Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Agresivita - nemecký ovčiak
Autor Zpráva
anten
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2013 12:27
- Nahlásit

Potrebujem radu. Mám dvoch nemeckých ovčiakov. Starší má 11 rokov, mladší má 3 roky. Obidvaja sú dosť ostrý na cudzích ľudí, ale k mojej rodine sa správajú ako mačky. Pri staršom psovi vyrastali moje 2. dcérky, a ako to býva stále ho naháňali, ťahali ho za uchá, chvost ... proste ako deti vedia. Pes všetko toleroval, hral sa s nimi - proste pohoda. Keď vážne ochorel zabezpečil som si nového a teraz mám dvoch. (starý medzitým zázračne vyzdravel).
Ako býva zvykom tak mladý by sa stále hral a preto sústavne rýpe do starého. Ten z toho začína byť nervózny a podráždený. Nedávno ho začala za obojok ťahať moja 5 ročná dcérka a ten na ňu zaútočil a pokusal ju do ramena. Našťastie iba povrchovo.
Neviem čo mám robiť, či sa to bude opakovať či sa mám báť alebo nie. Nie som žiadný psíčkar, takže neviem to posúdiť
Mladý pes je v pohode, môže ho aj za uchá zavesiť a nič (nemyslím tým doslovne )
Prosím poraďte.
Ďakujem

worick
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2013 12:46 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

anten
Nepíšete, kolik let teď mají vaše dcerky. Pokud už jsou v nějakém normálním věku, tedy 6let a víc, bylo by dobré, jim rázně vysvětlit, jak se ke psu chovat a jak ne. Kdyby mi děti tahaly a obtěžovaly psy, tak bych jim paprče urazila Děti jste měl k tomu vést od mala a buďte rád, že to skončilo jen škrábnutým ramenem a ne ukouslým nosem
Pes už je starý nemocný důchodce a zaslouží si dožít v klidu. Korigujte důrazně i mladšího psa a dostatečně se mu věnujte, aby starého moc neobtěžoval. Píšete, že nejste žádný pejskař, přesto si pořídíte dva NO

Neumi
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2013 12:51
- Nahlásit

Ako býva zvykom tak mladý by sa stále hral a preto sústavne rýpe do starého. Ten z toho začína byť nervózny a podráždený. Nedávno ho začala za obojok ťahať moja 5 ročná dcérka a ten na ňu zaútočil a pokusal ju do ramena

Neboj se a radši začni něco dělat - ty musíš zabránit mladšímu psu otravovat starého a stejně tak ty musíš zabránit dceři psa obtěžovat. Nedovedu si představit, že bych svému dítěti dovolila tahat psa a obojek nebo ho jinak obtěžovat! Starému psu zajisti místo, kde ho nebude nikdo otravovat. Mladého převeď na jinou činnost a je dobré ho naučit povel, kterým ho od starého psa odpálkuješ.

anten
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2013 14:34
- Nahlásit

Píšete, že nejste žádný pejskař, přesto si pořídíte dva NO

Ako som už písal - starý bol vážne chorý a psa mám doslova na stráženie domu. Už nás 2-krát vykradli.

Starému psu zajisti místo, kde ho nebude nikdo otravovat

To ho mám nechať stále zatvoreného vo voliére? Alebo mladého pripnúť na reťaz? To nie! Stále počúvam že dobrý pes nesmie zaútočiť na pána a jeho rodinu. U môjho staršieho psa to tak doteraz bolo až na dnešok. 5 ročná dcera ho začala ťahať za obojok, boli k sebe otočený, takže pes videl kto ho drží, a predsa dosť agresivne zaútočil. Bol som od nich asi 5 metrov.

birma
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2013 14:47
- Nahlásit

anten
psa mám doslova na stráženie domu. Už nás 2-krát vykradli.
pořiďte si radši nějaký bezpečnostní systém
Stále počúvam že dobrý pes nesmie zaútočiť na pána a jeho rodinu.
Ale pán a rodina se k němu mají chovat slušně. 11 letého dědka lecos bolí a potřebuje svůj klid, takže dceři vysvětlit, ať si ho nevšímá a mladému psovi totéž

anten
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2013 15:06
- Nahlásit

Ale pán a rodina se k němu mají chovat slušně. 11 letého dědka lecos bolí a potřebuje svůj klid

Asi áno, takže kľud, nechať ho oddychovať, a dcéru usmerniť. A modliť sa aby sa to už nezopakovalo, ináč budem musieť zakročiť podstatne radikálnejšie a to by ma veľmi mrzelo.

pořiďte si radši nějaký bezpečnostní systém
Takýmto dvom havkáčom sa nevyrovná žiadný bez. systém Odkedy mám psa máme svätý pokoj.

Ďakujem všetkým za info

Neumi
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2013 15:16
- Nahlásit

anten
Starému psu zajisti místo, kde ho nebude nikdo otravovat

To ho mám nechať stále zatvoreného vo voliére? Alebo mladého pripnúť na reťaz?

Mladého nauč= vycvič, že se starý neotravuje. Dej si s tím nějakou dobu práci a pak budeš mít klid. Mám dva psy - 7,5 a 0,5 let, samozřejmě mladý otravuje starého a já ho samozřejmě nenechám - už zná "povel" "nech Báďu" a "švihej" a místo toho, aby se zakusoval do psa mu já nabídnu hru s balónkem a je klid.....Zajistit, aby dítě samo nechodlo ke psu, snad není problém. A starého bych klidně v době odpočinku do voliéry zavřela, pokud by ta nutnost byla - lepší varianta, než aby se potrhali.

impact
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2013 16:33 - Změnil/a: impact
- Nahlásit

anten
A modliť sa aby sa to už nezopakovalo, ináč budem musieť zakročiť podstatne radikálnejšie a to by ma veľmi mrzelo.
Jakože bys ho potrestal? Nebo nechal uspat?

Kriste, tak pes ti 11 let věrně slouží a ty ho budeš trestat za to, že už je starý a ledasco ho může bolet?

To ho radši chudáka nech rovnou uspat.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2013 18:49
- Nahlásit

anten
moje 2. dcérky, a ako to býva stále ho naháňali, ťahali ho za uchá, chvost ... proste ako deti vedia. Pes všetko toleroval

To, že to toleroval, neznamená, že ho to nes**lo. A psí trpělivost prostě jednou přeteče, zvlášť u staříka, který už má svoje neduhy a nálady. Tohle chování dětí jste měli dávno zatrhnout.

Kalliope
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2013 15:43
- Nahlásit

anten
nastalá situace je výlučně Vaší chybou, pes Vám mohl dávat již delší dobu signály, že k tomuto konfliktu dojde a vy jste je třeba jen neviděli.

Vhodné by bylo zabavit mladšího psa v situacích, kdy na staršího již neúměrně doráží a zajistit, aby děti psa neobtěžovaly, což znamená mimo jiné i trvalý dohled v případě, že děti budou se psem dohromady.

Pokud k tomuto chování opět dojde z důvodu vyprovokování staršího psa a odnese to Vaše dítě, tak jděte za roh a dejte si facku, neb jste situaci nezvládl,protože pokud se toto stane poprvé, je to ještě omluvitelné, nikdo není neomylný. Pokud Vás však pes títmo způsobem již jednou varuje, Vy nepřijmete příslušná opatření a k tomuto chování opět dojde, pak bude vše jen Vaše chyba. Čili od nynějška budete muset dětem vysvětli jak se ke psu chovat a na toto neustále dohlížet.

Jinak se divím, že jste dětem toleroval, aby takovýmto způsobem psa prudily, bylo jen otázkou času kdy k tomuto dojde, ten pes má nad hlavou svatozář.

anten
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2013 22:26
- Nahlásit

Dnes som prišiel na to prečo sa môj pes správal tak ako sa správal. Zistil som že má zápal ľavého ucha. Keď že dcéra bola na jeho bolestivej strane, tak ju chňapol po ruke.
Tým to sa verejne ospravedlňujem svojmu havkáčovi, že som zapochyboval o jeho zmene v povahe. Kúpil som mu bombovú maškrtu a začal ho liečiť.

ten pes má nad hlavou svatozář.
On doteraz bol k mojej rodine fakt ako mačka -už som len čakal kedy si začne priasť

Kalliope
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2013 22:29
- Nahlásit

anten
toto však nemění nic na tom, že by staršího psa neměl otravovat jak mladší kámoš, tak Vaše či jakékoli jiné děti. Je už přeci jen starší a bude vyžadovat svůj klid.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2013 13:10
- Nahlásit

anten
Dnes som prišiel na to prečo sa môj pes správal tak ako sa správal. Zistil som že má zápal ľavého ucha. Keď že dcéra bola na jeho bolestivej strane, tak ju chňapol po ruke.
Tým to sa verejne ospravedlňujem svojmu havkáčovi, že som zapochyboval o jeho zmene v povahe. Kúpil som mu bombovú maškrtu a začal ho liečiť.

vidíš..a jak málo stačilo abys to řešil takhle ináč budem musieť zakročiť podstatne radikálnejšie a to by ma veľmi mrzelo.
je fajn,žes na to přišel ,protože spousta psů to štěstí nemá a zaplatěj to životem,páč Stále počúvam že dobrý pes nesmie zaútočiť na pána a jeho rodinu...a málokoho zajímá,že to třeba mohlo být jinak
Přeju psovi brzké uzdravení a spoustu dalších sppkojených let

PetraK
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2013 14:18
- Nahlásit

davidkova renata

protože spousta psů to štěstí nemá a zaplatěj to životem,páč Stále počúvam že dobrý pes nesmie zaútočiť na pána a jeho rodinu...a málokoho zajímá,že to třeba mohlo být jinak
Přeju psovi brzké uzdravení a spoustu dalších sppkojených let

přesně, jako ta agrentina co jí nechali uspat,, protože jim zaútočila na dítě. A v uchu ten pes měl vraženou pastelku

cernej caj
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2013 14:40
- Nahlásit

PetraK
protože jim zaútočila na dítě. A v uchu ten pes měl vraženou pastelku cooo? o tom sem neslysela

anten
super, ze ste na to prisli, ze je nemocny, i kdyz treba ne uplne vhodnou cestou. A urcite je super naucit deti, ze pes se za nic netaha, i kdyz je hodnej - protoze treba prave v situaci, kdy ho neco boli takhle zareagovat muze. tak hodne stesti s lecbou

PetraK
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2013 14:54 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

cernej caj
o tom sem neslysela

už je to dýl.

edit - vždycky si na to vzpomenu, když je někde obrázek toho pomalovanýho bulíka.

Eldoguero
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2013 14:58 - Změnil/a: Eldoguero
- Nahlásit

PetraK
přesně, jako ta agrentina co jí nechali uspat,, protože jim zaútočila na dítě. A v uchu ten pes měl vraženou pastelku

to byl rotvík, ale na tom v podstatě nezáleží

PetraK
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2013 15:02
- Nahlásit

Eldoguero

psali tenkrát vo argentině, fakt, fakt. I proto se mi to vždycky - vzhledem k tý barvě vybaví ve spojitosti s tím bulíkem pokresleným.

ale ano, je to fuck, který to bylo plemeno, pes zaplatil životem za lidskou nezodpovědnost lidí, který nehlídali svoje dítě.

Eldoguero
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2013 15:14
- Nahlásit

PetraK
Bylo to někde ve Španělsku tuším, četla jsem ten článek, byli k tomu i fotky psa s holkou a pak už i mrtvýho psa a byl to rotvík. Holku tenkrát prý zabil, na pitvu si ho vyžádal ošetřující veterinář, který ho znal od štěněte a nevěřil tomu, že by pes "bez důvodu" zaútočil a právě on mu při pitvě našel v uchu tu pastelku ... Ale jo, samozřejmě je plemeno naprosto podružný, zvlášť když jde o "bojový" plemeno

vždycky si na to vzpomenu, když je někde obrázek toho pomalovanýho bulíka.

No, mě dcera pomalovala onehdá štěňata argentin a částečně i dvouletou fenu lihovým fixem (někde ho našla, zřejmě špatně uklizenej ...) a přežili všichni, včetně matky štěňat, která na to celé koukala, stafbulky a tentkrát 12 letýho psa AD
Ale jasný je, že jsem ji za to nepochválila, i když mi to v první chvíli přišlo hrozně k smíchu, někdy se člověk musí velmi ovládat, aby se zachoval správně nebo adekvátně situaci

PetraK
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2013 15:44
- Nahlásit

Eldoguero

hele ty jo já si nejsem jistá, jestli teda mluvíme o tom stejným?? ale tak zase je fakt, že o argentině bys asi věděla. No je to fuk, je to fuk, jde o to, co se stalo, že se to vůbec mohlo stát.

No, mě dcera pomalovala onehdá štěňata argentin a částečně i dvouletou fenu lihovým fixem (někde ho našla, zřejmě špatně uklizenej ...)

tak jasně, že vtipný to svým způsobem je, spešl, když se nic nestane. Ono když jsem tehdy ten obrázek toho bulíka viděla poprvý, taky mi to přišlo vtipný, než mi došlo z hlavy do paty a zpátky, že.... co se může stát . ne tím pomalováním, pochopitelně . Taky je mi jasný,, že člověk neuhlídá všechno, i když hlídá asi sebevíc /to by nebylo tolik dětských úrazů třeba/, ale tak nějak nicméně panuje mezi lidmi v tomhle směru dost nezodpovědnost- však kolikrát jsme se na podobný debatě tady podíleli a shodli všichni. A ostatně i ten příspěvek zadavatele o tom svědčí.

Eldoguero
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2013 13:31 - Změnil/a: Eldoguero
- Nahlásit

PetraK

hele ty jo já si nejsem jistá, jestli teda mluvíme o tom stejným??
ale tak zase je fakt, že o argentině bys asi věděla

To bych nemusela, vzlášť, když by to bylo v zahraničí. Ale fakt je, že krom toho starýho pána v Kolíně o žádným pokousání Argentinou (vážným zranění) nevím. Klidně to samozřejmě mohly být ale dva různý případy.

co se může stát . ne tím pomalováním, pochopitelně

noooo šlo to blbě umejt po pravdě

panuje mezi lidmi v tomhle směru dost nezodpovědnost

To rozhodně, kdyby tomu tak nebylo, nebylo by tolik prů...
Obzvlášť, když pes delší dobu dává najevo, že to není úplně košer způsob chování a lidi ho přitom ignorujou, protože pes přece MUSÍ být hodný na děti, rodinu, babičku, tetičku, prastrýčka ... Na druhou stranu mi zase dost vadí přehnaná hysterie stran tohoto. Netvrdím rozhodně, že by se mělo vzájemným vztahům (obzvlášť dítě - pes) nechávat volný průběh, ale na druhou stranu řešit za ně každý eventuální kontakt ... mi taky nepřijde jako ideální přístup.

edit: nefungují mi citáty,tak je to trochu nepřehledný

PetraK
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2013 15:21
- Nahlásit

Eldoguero

protože pes přece MUSÍ být hodný na děti, rodinu, babičku, tetičku, prastrýčka ...

ano. co všechno ti psi nemusí! Hlavně, že my nemusíme vůbec nic

.
za ně každý eventuální kontakt ... mi taky nepřijde jako ideální přístup.

to ne, proboha, to ne. je spousta rodin, kde to funguje, kde se jak psu, tak dítěti nastaví hranice, co se smí a co se nesmí a je postupováno spravedlivě, tak aby oběma stranám bylo jasný o čem to je a pak je skvělý se na to koukat, když pes učí dítě chodit a vydrží štípance od nejistejch ručiček, který se ho držej. Ale zas už by dítě do psa nemělo štípat a tahat ho tak nějak jen tak a hlavně ale přes míru pro toho psa únosnou - což má pochopitelně každej pes jinde.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2013 15:39
- Nahlásit

PetraK

Pamatuju si taky rotvíka, je to hooodně starý Ale asi je to natolik odstrašující, že si to pamatuje hodně lidí...

PetraK
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2013 15:42
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová

tak jsem to asi zmatlala, páč že by byli dva psi se stejným osudem, to je doufám, nepravděpodobný.

Eldoguero
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2013 21:22
- Nahlásit

PetraK
je spousta rodin, kde to funguje, kde se jak psu, tak dítěti nastaví hranice, co se smí a co se

má pochopitelně každej pes jinde.

Jo souhlas a zase je jen na člověku, aby si uvědomil, že třeba starý pes, byť jinak v pohodě, už nesnese tolik pozornosti, jako pes mladší a zajistil mu klid od dítěte, protože ono to v určitým věku není až tak jednoduché dítěti vysvětlit. Někdy je to trochu o kompromisech
Nicméně, třeba tady se jedná o pětiletou dceru, tam si myslím, že už by to vysvětlení mělo fungovat, tak snad i bude

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání