:45
- Nahlásit


Moc děkuju za odpovědi, s poradkyní chovu se určitě zkontaktuji.

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2026

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání