Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / důvěra psa k člověku
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
arboleda
Člen
# Zasláno: 19 Lis 2005 14:22
- Nahlásit

Ahojte. Mám zlatého retrívra. Je to moc hodňunkatý tvoreček a já mám strach, že ve mě ztratila důvěru. Poslouchá, všechno v pořádku, ale když byla menší, měla jeden špatný den. Utekla všem členům rodiny a od všech dostala a nejspíš ode mě to bylo nejhorší. Od té doby nechtěla přijít vůbec, neboť se bála. Teď už chodí, má dokonce tři zkoušky poslušnosti, ale chtěla bych s ní navázat větší kontakt. Poradí mi prosím někdo, jak na to mám jít? Děkuji Peťa

Lea
# Zasláno: 19 Lis 2005 14:57
- Nahlásit

Myslím,že sis sama uvědomila, kde jsi udělala chybu. Bohužel nejsi sama a tenhle zločin proti psímu chápání dělá naprostá většina lidí. Pes, který nepřijde hned na zavolání, ale přijde třeba napotřetí je potrestán za to, že přišel. Tak a ne jinak to on vidí. A pak se pán i pes dostávají do začarovaného kruhu, protože ten pes si v hlavě po právu srovnal, že přijít k pánovi=trest. Jenže páníkovi to většinou vůbec nedojde. A tak místo aby se snažil psovi dokázat, že nikde není líp než u něj, opakuje stále to samé.
Přiznám se, že jednou mi u roční fenky taky ujely nervy a to jsem ji "jenom" čapla pod krkem a řekla do očí něco ošklivého. A důvěru jsem si zpátky získávala dalšího půl roku.
Poradila bych ti abyses k ní chovala normálně, hodně si spolu hrajte a věnujte se dál výcviku, ale hlavně si dej pozor na nespravedlivé tresty. A nebo radši vůbec netrestej. Jediným trestem ať je nepochválení.

Mína
# Zasláno: 19 Lis 2005 19:46
- Nahlásit

vem ji sebou někam kde ještě nikdy nebyla /domluv si to třeba v nějakým obchodě, nebo do chodeb nějakýho baráku/ kde je to trochu stresující pro ni ale ne zase ji děsit! to ne! ...buď ji sebevědomou a klidnou oporou při té návštěvě - ALE NEUKLIDŇUJ JI = NECHLÁCHOL JI ! - buď jen klidná a sebevědomá = ona to vycítí a zklidní se , pak ji tam dodej nějaku odměnu - že byla šikovná /misku se žrádlem, aportek a ták/....... bude mít s tebou potom nový hluboký společný zážitek s příjemným zakončením a to prohloubí Váš vztah... psi velmi rádi "objevují nové světy" a po boku s citlivým páníkem je to pro ně úžasné dobrodružství a vztah to upevní !

jeje
Člen
# Zasláno: 19 Lis 2005 20:37
- Nahlásit

Ono sa to da aj aktivne, pozri napr. Mikulicu: etogram psa - vyrazy priatelskeho vyladenia a vsimni si ako sa ma spravat aj druha strana v interakcii (raz pes, raz ty).

Anonymní
# Zasláno: 25 Lis 2005 11:33
- Nahlásit

Děkuju moc za rady, určitě se budu snažit všechno napravit, je mi to hrozně líto. Vím, že musím začít u sebe. Někdy se neovládám a dokážu se vytočit z maličkostí. POtřebovala bych kurz sebeovládání, protže pak když pes udělá chybu, je zle, ale pak mě to hrozně mrzí, když se na mě smutně dívá. Je mi až k brečení...

rain
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 09:31
- Nahlásit

Napadla mě k tématu důvěry ještě jiná věc. A sice návštěvy veterináře.
Se Ceanou jsem tohle nikdy neřešila, je to trumbela, doktorka jí strčí teploměr do "zadečku", píchne injekci, ta se na ní pokaždé otočí, začne jí oblizovat a tváří se stylem "hele, asi mi omylem děláš něco co trochu bolí, prosím prosím nech toho" .

No jenže včera jsme byli prvně na očkování s Anabell, jenom co doktor zapíchnul injekci, spustila šílený jekot, začala se škubat, je mrňavá tak jí udržím, ale dostala celkem dvě, ještě pár minut potom plakala, očividně z toho byla celkem vystreslá...no vím že tak reaguje spousta psů .

Ale vzhledem k tomu že u nás ještě není ani tři týdny, bůhví kde byla předtím, chtěla jsem pracovat na tom aby věděla že u paničky je nejlíp, bezpečno, nic jí nehrozí... No a teď jí panička držela v náručí a najednou jí (z jejího pohledu) začal někdo ubližovat... Jaký máte názor na tohle?

Silwuska
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 09:41
- Nahlásit

rain
Ja by som to vobec neriesila, tiez som musela s utulkacom chodit hned od prveho dna po veterine, lebo mal kotercak, a robili mu vselijake veci co mu neboli prijemne...ale neriesila som to...ono psik sa od teba musi naucit znasat aj bolestive zalezitosti...

Nezabudnem ked som mojmu starsiemu Macovi musela velmi skaredu trznu ranu tri krat denne vyplachovat betadinou...a to tak ze sa rana musela vzdy roztiahnut, co ho muselo riadne bolet, ale vzdy mi len oblizol ruku a len potichu knucal...vedel ze mu nechcem ublizit, tu doveru si za tie roky ziskal, a proste tak nejak citil ze to co mu robim mu ma pomoct...

rain
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 09:44
- Nahlásit

Silwuska
No jo no, asi jsem poslední dobou moc přecitlivělá, ale ona je taková roztomiloučká kulička a jak tam začla plakat... Právě že druhá fena je v tomhle fakt úplný flegmoš, tak jsem nečekala takhle přehnanou reakci . OK, přestanu to řešit.

PeKrato
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 09:49
- Nahlásit

rain
mám fenku, která se chová taky takto hystericky při jakémkoliv zákroku. první uspávací injekci po probuzení rozcházela psychicky hodně dlouho a nebavila se se mnou asi dva dny a dlouho trvalo než se vrátila do normálu a nastavili jsme zpět ztracenou důvěru. Čím víc zážitků z veteriny má, tím to míň vnímá jako moji zásluhu a teď už se nebaví jen s doktorama Mě tam vnímá jako oporu, i když ji držím a zabraňuji utéct ze stolu. Že to s důvěrou zamává, je myslím jasné, pokud psa nepřesvědčíš, že ty nejsi ta zlá.

rain
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 09:57
- Nahlásit

PeKrato
No já doufám že to časem taky pochopí, přecejenom se to musí čas od času absolvovat, s tím nic neudělám

Silwuska
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 09:57
- Nahlásit

rain
To mi nehovor ja ked som mojho drobceka priviezla s utulku, tak si asi 3 mesiace nato zapichol medzi prsty do packy taku tu suchu travu, mal to az pod kozou a zacinalo to hnisat...vyberali mu to zaziva! len s troskou lokalneho umrtvenia a to chudacik plakal ako male babo a ja som plakala s nim veterinar sa potom smial ze si nieje isty koho to viacej bolelo, mna psychicky urcite...

PeKrato
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 09:58
- Nahlásit

rain
určitě to pochopí hodně radostí a co nejmíň starostí s prckem

rain
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 10:07
- Nahlásit

Silwuska
To je stejně zajimavé, že k malým dětem mám zatím spíš odpor, ale jak vidím štěňátko tak se mnou ty "mateřské pudy" nebo co to je mlátí šíleným způsobem .
Jak mi první noc chlap zakázal vzít jí do ložnice a ona půl hodiny plakala za dveřma, málem jsem tu noc neusla .

Silwuska
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 10:15
- Nahlásit

rain
zatím spíš odpor
citas mi myslienky ale ked zbadam steniatko tak "ňuňuňu, mimimi"

rain
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 10:22
- Nahlásit

Silwuska
Přesně, a jak donesl do kanclu jeden kolega ukázat svoje štendo, s jiným stejně postiženým kolegou jsme tu skákali po čtyřech a štěkali na něj, to musel být úžasný pohled .

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 10:23
- Nahlásit

rain
Silwuska
k malým dětem mám zatím spíš odpor, ale jak vidím štěňátko tak se mnou ty "mateřské pudy" nebo co to je mlátí šíleným způsobem
šiš vy taky??

PeKrato
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 10:25
- Nahlásit

rain
hlásím se do klubu štěněcího mateřského pudu. zakázala jsem si jít kamkoliv, kde mají štěnda. bych si zaručeně musela jedno odnést a asi bych pak neměla kde bydlet

PetraK
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 10:44
- Nahlásit

PeKrato
mám fenku, která se chová taky takto hystericky při jakémkoliv zákroku. první uspávací injekci po probuzení rozcházela psychicky hodně dlouho a nebavila se se mnou asi dva dny a dlouho trvalo než se vrátila do normálu a nastavili jsme zpět ztracenou důvěru. Čím víc zážitků z veteriny má, tím to míň vnímá jako moji zásluhu a teď už se nebaví jen s doktorama Mě tam vnímá jako oporu, i když ji držím a zabraňuji utéct ze stolu. Že to s důvěrou zamává, je myslím jasné, pokud psa nepřesvědčíš, že ty nejsi ta zlá.

tohle je myslím naprosto výstižně napsaný potvrdilo se mi to, když jsme byli s Ešusem nečekaně dávat krev pro jeho mámu. On je fakt veterinární hysterka, takže ty moje plány, jak budem v databázi dárců vzaly rychle za svý, ale tehdy nikdo nebyl obratem ruky v dosahu, tak jsem řekla, že to zkusíme. Ešus v nervech hroznejch, ale můžete se mi smát, myslím, že to, že jsem mu před odběrem "promluvila do duše" a "vysvětlila, že teď moc potřebujem, aby to dokázal" (žádný citový výlevy nemám na mysli, jen jsem si prostě k němu sedla, řekla mu ,že vím, že je šikovnej hošíček a že to dokáže- bylo to o hlase, ne o slovech), tak se prostě nechal nabrat od doktora do náruče (já měla housera a zvednout 30kg psa na stůl jsem nemohla) a vysadit na ten stůl, položit, oholit, napíchnout a 30 minut krvácet do jednoho odběrovýho pytliku a 15 do druhýho. pak už to teda vzdal, protože to bylo moc dlouhý, jak byl v nervech, tak tu krev prostě nepouštěl. Pak se teda už katapultoval ze stolu a zbořil ordinaci, ale .............jak pak byl radostnej, že si ten svůj život vybojoval, že se nenechal ubezdušit, páč mu to tak bezesporu připadalo a blbnul tam se mnou (potřeboval pustit ten adrenalin ven)-měla jsem ho opravdu doslova a bez přehánění až na hlavě, tak mi to ukázalo, že to, čeho jsem se bála, že bude mít pocit zrady (přeci jen, jiný bylo, když jsem ho držela a dávali mu dohromady tu pořezanou nohu a něco jinýho je , když mu nic není a zničehož nic ho přepadne banda lidí v bílých pláštích a 3/4 hodiny ho tam "mučí" pro nic za nic.), že to tak prostě necítil, že to nebral jako zradu.

davidkova renata
šiš vy taky??

copak sem snad chodí někdo jinej??

Silwuska
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 10:47
- Nahlásit

rain
Och ako rada by som sa pridala

Na mna tak priatel cumel, ked sme isli pred hypermarketom po obrovskom parkovisku a zrazu som sa zastavila a zacala do jedneho auta robit take to "jujuju, ty ši klaaašny, milaaašek " si myslel ze mi hrablo, a to ja som len uvidela mrnaveho biglika zavreteho v kufri auta

davidkova renata
Taky sestro, taky !

PeKrato
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 10:56
- Nahlásit

PetraK
jak občas někde napíše davidkovic, když na to jdeš s citem a selským rozumem, tak to ten pes dá a není potřeba k tomu studovat stohy pouček. pokud to máš v sobě tak komunikace se psem je pro tebe úplně přirozená a pes ti rozumí. pravda, ne všichni to v sobě mají
to vaše darování jsem tady zaregistrovala, jste borci. fena by nám utekla ze stolu hned u holení teď před operací jí chtěli zaživa napíchnout kanylu a ani tři jsme toho 15ti kilovýho drobka neudrželi a museli ji trochu zeseditovat. a i tak jsme měli co dělat. takže klobouk dolů

PetraK
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 11:26
- Nahlásit

PeKrato

to vaše darování jsem tady zaregistrovala, jste borci. fena by nám utekla ze stolu hned u holení teď před operací jí chtěli zaživa napíchnout kanylu a ani tři jsme toho 15ti kilovýho drobka neudrželi a museli ji trochu zeseditovat. a i tak jsme měli co dělat. takže klobouk dolů

nojo , ale ty máč picbůma, ne?? Tam se děsně blbě bojuje, ty mrchy sou hrozně živý, mrštný a houževnatý.

ale jak je Ešun střevo, tak jsou momenty, kdy dokáže vnímat - jak to říct, aby to neznělo naprosto debilně?? - tak nějak nepsovsky. Tohle byl jeden z těch případů. On se opravdu strašně moc bál - proto ta krev prostě netekla, bál se, ale vydržel to kvůlivá mě. Nikdy bych nevěřila, že to my dva dokážeme .

PeKrato
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 11:46
- Nahlásit

PetraK
no mám stafbulíka, to je pravda a jak živý stříbro teda je
my to vzhledem k váze psa nikdy nezkusíme, jestli by kvůli mě vydržela odběr naštěstí

Walda
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 13:19
- Nahlásit

PetraK

jak je Ešun střevo, tak jsou momenty, kdy dokáže vnímat

Anio paní, já myslím, že máte s Ešusem opravdu fstach. Nerad to připomínám, ale kdo tam byl, tomu jste to oba předvedli loni na mikuláěský.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 13:26
- Nahlásit

Walda
máte s Ešusem opravdu fstach. Nerad to připomínám, ale kdo tam byl, tomu jste to oba předvedli loni na mikuláěský
no s dovolením do to fstoupim..von teda Ešus stál tehdá vo jedinej fstach a to byl ten s Nánou bo doháravala

PetraK
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 13:28
- Nahlásit

Walda

Anio paní, já myslím, že máte s Ešusem opravdu fstach. Nerad to připomínám, ale kdo tam byl, tomu jste to oba předvedli loni na mikuláěský

nenarážíte náhodou na tu tramvajovou scénku, že ne?? ale i tak byste měl pravdu, páč dyby ke mě ten čokl fstach neměl, tak dělal, že ke mě nepatří - letos jsem šla radši pěšky

davidkova renata

no s dovolením do to fstoupim..von teda Ešus stál tehdá vo jedinej fstach a to byl ten s Nánou bo doháravala

Loni, myslí loni. Letos mě Nána přebila, ale myslim, že to vona každýho - včetně vás na vobranách

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 13:29
- Nahlásit

PetraK
Loni, myslí loni
a tak to zas byla ta trambaj,tak je to fučík
včetně vás na vobranách
to je bohužel smutná pravda

Walda
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 13:37
- Nahlásit

PetraK

nenarážíte náhodou na tu tramvajovou scénku, že ne??

To ani né, to byla spíš klaunská vložka.
Já myslel tu vopravdovou spolupráci na překážkový dráze, jak vy ste paní nic neviděla a Ešus pochopil, že musí něco dělat za vás a fungoval. Tam byl právě vidět ten fstach.

PetraK
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 13:39
- Nahlásit

davidkova renata
to je bohužel smutná pravda

a k tomudle dneska dospěla už Gerda, když nám Kachna_ napsala že sme debylové (vy taky pani, víte vo tom?)

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 14:00
- Nahlásit

PetraK
vy taky pani, víte vo tom?)
něco sem zahlídla,ale dělám že nic,tagže to neplatí
Walda
Ešus pochopil, že musí něco dělat za vás a fungoval. Tam byl právě vidět ten fstach.
aha,tak díky za osvětu,pane kolego,tim pádem sme úpa bes fstachu bo ta sfině by mě hodila přes palubu bez mrknutí voka..to bude ta piškotová chyba asi..

PetraK
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2009 14:05 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

Walda

Já myslel tu vopravdovou spolupráci na překážkový dráze, jak vy ste paní nic neviděla a Ešus pochopil, že musí něco dělat za vás a fungoval. Tam byl právě vidět ten fstach.

já vim, já jen chtěla odklonit pozornost od skutečnosti, že ten pes musí fungovat za mě

davidkova renata

bo ta sfině by mě hodila přes palubu bez mrknutí voka

ne. myslím, že se často pletem, že je podceňujem.
Já taky čekala, že vyrazí za čupkou nějakou, že zemru uprostřed krabic potupnou smrtí ve tmě, páč mě přizabije. Ale von překvapil. To je ten moment o kterým jsem psala, že někdy reaguje abnormálně nepsovsky, že se dokáže navázat na moje mizivé mozkové impulsy

něco sem zahlídla,ale dělám že nic,tagže to nepla

aha takže to sem f klidu, budu předstírat, že sem to taky přehlídla. I když to asi pude blbě, když jsem vodepsala, že jo?

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání