Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Agrese na člena rodiny
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
scooby
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 20:59
- Nahlásit

Dobrý den, chtěla bych se poptat co s tím?! Mám psa JRT starého asi 7 měsíců a je agresivní na manžela.Pořizovali jsme si ho spolu jen semnou tráví více času, takže jsem jeho páníčkem.Nikdy na manžela nebýval agresivní, až teď poslední měsíc.Nechá se od něj hladit a mazlit ale problém je v tom že z ničeho nic začne vrčet a je dost agresivní jen na něj-nemá k tomu důvod,aspoň si myslím..Neudělal mu nic špatného aby ten důvod měl..dělal to první týden jen občas kdy se mu chtělo, ale teď to udělá pokaždé co ho manžel pohladí.Jsem z toho nešťastná poraďte. díky

birma
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 21:13
- Nahlásit

scooby
přes net asi nikdo nic nevymyslí, když vás nevidí v reálu. Chce to najít dobrého výcvikáře.

žanda
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 22:25
- Nahlásit

scooby
souhlas s birmou,ale jen bych dodala, je to puboš, a co mu dovolíte ted ,už pak špatně budete řešit později,tak že řeště rychle.

scooby
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 22:43
- Nahlásit

Já vím jen jsem se chtěla zepat kdyby s tím měl někdo zkušenost.aby to můj nejprve zkusil a až pak k tomu výcvikáři..

scooby
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 22:43
- Nahlásit

birma
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 22:49
- Nahlásit

scooby
záleží na tom proč vrčí, jak se ke psovi chováš ty, jak manžel, jak poslouchá, jestli přijde s chlapama do kontaktu i normálně... Můžem ti tu napsat, ať mu to zatrhneš a spucuješ ho na tři doby, pokud je to ale z nejistoty a ze strachu, tak to celou věc akorát zhorší. Takže tak.

birma
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 22:49
- Nahlásit

odkud jste? třeba tu dokážem vymyslet někoho rozumného v okolí, kdo by vám poradil...

stetisek123
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 07:25
- Nahlásit

scooby
tak by mě zajímalo, co u toho děláte, když zvrčí. Doufám, že neuskakujete a nepodřídíte se mu

Hipík a Tonička a Rozinka
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 09:11
- Nahlásit

scooby
Nechá se od něj hladit a mazlit ale problém je v tom že z ničeho nic začne vrčet a je dost agresivní

... to co už napsala birma atd., na dálku tohle nejde řešit...

A určitě se nejedná o teriéří pokusy o hru? Podobně bych mohla popsat chování mojí foxteriérky Žofky - mazlíme se a Ž. po chvilce začne vrčet, ohryzávat mě, poskakovat... Není to známka agresivity, ale touha po tom si hrát, blbnout, přetahovat se, házet míček..., foxlí hry jsou trochu divočejší než jsem kdy zažila u jiných svých psů...

Samozřejmě nemůžu vědět, jak je to u vás, jen mne to tak napadlo...

lamalucni
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 09:47
- Nahlásit

scooby
Tohle fakt chce vidět naživo. Může to být cokoliv od toho, že se pes manžela bojí a vyjíždí ze strachu, až třeba po hlasitou nadšenou hru, která nemá s agresí vůbec nic společného. Kdybys slyšela, jak při hře zuřivě vrčí a štěká náš štěník, tak voláš zásahovku...

scooby
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 09:57
- Nahlásit

Birma
Jsme ze Zlínského kraje.
No a co se týče vrčení při hře to je úplně jinačí vrčení, tohle je vyloženě agresivní a navíc to dělá jen na něj.Ve styku je i s tchánem takže to asi s tím že je chlap nesouvisí. Myslíte že by to mohlo být tím že mě a tchýni(ta je s ním skoro tak často jako já) vzal do smečky ale manžela ne? bojím se že přijde moment kousnutí.. Včera se muž pokusil ho srovnat tím že ho skolil k zemi,držel pod krkem a vrčel na něj dokud pes sám nepřestal-podařilo se pes se od něj nechal asi pět minut hladit a hrál se s ním ale pak to začlo nanovo...Je to dobře nebo špatně to takto dělat?

scooby
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 09:59
- Nahlásit

Výcvik zvládá zatím základní povely sedni lehni přines popros ale pouze za pamlsky-to je další věc nevím jak ho to odnaučit už sem zkoušela pročítat i tady diskuzi co se tu píše ale marně..asi mám málo trpělivosti nebo na to jdu špatně.

moll
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 10:29
- Nahlásit

pomůže neustupovat a pesovi vykázat pevné neměnné hranice. je to podle mě normální majetnictví malých psů k paničce v kombinaci s pubertou... nehladit, ale normálně vedle něho fungovat - sedat si na kanape, procházet kolem, dávat krmení, brát na procházky - prostě metoda vrč si, já stejně budu dělat co cjhci a potřebuju.
panička by zároveň mohla potlačit svou starostlivost o pesana a projevy citů k němu.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 10:30
- Nahlásit

scooby
čera se muž pokusil ho srovnat tím že ho skolil k zemi,držel pod krkem a vrčel na něj dokud pes sám nepřestal
aha..tak pokud to neni provokace,tak jste na dobrý cestě do pekla..

moll
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 10:36
- Nahlásit

davidkova renata
přesně - na psa se sklonem k výpadům se nemůže jít silou fyzickou, ale psdychickou - prostě ho bvytlačoit do mezí, které mu náležejí. k nervnímu jackovi přistupovat s nervozitou fakt není dobrý nápad. cviky za pamlsek jsou ze stejné mísy - ví, že za cvik dostane dobrotu, tak dělá, doud ho to baví - až přestane, tak vás má na háku....
já bych přestala cvičit popros (není základní povel) a budovala vzájemnou důvěru s vytýčením neměnných hranic pro psa podle systému každý člen smečky má své místo a povinnosti a práva. ale opravdu jen odtud-potud dál prostě nemůže. je přitom jasné, že hranice pesana budou ty nejužší z celé rodiny

helps
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 11:03
- Nahlásit

cviky za pamlsek jsou ze stejné mísy - ví, že za cvik dostane dobrotu, tak dělá, doud ho to baví - až přestane, tak vás má na háku....

to není nutně pravda, pokud člověk pracuje systematicky a ví, co dělá a co chce, tak samozřejmě tudy cesta vede.....
Já bych vám doporučila do knihovničky toto http://www.plotknihy.cz/titul.php?titul=323 paní autorka má bulíky, píše srozumitelně a vysvětluje jak to může všechno s těmahle paličákama dobře fungovat - to jen tak na doplnění znalostí. jinak by asi opravdu bylo na místě najít si nějakého výcvikáře a i manžel by se měl zapojit do výcviku. souhlas ale s Davídkovou, chce to v klidu a rozumně. vždyť ani nevíte, proč se váš pes takhle chová, tak těžko to řešit tím, že ho podrží manžel pod krkem na zádech

impact
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 11:29
- Nahlásit

scooby
Jsme ze Zlínského kraje.
Máte to daleko do Kojetína? Můžete se zastavit u nás a proberem to. Zkušenosti s problémovým chováním raslíků jsou poměrně značné..

impact
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 11:31
- Nahlásit

Jo a poznámka na okraj... Násilím (držením pod krkem, nátlak na zádech) raslíka nejspíš psychicky pouze zlomíte a ona na vaši agresivitu bude reagovat stupňovanou agresivitou svojí. Homo sapiens jsme proto, abychom věci dokázali vyřešit rozumem a psa prostě přelstít. A ne silou a nátlakem..

scooby
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 12:36
- Nahlásit

Díky všem za rady.Manžel to se psem zkoušel po dobrém když na něj vystartoval tak vklidu odešel a mluvil na něj-prej to někde vyčetl že by to tak šlo že zjistí že to nemá cenu vrčet-ALE! pes zjistil nejspíš že je ve výhodě a vrčel na něj čím dál víc.tak to zkusil po zlém...násilím..samozdřejmě v rozumné míře..já na to nejsem musela jsem jít do jiné místnosti. já bych to nedokázala...a to taky někde vyčetl na netu..

scooby
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 12:38
- Nahlásit

[b]impact[b]
Do kojetína je to trochu z ruky ale proberu to večer s manželem a ozvu se díky

impact
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 12:52
- Nahlásit

scooby
a to taky někde vyčetl na netu..
Myslím, že byste se měli zajímat o to, proč to ten pes dělá. Sice vyčetl zajímavou radu, ale pořád řešíte je to, co je navenek vidět a co je důsledkem nějakého chybného zacházení se psem. Nesnažte se v něm utlouct to vrčení, ale snažte se pochopit PROČ vrčí a to odstraňte.

scooby
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 12:58
- Nahlásit

Právěže jsme nezjistili proč dělá to když ho manžel hladí.chvíli se nechá a pak zničeho nic vystartuje.Acelou dobu na něj mluví příjemným tonem..právě mě ani nenapadá důvod.asi to chce vidět na vlastní oči a poradit se.

moll
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 13:14
- Nahlásit

scooby
když na něj vystartoval tak vklidu odešel
...a pesan si uvědomil, že takhle jednoduše zažene nepříjemného soupěře... a proto vrčí čím dál častěji, aby si manžela udržel od těla . pan manžel se musí psovi postavit čelem a jak se tu už psalo přetlačit ho psychickou silou. může pro začátek zkoušet vytlačit pesana z místa, kde stojí, a stoupnout si tam sám - jako z pozice vyššího člena smečkysi nárokovat území
stejně tak na kanapi, pokud na něm sedáváte spolu s pesanem...

lamalucni
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 13:19
- Nahlásit

moll
pan manžel se musí psovi postavit čelem a jak se tu už psalo přetlačit ho psychickou silou.

"Výborná" rada, pokud ten pes náhodou vyjíždí z nejistoty.

scooby
zničeho nic vystartuje.

Žádný pes nestartuje zničeho nic. Nějaké signály tam být musely a hlavní problém je v tom, že vy je nevidíte a nedokážete rozeznat, co vám pes říká. Opravdu to chce, aby vás někdo viděl naživo, naučil vás, jak se psem komunikovat a jak mu porozumět, a ukázal vám, co děláte špatně. Rady po internetu nemají smysl.

moll
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 13:23
- Nahlásit

lamalucni
vycházela jsem z toho, že nejistotu by pozanl ia že ji vyloučili....jasně že vidět je nejlepší.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 13:25
- Nahlásit

moll
vycházela jsem z toho, že nejistotu by pozanl ia že ji vyloučili....

A z toho podle mě přes internet vycházet nemůžeš... Kor když si ten samý na netu přečetl, že se má psu vrčet do xichtu a udělal to.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 13:28
- Nahlásit

moll
Já jsem vycházela hlavně z toho, že vůbec netuší, proč to pes dělá...

scooby
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 13:31
- Nahlásit

Impact
Nenašla jsem na vašich stránkách provozní dobu,tak bych se tímto chtěla zeptat jestli jste ochotni i kdybychom dojeli v sobotu, pracovat.Protože manžel jezdí z práce večer, tak by ta sobota byla nejlepší.Pak bych se samozdřejmě ozvala telefonicky. Díky za info

impact
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 14:44
- Nahlásit

scooby
Provozní doba není. Pracujeme v rámci předem dohodnutých schůzek. Víkendy, resp. soboty, jsou nejideálnější. Klidně se můžeme domluvit na mejlu gabriela.impact(x)gmail.com .

Jo, a pes nikdy nedělá "zničehonic". A s tím lámáním a psychickým/fyzickým nátlakem bych byla opravdu veeeelmi opatrná. Pár zlomených/nalomených raslíků už jsem viděla (jednoho mám doma) a není to nic pěknýho teda...

scooby
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 14:54
- Nahlásit

Díky tak já se domluvím s mužem a dám vědět lepší bude osobní schůzka přeci jenom je možné že my to nevidíme ale vy to vedět budete..rada bych aby byl pejsek v pohode a měl rád jak mě tak muže.Je to takové moje psí dítě a nerada bych o něj přišla a hlavně o jeho důvěru

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání