Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Jak se stát vůdcem smečky... / Fenka jako rusivy element?
Autor Zpráva
Ambriel
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2010 13:48
- Nahlásit

Zdravim, chtel bych se zeptat za rok na jare si budu brat ze stanice stene bandoga a mam doma jiz 4 letou fenku. Chtel sem se zeptat zda-li nebude pusobit jako rusivy element. Cetl jsem ze kdyz si prinesu domu stene nemel bych ho nechavat hladit lidma venku a ani clenama rodiny z duvodu absolutniho prilnuti stenete ke me. Neni tedy mozne ze stene prilne vice k fence jakozto k mame nez ke me? Dekuju za odpovedi

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2010 13:56
- Nahlásit

Já jsem si nechala štěně od svojí fenky. Mazlil jí kdekdo kolem. Vždyť štěně se potřebuje socializovat do psí i lidské společnosti. Ač měla velký vzor a stále koukala, co dělá - a ten velký vzor je velmi svěřepý a neposlušný pes, vyrostla z ní mnohem poslušnější fenečka než její matka, mnohem vstřícnější k lidem. Myslím, že nějaké omezování kontaktu s okolím, bude akorát na škodu.

corgi
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2010 14:57
- Nahlásit

Ambriel
Cetl jsem ze kdyz si prinesu domu stene nemel bych ho nechavat hladit lidma venku a ani clenama rodiny z duvodu absolutniho prilnuti stenete ke me
Tak tím bych se nikdy v životě neřídila. Mého psa od štěněte hladil každý, doteď mu cizí lidi - pejskaři občas dají i pamlsek (i když zrovna tohle vidím nerada). Je absolutně pohodový, nezaskočí ho "přepadení" dítětem, opilec, zakuklený rybář atd. atd. Ovšem jsou lidé, kteří hledají psa pro osobní ochranu, který bude k cizím programově nedůvěřivý. Máme jednu takovou na cvičáku, taky s molosem. Cizí lidi nenechává na psa sahat, nenechává svého psa hrát si s cizími psy. Pak je ale třeba počítat s tím, co mám v rukou...

Mika
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2010 14:59
- Nahlásit

Ambriel

pozor na taketo "rady" - vysledkom bude absolutne nesocializovany jedinec, ktory moze hystericky reagovat na inych ludi a psov. Spravnym spravodlivym neznym pristupom k tebe stena prilnie bez ohladu na to, ze si ho hladi aj niekto iny. Urcite ho od nikoho neizolovat, jemne usmernovat, ale urcite nie izolovat. Druhy pes v rodine je vyhodou i nevyhodou. Urcite ho nebude brat ako mamu - bude to partak ku hram, ale mama je len jedna

Ambriel
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2010 13:06
- Nahlásit

Nevi no je to z techto stranek: http://www.vycvikpsa.cz/articles/000014.shtml 5 odstavec od spoda.....

allík
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2010 13:38
- Nahlásit

Ambriel

No hele, nic proti, ale ten článek je starej 25 let. Tím bych se moc neřídila

LucieS
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2010 13:42
- Nahlásit

To je vtip tohle?
Ten článek je z roku 1985 a je v něm pěkná řada totálních nesmyslů!!! Hlavně se tím neřiď prosím tě.

Štěně potřebuje poznat maximum všech možných prostředí a situací, aby se naučilo na ně správně reagovat. Aby vědělo, že když ho hladí dítě, je klídek, a když se na něj řítí někdo s klackem, musí zasáhnout.
Když budeš psa izolovat, tak si může třeba myslet, že ta šourající se babička s holí je cosi jako ten chlápek s klackem, a budeš mít dost velký průšvih.

Cesmina
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2010 13:50
- Nahlásit

Domluvím si teda zbytky ze školní jídelny, ale bude to boj neb budou mít prasa pana X, který si je kupuje o kilo denně míň žrádla.

Mika
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2010 18:23
- Nahlásit

Ambriel

ten clanok poznam a nepise sa v nom, ze mas psa izolovat od inych psov a inych ludi! V tom odstavci sa pise, ze mas podnikat kratke prechadzky, kde si so psom sama a kde si na seba zvykate. S tym suhlasim, to je podla mna docela prospesne. To ale neznamena, ze mas psa izolovat po cely cas a uz vobec nie od ostatnych clenov rodiny.
Ze sa mi ludia na ulici vrhali na stena a blaznivo ho hladili, to mi uprimne tiez vadilo. Niezeby som ho od ludi hystericky odtrhavala, ale stacili dve-tri zenske, ktore neodolali a stendo mi zacalo obtazovat vsetkych ludi na ulici v nadeji, ze si ho niekto pohladi, idealne odvedie od tej strasnej zenskej, co ho drzi na voditku a ma na neho nezmyselne poziadavky. Takze som uvitala, ked sa dotycny najprv opytal, ci smie, ja som si psa posadila a az potom sa nechal pohladit. Ale to boli skutocne vynimky.
Takze informacie preberat s rozumom.

Ambriel
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2010 19:50
- Nahlásit

OK diky vsem za nazor.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání