Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Štěně si vybralo - lze to změnit?
Autor Zpráva
Korab
Člen
# Zasláno: 21 Led 2014 18:26
- Nahlásit

Ahoj, je to zhruba měsíc co jsme si přivezli čtyřměsíční štěně BŠO. Nejprve se štěně zhruba 14 aklimatizovalo a teď si začínám všímat jedné nemilé věci. Ač jsem nejvíce po psu toužil já, začal jsem ho pozvolna cvičit, krmím ho, neustále studuji různé knihy a články na netu, pejsek si vybral tátu. Když se psem cvičím nebo se jen mazlím vidím jak to dělá jen pro to, že něco dostane nebo že to prostě trpí, pochvala ani pohlazení mu moc neříká, když ho však hladí táta, hned si lehá na záda a vrtí ocasem, není problém odběhnout od kosti i když předtím na nic nereagoval atd. Není to ještě jisté na 100%, ale mám neblahé obavy, že si mě za pána nevybral. Rve mi to srdce, nemůžu přijít na to, kde jsem udělal chybu. Lze situaci nějak zvrátit? Co pro to udělat? Začít se pejskovi více věnovat nebo jej naopak trochu ignorovat? Přijde mi, že nic nezabírá... (Napadají mě pouze 2 příčiny, proč se situace takto vyvrbila A - pejsek často spal na spocených věcech táty B - táta ho jediný i na čůrací pětiminutovky bral bez vodítka, což by si mohl pejsek vyložit, jako že u něj jediného má volnost, na dlouhé procházky chodil na volno i se mnou. Co si o tom myslíte? Díky moc.

impact
Člen
# Zasláno: 21 Led 2014 18:29
- Nahlásit

Korab
Asi poznal, kdo je u vás hlava rodiny a tomu se zcela logicky podřizuje nejvíce.

Vero
Člen
# Zasláno: 21 Led 2014 18:32
- Nahlásit

Korab
kolik ti je let?
nežárli na tatínka, možná pro něj bude největší autoritou, ale bude milovat i tebe, když spolu budete zažívat fajn věci. netlač na pilu, hlavně přirozeně a s láskou

Korab
Člen
# Zasláno: 21 Led 2014 18:42
- Nahlásit

Je mi 22. Nemyslím si, že by táta byl největší autoritou, ale objektivně to samozřejmě posoudit nemohu. Jestli to tak je, asi to změnit nepůjde, ale trochu mě mrzí být majitelem psa, věnovat se mu, cvičit ho, nést za něj odpovědnost atd. s vědomím, že jsem na druhém místě. Asi je v tom i ješitnost...

corgi
Člen
# Zasláno: 21 Led 2014 19:28
- Nahlásit

Zřejmě vidí jako hlavu rodiny opravdu jeho - třeba čte nevědomý postoj těla, pohledy, gesta, když spolu s tátou komunikujete. Já bych se tím absolutně netrápila. Nějaké plnění povelů "aby se mi zavděčil" je stejně podle nejnovějších poznatků úplná blbost, buďte rád, že poslouchá na pamlsky. Já mám psa, který o pohlazení nebo mazlení nestojí po většinu času od nikoho, a fenu, kterou páníček venčil naposledy snad loni a přesto je to její miláček nejmilovanější, nejolizovanější, hned bříško nastaví, hned se vtírá, když ho vidí

Hipík a Tonička a Rozinka
Člen
# Zasláno: 21 Led 2014 20:19 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

Vero Korab

netlač na pilu, hlavně přirozeně a s láskou

Přesně tak... Zkuste to brát víc s lehkostí, nesledovat a neanalyzovat tolik co a jak.
To nemyslím jako výtku, někdy je člověk z přemíry zodpovědnosti úzkostnej, křečovitej a nejistej si sám sebou, možná je tomu tak trochu i u vás, nevím...
Zkuste nebrat chování pejska tak osobně, i když vás to pochopitelně mrzí...

Když k nám přišel nový pes a nechtěl se kamarádit, dala jsem mu najevo, že když bude chtít, můžem se mazlit a hrát si, ale když nechce, vůbec nic se neděje, všechno je v pořádku a na našem vztahu to nic nemění ... Vždycky to zabralo...

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 21 Led 2014 20:23
- Nahlásit

corgi
a fenu, kterou páníček venčil naposledy snad loni a přesto je to její miláček nejmilovanější, nejolizovanější, hned bříško nastaví, hned se vtírá, když ho vidí
Tak to máme stejně.
Korab
Hele neřeš to. Tím ničemu nepomůžeš, naopak. Navíc jsou někteří lidé, např můj táta, který psi milujou nadevše, prostě z nich něco vyzařuje nebo co.
Můj bývalý pes byl furt se mnou, mě poslouchal jak hodinky, manžela o trochu míň, ale měl ho radši, no.

PetraK
Člen
# Zasláno: 21 Led 2014 20:38
- Nahlásit

Korab

hele, myslím, že to Hipík a Tonička a Rozinka napsala výstižně a holky taky. Vím o čem píšeš, měla jsem něco podobného - hrozně mě rozčilovalo, když můj partner dubloval moje povely, grrrr, páč jááááá sem tady ten vedoucíííí co se o psa stará, chodí s nim na cvičák, učí ho a ten druhej o tom tehdy věděl prt a kulábrsk ale měl tendence se mi do toho motat. Blbost, člověk pak má zbytečně tendenci na tu pilu fakt tlačit. a to nedóbře, páč se to pak projeví v tom vztahu ku psu.
Vykašli se na to, hoď se do pohody, zapomeň na ješitnost a UŽÍVEJ SI TOHO PRCKA, hrajte si, učte se hrou a na to, jaká kde je pozice se opravdu vykašli, budeš se zbytečně šponovat a o to víc bude štěně tíhnout k tomu, kdo je vyrovnaný, víš? To je pro něj přirozený. A vyrovnanej bude kdo? Hm? No táta, páč tuhleto neřeší.

domgalba
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2014 01:12
- Nahlásit

Myslím, že záleží také na tom co je daný člověk za povahu

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2014 16:34
- Nahlásit

Tak jeslivá se pejskej nechává drbat u toho, kdo mu poskytuje volnost a mazlí se s ním a v podstatě po něm nic nechce, tak to znamená s určitostí jediný a to že pejsek prostě není degén ... chová se logicky správně .... takže je to jen a jen na lidech, aby vytvořili podmínky ... pes se bude snažit jít logicky pro něj nejpříjemnější cestou.
To ještě neznamená, že si vybral ale tátu za svýho pána. A hlavně člověk si vybírá psa, ne pes člověka. Přece nemůžeš po psovi čekat, že ocení, že ho chceš něco naučit, kdežto táta ho chce jen rozmazlovat
Prostě ty podmínky musíš zařídit Ty. Stanovit si s ostatními lidmi zainteresovanými, co ano a co ne, jak se budete k hafušovi chovat atd. Ten pes bude vždy jen odrazem vašeho chování ...

krisikowa
Člen
# Zasláno: 17 Dub 2014 09:26
- Nahlásit

Já měla to samý se spolubydlou... jejda jak mi začala jít na nervy, když té své pozice nevědomky využívala... jako že zavolám já - nic - tak ona ji začne popohánět a pes jde. Jako co to je? Tak jsem prostě zapracovala na svým přístupu, pochopitelně ji má ráda pořád, ale už se mě naučila poslouchat a já si k ní našla taky cestu - jak se k ní chovat, aby poslouchala.

Jako naštve to ty mu zaplatíš očkování, vodítka, potřeby, kvalitní granulky, číčoviny a prd Ale jak tu bylo psáno, pesana nedojmeš slzičkama, ani nějakým macho přístupem, prostě s ním mluv tak, aby tě pochopil a on se bude chovat jináč, když si s tebou bude rozumět.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání