Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Pes více poslouchá otce než mě
Autor Zpráva
Veronika D
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2015 14:20
- Nahlásit

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč náš pes (německý ovčák) poslouchá více mého otce než mě. Přitom já mu dávám jídlo, chodím s ním na procházky, hraji si s ním, trénuji, ale on stále má větší respekt k mému otci. Chci se teda zeptat jestli by to nešlo nějak změnit... Moc děkuji za odpovědi

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2015 16:41
- Nahlásit

Veronika D

Na otázku "proč" ti těžko odpoví někdo, kdo nezná tebe, otce ani psa. Můžeme jen hádat. Já bych si tipla, že je to tím, že je otec pro psa srozumitelnější, důslednější a nejspíš vyzařuje určitý vnitřní klid a vyrovnanost.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2015 01:45
- Nahlásit

Veronika D
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč náš pes (německý ovčák) poslouchá více mého otce než mě.
Protože na Vás kašle, na otce minimálně méně.

Nicky
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2015 21:44
- Nahlásit

Jestli si nepletete respekt s vděčností. Vy chcete aby ocenil to, že se mu věnujete, pochybuju, že vám napíše pěkný pohled a dá medaili. Respekt se získává důsledností, spravedlností a srozumitelností. Což z vašeho dalšího příspěvku ohledně tahání psa na vodítku je jasné, že tyto zásady nedodržujete. Ujasněte si, co tyto pojmy znamenají a vy sama je 100% důsledně uplatňujte u svého psa.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2015 15:35
- Nahlásit

Prostě změnit to rozhodně jde. Pokud pes nebude přicházet do styku s otcem, nebude ho moci poslouchat více než Vás.

Nicky
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2015 21:58
- Nahlásit

Pokud pes nebude přicházet do styku s otcem, nebude ho moci poslouchat více než Vás.
Odstraněním původce problému, samotný problém neřeším, pouze obcházím a původní problém se mi vrátí v těžším provedení.
Nemůžu si ale pomoct, tohle je mužská logika.
PS vím jak to bylo myšleno.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2015 22:54
- Nahlásit

Nicky
Odstraněním původce problému, samotný problém neřeším, pouze obcházím a původní problém se mi vrátí v těžším provedení. A to jak, kdyz uz otce neuvidi, neuciti ani neuslysi?

Nemůžu si ale pomoct, tohle je mužská logika.
Tak mi ještě nikdo nikdy nepolichotil. Děkuji!!!

PS vím jak to bylo myšleno.
Havně to nejchoďte teda ohlásit, ať mě nezavřou!!

Nykki
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2015 15:17
- Nahlásit

Můj otec je typ člověka, který se postaví před psa a i největší bojovník stáhne uši. Nevím jak to dělá, zřejmě z něj vyzařuje něco, co ty psy nějak ovlivní.

Řekla bych, že tvůj otec nějaké takové kouzlo má. Navíc, pokud pejska má i rád, pesan si to uvědomuje. Chová k němu respekt, ale nebojí se ho až tak, protože ví, jakoby, kde jsou hranice. Hlavně se vy nesnažte se chovat jako otec, nebo když jste s ním, snažit se o to, aby Vás poslouchal, tím způsobem, že sebe i jeho do toho budete tlačit, nebo to moc chtít. On to ten pes pochopí, takže se chovat normálně a pesan bude vědět, kdo je páníček, ale k otci stejně určitý postoj mít bude pořád.

U nás s malým štěnětem to je tak, že se z tatínka se může ukroutit radostí, i když po tom co ho praštil se ho bojí, teď se to jakž takž srovnalo, poslouchá jen mne, jeho ani náhodou, ale respekt k němu chová.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2015 19:53
- Nahlásit

Nykki
Můj otec je typ člověka, který se postaví před psa a i největší bojovník stáhne uši
To je nějaký divný .... jakože pes bojovník s lidmi?

Neumi
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2015 08:30
- Nahlásit

i když po tom co ho praštil se ho bojí, teď se to jakž takž srovnalo, poslouchá jen mne, jeho ani náhodou, ale respekt k němu chová.
Respekt? Nebo to je strach.....

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání