Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Bezduvodna agrese na syna
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
kejtlin
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2010 17:33
- Nahlásit

krucyp
ono totiž když napíšeš že pit chodí denně 2 krát na 20min ven a že ho třískáš latí tak co můžeš čekat, ono to totiž není mezi pejskaři oblíbené, dřív než sis měl napsat o radu, tak bys měla zapřemýšlet jestli toto psovi vyhovuje, a známý pejskař jak bylo v úvodu psáno to schvaluje, jak venčení tak trestání?

angus
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2010 17:42
- Nahlásit

krucyp
Psíčka není radno brát vždycky úplně vážně Platí zvláště pro nově příchozí, kteří se ještě neorientují v jeho způsobu vyjadřování...
A teď vážně - to, že hledáte rady znamená, že přecejen máte aspoň nějaké odhodlání něco změnit, což je super... přečtete a uslyšíte asi spoustu různých názorů a ano, není snadný se v tom kolikrát zorientovat...chce to hledat a přemýšlet, někomu sedne výcvikář takový, jinému zas třeba makový, někdo si vezme od každého kousek atd. Spousta pejskařů má odlišnou představu co je správně atd. Pokud budete mít chuť a vůli se naučit se svým psem pracovat lépe, budete muset třeba překousnou i nějakou tu kritiku, což je ne vždycky jednoduchý... zkuste hledat lidi/výcvikáře/nebo kohokoli, kdo vám dokáže předat cenné zkušenosti a pomoct se psem v praxi... ano, dost možná je to problém hierarchický, ale být svému psu dobrým vůdcem není to samé jako být agresivní... potrestání je občas třeba, musí být rychlé a srozumitelné, ale taky ve vhodnou chvíli a vhodným způsobem... obrovskou roli hraje VZTAH - a ten je třeba budovat, musí se na něm pracovat, nevzniká automaticky jen tím, že se psem žijete, venčíte ho a krmíte...

angus
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2010 17:51
- Nahlásit

Psíček
Počkej a co ta spousta lidí, co má doma psa - tudíž logicky s ním žijí a taky ho nejspíš venčí a krmí že a přesto s ním pořádný vztah nemají?... tak jsme to myslela, ale ano tyhle činnosti se dají provozovat i tak, aby tam ten vztah vznikal - když dva dělají totéž, nemusí to být totéž... snad si rozumíme?

K předchozí otázce - chtěla jsem tím jen říct, že máš zkrátka často trošku provokativní způsob vyjadřování, který může nově příchozí odradit, jelikož na něj nejsou zvyklí, proto je občas některé výroky brát trošku s nadhledem, kapišto?

krucyp
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2010 17:56
- Nahlásit

Necekal jsem, ze dostanu takovou sodu, ale snad to bude kuprospechu. Asi jsem se nekterych dotkl tou prochazkou a latkou

Nejakou tu seriozni literaturu doporucite?

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2010 18:08
- Nahlásit

krucyp

Takže bez vulgarit, psa POŘÁDNĚ vyběhejte, hrajte s ním interaktivní hry, učte ho, pracujte s ním, vynechte bití a pokud se snáší s ostatními psy, tak mu najděte sociální kontakty.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2010 18:16
- Nahlásit

Psíček

Pane, vy máte samý dobrý nápady )))

angus
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2010 18:20
- Nahlásit

Psíček
Jo, chápu a souhlasím.

tudíž jsem moc nepochopil, proč byl upozorněn na onu věc
Vzhledem k tomu, že po spršce několika tvých příspěvků za sebou, některých z nich adresovaných i zadavateli, pán vypadal, že odsud akorát znechucený uteče ale máš pravdu, že nějak příšerně provokativní nebyly, jen trošku.

Záleží taky, jak moc času máte a jste ochoten tomu věnovat a taky záleží na tom, jaký vlastně jste. Pokud jste vnímavý a chytrý, určitě by vám hodně pomohlo vidět co nejvíce lidí, kteří mají své psy zvládnuté, jak s nimi vlastně komunikují. Viděl byste tak třeba několik odlišných způsobů komunikace, které fungují mohl z toho ledacos vyvodit. Jenže to je zase problém, jak poznat, že to jsou ti správní lidé, kterým to opravdu funguje, nejen na oko.

Tenhle odstavec se mi moc líbí, zrovna tohle doufám, že si zadavatel přečetl

worick
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2010 19:01
- Nahlásit

Psíček
Jj tohle jsou přesně ty dobré skutky ala zdejší psochránci. Je to úplně stejný jako bych na ulici našel malý dítě, co nedýchá a tak bych mu pro jistotu vykonal přímou masáž srdce, když je na tom tak špatně, taky dobrej skutek. - hele, nedramatizuj to
Nevím kolik lidí by si vzalo z fleku bula domů, znám jen své příbuzné, kteří takhle ,,zachránili" štěndo před utopením a mají s ním galeje už 8let Mysli si co chceš, ale v rodině, až se tam srovnají a porozumí si, mu jistě bude líp jak v kotci v útulku...

ZdeNek_K
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2010 20:19
- Nahlásit

Psíček
Bulíka bulíkem dělá samozřejmě povaha, myslím že pokud dotyčná jen neprovokuje ale myslí to vážně tak na to přijde a to spíš dříve než později. Bohužel pro nás to znamená další šťavnatou reportáž o napadení “bojovým psem“.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2010 21:25
- Nahlásit

Psíček

Hajzlíkem jsem Tě nazvala já, ač jsem to v té chvíli netušila, tak laskavě vynech Pumpu, která Ti křivého slova neřekla!

A ze známosti Ti přikládám adresu, kam se můžeš přihlásit coby zájemce na kosmonauta:

NASA Johnson Space Center
Mail Code AHX
2101 NASA Parkway
Houston, TX 77058-3696
astronaut.selection@mail.nasa.gov
281-483-5907

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2010 01:23 - Změnil/a: Vlčáčková
- Nahlásit

Psíček

Pumpa mě zná osobně už dost dlouho. Takže jsem si jistá, že to myslela tak, že hajzlík je ode mě ještě hodně dobrý výraz. Ode mě totiž lítají mnohem horší výrazy, když dojde na věc.

S Lajkou těžko. Vyfasuješ v lepším případě hezkýho chlapa, v horším škaredou ženskou. Ale někdo na palubě prostě musí být vojenský pilot. Ledaže by Lajka ... ?

Dagmar Fišerová
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2010 06:43
- Nahlásit

Vlčáčková
...já napsala ze je hajzlík! Sem si to mela nechat patentovat.

LucieS
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2010 09:54
- Nahlásit

krucyp
Opravdu dej na rady, co tu padly, protože jsou opravdu z praxe a ti lidi ví, co píšou.
Mám takový pocit, že ti někdo řekl, že máš doma pitbula, proto na něj musíš být tvrdý, jinak ti přeroste přes hlavu. Jenže tak to není!
Ten pes chce pochopení, cit, chce taky laskavost, jemnost. A to "být tvrdý" znamená "být důsledný", což je úplně něco jiného.
Určitě zamakej na tom, abys se psem chodil ven na daleko delší procházky a na těch procházkách něco dělal - přetahovat se o klacek, házet míčky, nenásilně cvičit povely.
Přestaň toho psa bít!!! Tím opravdu nikam nedojdeš.
Shrnu tvůj popis:
- když je jen se synem, je pes v pohodě
- když vejdeš ty, pes začne projevovat příznaky obrovského stresu (klepání, zrychlený dech, strnulost - to je stres jako prase)
- následně psa majzneš nebo mu slovně vyhrožuješ
Osobně mám pocit, že to není agrese, ale strach. Že možná někdy dřív jsi toho psa zbil v přítomnosti syna a on si teď spojil syn+ty=výprask. Tím, že ho za to biješ, jsi tenhle jeho odhad potvrdil a teď už se pohybujete v začarovaném kole, které je třeba přetnout, a to hodně rychle, než dojde k průseru.
Přestala bych si jeho reakcí všímat, neřešila je. Když se roztřese, prostě bych si ho nevšímala. Přestala bych ho bít, a to okamžitě. Maximálně bych ho zaměstnala - procházky, povely, hra, hra s fenkami, aby se pořádně vyřádil, a hlavně - aby se začal cítit v pohodě. Aby byl spokojený.
A oklikou možná vyřešíte i původní problém "agrese".

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2010 13:53
- Nahlásit

Dagmar Fišerová
I ty, Brute?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2010 16:05
- Nahlásit

Psíček

Nežaluje se!
Napsala víc? Kde si to můžu přečíst?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2010 16:44
- Nahlásit

Psíček

Hafane, už dvě dámy odsud si na mě našly nejen mail, ale dokonce telefonní číslo. Že by snad vagíny myslely lépe než penis? Co to, co to???

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2010 18:45
- Nahlásit

Psíček

Dámy. Ale snažila jsem se Ti to přeložit do Tvé mluvy, drahý.

Stejně ale nechápu, jak to souvisí s tím, co jsem napsal: stále jste nikde nenapsala, kdo jste vy
Souvisí. Kdo chce, ten to zjistí, jak vidno.

Jsi nějak málo jízlivý. Copak se děje? Nejsi nemocný?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2010 11:08
- Nahlásit

Psíček

jak popelnice ses tu zatím vyjadřovala tak akorát ty
Na hrubej pytel, hrubá záplata.

Já si to nechci zjišťovat
No, vidíš. Je to fuk, viď? Tak se na to pořád neptej. Já si tu taky nikoho nezjišťuju, nezdá se mi to podstatné.

Už zase jen uhejbáš
Nemůžu jen tak nezávazně konverzovat? Nebo konzervovat? Teď nevím.

Dagmar Fišerová
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2010 13:04
- Nahlásit

Vlčáčková
jedine zakonzervovat...psicka. Takovy ukaz-raritu musime uchovat pro dalsi generace.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2010 13:38
- Nahlásit

Dagmar Fišerová
Nezalijeme ho lihem?

NikisekX
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2010 13:40
- Nahlásit

Vlčáčková

co je v lihu to se nekazí

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2010 13:42
- Nahlásit

Psíček

Nikoliv princezno, ty jsi s tím začala.
Já, kocourku? Ale sprdnulo tu víc lidí Tebe, viď?

ale to na mne jaksi nefunguje
Na Tebe nefunguje skoro nic, že?

Takže stále čekám na vysvětlení tvých nadávek a zodpovězení otázek
Tak čekej, Psíčku, čekej.

vy jste stále ještě nezasebevražděná?
Už jsi zase hnusnej? Nechceš toho nechat?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2010 13:45 - Změnil/a: Vlčáčková
- Nahlásit

NikisekX
Přesně. Zkaženej už je dost. Ještě, aby se zkazil víc.

Dagmar Fišerová
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2010 21:27
- Nahlásit

NikisekX
Líh radeji vypiju.
Psicek
Jeste ziju a to kvuli vam. Nebo diky vam?

Gerda
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2010 10:29
- Nahlásit

Psíček
tak mi nadaváli, protože neustáli, že jsou tak blbí, že to neviděli sami a že mu tak dlouho zobali z ruky.
pane, to nenadávali vám, ale sobě, vám ne.

Gerda
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2010 10:33
- Nahlásit

Psíček
jenom nevlastní...

Gerda
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2010 10:40
- Nahlásit

Psíček
ano.

Gerda
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2010 12:21
- Nahlásit

Psíček
zdál se mi toho dne neklidný, podivně se kýval....po taťkovi Bendovi je to Brůna.....vrh B....

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2010 13:02
- Nahlásit

Psíček

Jistě, nejdříve mi nadávali, že jsem zlej a nespravedlivej na skvělýho Desenskýho...
Hafane, já osobně mám výhrady pouze k tomu, JAK se vyjadřuješ, ne K ČEMU se vyjadřuješ. A myslím, že i mnozí další zde. Vyjadřuješ se útočně, sarkasticky, snažíš se urazit a ublížit ... to mi vadí. S některými Tvými argumenty bych neměla nejmenší problém, ale to podání ... ! Třeba Ti jednou dojde, že je zbytečné si dělat nepřátele.

Mi je jasný, že hovado zůstane vždy jen hovadem.
Zase až tak se nepodceňuj, vždyť sebepoznání je první krok k případné nápravě. Ještě s tím můžeš něco dělat.

Co je na tom hnusnýho?
Co je hnusnýho předhazovat někomu - řekněme: možná ne zrovna zcela v pohodě - že ještě žije??? Myslíš to vážně?

Dagmar Fišerová
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2010 15:05
- Nahlásit

Psíček
add.Co tedy mohu pro danou věc udělat?

Otazka je do jake miry jste ochoten spasit svet? Takze ma odpoved: UMŘÍT. A ja si to pak jeste rozmyslim jestli vas tak moc miluji abych se kvuli Vam nesebevrazdila. Bez Vas by byl totiz zivot asi tezky. A nejen pro mne.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání