Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Jsem alfa vlk? :)
Autor Zpráva
Misery
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2006 23:31
- Nahlásit

Mam takovej zajimavej dotaz, jestli se to nekomu z vas taky stava, ze si vas cizi psi zamilujou i kdyz jsou k cizim lidem jinak neduverivi?
Stalo se mi to jiz po nekolikate, naposledy to bylo u jedne kamaradky. Maji velkeho krizence mastifa s necim stejne velkym, ale tedy musim rict, nadherny pes. Je to pes jejiho pritele, ten ho chvali za to, kdyz pes jako hlida, takze na vsechny lidi steka a kdyz jsou na navsteve, tak je ma porad na ocich a kdyz se treba navsteva jenom pohne nebo chce jit na zachod, tak zacne stekat, ze jako je hlida. Nebudeme se bavit o tom, jestli je tahle vychova spravna nebo ne, ale co je zajimavy, ze kdyz jsem prisla, taky na me stekal, ale ja jsem mu dala ocuchat ruku, kdyz mi dovolil ho pohladit, tak jsem ho pohladila nejdriv na hrudi, pak na zadech a pak na hlave a pak jsem ho mela celej den u nohou, nechal si utirat cumak rucnikem (strasne slinta) a byl celkem v pohode, obcas zastekal. Kdyz jsem u ni byla podruhy, kamoska me poprosila, jestli bych ho nevyvencila (ona ho nevenci, je to strasnej tahoun a kdyz vidi kralika nebo jinyho psa, je zle). Tak rikam ze jasny, vzaly jsme ho na voditko a sly jsme. Kdyz jsme se vracely, kamoska rikala, ze kdyby jsme nemely s sebou psa, tak jsme si mohly sednout na lavicku, ale ze s nim to nejde, ze me odtahne. Rikam na to, ze si sednem a uvidime. Sedla jsem si, rekla jsem "Lorde sedni" a pes si sednul, pak si i na povel lehnul a byl v klidu, vubec na nem nebylo videt, ze je v nejakym napeti. Kdyz jsme prisly domu, kamaradka mu davala na hrani pet lahev (jedina vec, se kterou si hraje). Nechtel. Tak mu ji davam ja a ode mne si ji hned vzal a ukazoval mi, jak si s ni hraje. Pak jsem mu zkousela davat povely, no poslouchal na slovo. Kamoska rikala, ze od tedka ma novou panicku.
Vtip je v tom, ze se mi podobna vec stala uz nekolikrat, kdy proste si me jinak neduverivej pes uplne zamiloval. Jsem snad pro ty psy nejaky prirozeny alfa vlk nebo co? Je tohle vubec mozny?
Jinak pro meho bejvaleho pejska jsem taky byla vudce smecky, ackoliv se o nej nejvic starala mama, byla pouze "krmicka".

moll
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2006 08:42
- Nahlásit

myslím, že někteří lidi mají takové přirozené psí fluidum - pesové y za ně i dýchali. máš štěstí, že mezi tyto jedince zřejmě patříš.

StrihanipsuNavarova
# Zasláno: 19 Čec 2014 08:02
- Nahlásit

Souhlasím plně s moll. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že někteří lidé (zejména muži) na psy/feny působí jakýmsi důvěryhodným dojmem. Zvířata tyto lidi bezmezně milují, čím to přesně je těžko říct. Ovšem "alfa vlk" ve spojení se psem je mýtus, který již byl před x lety vyvrácen Opakujte po mně: Pes není vlk!

V každém případě máte dar, který byste měla využít.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Čec 2014 01:06
- Nahlásit

jj to znám, vždy, když si měním spodní prádlo trochu méně často než je obvyklé, pejsci mě mohou láskou sežrat

Eninka
Člen
# Zasláno: 22 Čec 2014 17:37
- Nahlásit

zbrnd

když si měním spodní prádlo trochu méně často

to mi připomnělo jednu věc....kdysi bývaly ke koupi kalhotky po sedmi kusech v krabičce s nápisy: pondělí, úterý, středa...neděle. Napadlo mě, že pro mužský by mohli vyrobit po 12 ks od ledna do prosince a pro některé by stačily 4 ks - jaro, léto, podzim zima

impact
Člen
# Zasláno: 22 Čec 2014 20:27
- Nahlásit

Eninka

PetraK
Člen
# Zasláno: 22 Čec 2014 21:08
- Nahlásit

Eninka
strašný

Eninka
Člen
# Zasláno: 22 Čec 2014 21:18
- Nahlásit

impact
PetraK

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Čec 2014 09:20
- Nahlásit

Eninka
Napadlo mě,
Mě zas napadlo, že pro šenšký by nejspíš stačil nápis jeden.

Baggie
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2014 20:19
- Nahlásit

zbrnd
"kokotům vstup zakázán"

Fousisko
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2017 14:11
- Nahlásit

Sice vím, že to je už stará diskuse, ale náhodou jsem na ni narazila...
Shora uvedený "dar" vůči psům má i můj brácha. Jeho prostě milujou všichni psi ze širokého dalekého okolí. To, co já si musím u psů cíleně a pracně budovat, on má "zadarmo" :-D A to přitom psi vůbec nejsou jeho koníčkem, naopak...ten můj mu mnohdy leze na nervy tím, že po něm pořád chce, aby ho drbal anebo když ho příliš brzy vzbudí hlídáním za plotem...)
To je tak nespravedlivý

Nicky
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2017 19:04
- Nahlásit

Dotyčný, dotyčná může být pro psa srozumitelný a dobře čitelný. Pak pes nemá co řešit a je v pohodě. To jim stačí ke štěstí. BTW stejné to mají děti, pokud je rodiče nenaučí se psů bát.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání