Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / pořízení staršího psa
Autor Zpráva
Donati
Člen
# Zasláno: 25 Led 2013 17:54
- Nahlásit

Ahoj, máte někdo zkušenost s pořízením staršího psa, vždy jsem měla psa od štěněte.tento má být starý cca 1,5 roku na co si dát pozor při koupi ?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Led 2013 20:27 - Změnil/a: Vlčáčková
- Nahlásit

Vzala jsem si následující starší psy:
1) pejska, odhad veterinářů 10 - 15 let při převzetí, z útulku, kde byl půl roku. Byl zdravotně ve špatném stavu. Možná týraný, "zamrzne", když ho pochovám, když se mu u veterináře něco dělá a tak - takové chovací mazlení nemá rád a bojí se,
2) fenečku, odhad 4 - 7 let při převzetí, údajně týraná, kopalo se do ní. Ta miluje, když se chová, a ráda je objímaná, nevadí jí, že nemůže utéct,
3) pejska z útulku, věk 16,5 roku při převzetí. Zdravotně je na tom dobře, je na něm patrný úraz či co - má i šlinc, jakoby ho chtěl někdo podříznout. Chování mu nevadí, ale taky ho vysloveně nevyhledává.
Přesto nevím, nač by sis měla dát pozor při koupi. Každý pejsek je jiný. Každý se jinak chová, má jiné zvyky (ty původní i ty nové, které si vybudoval u nás). Já osobně bych nechtěla pejska agresivního vůči smečce, protože jich tu mám víc. Tak na to bych si dávala pozor já. Co konkrétně bys chtěla vědět?

makrel
Člen
# Zasláno: 25 Led 2013 20:51
- Nahlásit

Měla jsem:
cca 4 roky,
cca 1,5 roku
cca 2,5
cca 2,3

Tři z útulku + 1 nalezenec. všichni určité svoje zvyky (zlozvyky), 1 týraný a nemocný k tomu. 2 z nich se nikdy nesrovnali do "normálního stavu".
Chce to konkrétnější informace odkud psa bereš, jestli od majitelů nebo z množírny, případně z útulku.

Donati
Člen
# Zasláno: 25 Led 2013 22:02
- Nahlásit

Ahoj, díky za odpovědi, dnes, nevím jestli bohužel nebo bohudík z koupi pejska sešlo. Už jsme se na nej těšili, ale máme doma ještě 2 kočky, z toho 1 je momentálně po operaci a majitel nám řekl, že psíka vyzkoušel u kamaráda na kočku a že ji málem zakousl. Tak to bychom opravdu nechtěli. Naši dřívější psi žili s kočičákama v míru a přátelství, bohužel ta operováná kočička chudinka asistovala u posledních chvil už 2 psům a byla z toho špatná.Tak si zase pořídíme štěně.
Nejdříve jsem chtěla psa z útulku, ale pouze NO a přiznám se, že nemám sílu si vzít seniora a za pár měsíců nebo rok po něm truchlit. Vždycky nás odchod pejska velice psychicky odrovnal.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Led 2013 22:25
- Nahlásit

Donati
Teď je hodně štěňátek NO nebo xNO. Úplně velmi velká krasavice je nyní v Ostravě. Měla jsem ji tu, sice se potřebuje doléčit ze škrkavek, ale je to krásně barevné štěně a velmi divoké. A ještě má pěknou skoro úplně černou sestřičku. Mrkni, třeba se Ti některá holka zalíbí: http://tyrana-zvirata.blogspot.cz/2012/12/stenata- krizencu-nemeckeho-ovcaka.html
Ouška už stojí pěkně nahoru za tu dobu, co to bylo psané a focené.

danajasa
Člen
# Zasláno: 26 Led 2013 09:01
- Nahlásit

Donati
že psíka vyzkoušel u kamaráda na kočku a že ji málem zakousl.
Todle podle mě,ale udělá každej pes na cizí kočku,pokud neni ůplně retardovaný nebo polomrtvý Já si malopsa brala cca v6letech lovem koček se živila a dneska spí s kocourem na jedný posteli(prvotní vrestlink se hold řešil za pochodu-až byl jakž tak ovladatelný pes začal se pouštět ke kocourovi,normální kocour vyleze na skřín a tak lehce se zabít nenechá,pak je důležité říct důsledně psovi,že si opravdu nepřejete aby si kocoura všímal no a pokud bude chápavý cca do měsíce by se to mělo vyřešit k oboustrané spokojenosti)

elissa
Člen
# Zasláno: 28 Led 2013 16:54
- Nahlásit

Vlčáčková

ty jsou boží!

líbily by se mi obě, ale dvě puberťačky mi teď docela zavářej ;)

púvodní majitelku zašít do pytle a hodit do řeky!

Donati
Člen
# Zasláno: 30 Led 2013 19:06
- Nahlásit

Pro Vlčáčkovou

Díky za tip, štěnata jsou kouzelná , ale pro nás trochu z ruky- jsme Karlovarský kraj.

Už jsme si štěně přivezli, je to pejsek NO, je vitální a šikovný, ted ho zvykáme na kočky- spíše obráceně kočky na něj, zatím se ani nekamarádí, ale nejsou ani k sobě agresivní. Věřím, že se to časem srovná

Eldoguero
Člen
# Zasláno: 30 Led 2013 22:19
- Nahlásit

Donati
zatím se ani nekamarádí, ale nejsou ani k sobě agresivní. Věřím, že se to časem srovná
A je nutné, aby se kamarádili, nebo bude stačit "jen", když je pes nebude žrát?

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání