Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Pes a kolo
Autor Zpráva
Deni
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2006 16:41 - Změnil/a: Deni
- Nahlásit

Zajímalo by mě, jestli někdo používáte vozík na psa pro přepravu na kole.Konkrétně Croozer Dog můžete vidět na stránkách http://www.cykloexpert.cz/privesne-voziky-kolo/cro ozer-croozer-dog
Případně napište, jak jinak převážíte psa na svém kole......

aren
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2006 19:41
- Nahlásit

Tak to bys měla vidět mou kamarádku. Měla dva psy, křížence kolem 20kg. Na kole vzadu košík jako na nákupy, na zádech dětskou sedačku. Fenka seděla v koši, pes na dětské sedačce a packama se držel paničky kolem krku. A jelo se.
Dnes už má jen psa, fenecka uz neni (ale nezabila se na kole). Pes porad jezdi na kole panicce na zadech a nepotrebuje ani tu sedacku, protože se udrží packama, případně se opře o ten nákupní koš.

wami
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2006 21:44
- Nahlásit

Ja kdysi fenku (malou, vahu nevim) vozila na kole na nosici, umela tam lezet sama...

aren
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2006 22:22
- Nahlásit

wami
Jako na rovném nosiči bez boků, bez košíku?

wami
Člen
# Zasláno: 27 Dub 2006 23:27
- Nahlásit

aren
Jako na rovném nosiči bez boků, bez košíku

Jj...
Dala jsem ji na nosic, ona si tam lehla, predni obtocila okolo sprusle, co na ni je sedatko, hlavu dala pod sedatko a jeli jsme... Ja s ni rozvazela noviny (chvili bezela, chvili se vezla), kdyz mi bylo nejakych 12...

aren
Člen
# Zasláno: 28 Dub 2006 00:01
- Nahlásit

wami

Evik
Člen
# Zasláno: 28 Dub 2006 07:55
- Nahlásit

wami

tak to muselo být srandovní Já někde v TV zase viděla, jak pes - NO jezdí se svým majitelem na motorce. Někdy před ním a drží se předníma za řídítky, jindy za ním a packama se drží kolem "pasu" pána.......Pohled na to byl fakt dobrý

Jinak můj bratránek je takový domácí kutil, a tak si už jako dvanáctiletý (teď je mu 17) svému kolu vyrobil vozík, který užíval převážně k tomu, aby na něm vozil svou fenku NO. Besinka už několik let nežije, ale bratránek vozík nevyhodil, takže jsme loni zkoušeli, zda by se nechal vozit i náš Akouš. Nechal a bez problémů - doma ho vozím se srandy na kolečku a on pokaždé, jak vidí kolečko, tak už nastupuje. Ten vozík bylo něco podobného

Zdenka
Člen
# Zasláno: 28 Dub 2006 10:30
- Nahlásit

Ten vozík se mi líbí, ale je to dost drahý, učím jí teď běhat vedle kola acelkem jí to jde a abych jí nestrhala mám na zádech psí batoh a do toho jí šoupnu a veze se a ty dvě kila uvezu v poho.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 29 Dub 2006 13:00
- Nahlásit

tak to ji raději nechám běhat vedle...zas tak změkčilí být nemůžem. S ovčandou je to v pohodě, akorát musím udržovat její rychlost, ona si ji sama vymakala a zvládne tak i dlouhou trať. Trpasličí pudlice zvládá běžet i čtyřicítkou, ta je fakt drsná, tak ji beru na krátké sprinty. Chci s ní dělat coursing. Mám ji tři měsíce a konečně jsem našla pro ni uplatnění

aren
Člen
# Zasláno: 29 Dub 2006 17:40
- Nahlásit

Jak se tak dívám na ty ceny, nemůžu nevzpomenout obyčejného malého užšího dvoukoláčku ze železářství. Dala bych něco na dno a na boky, aby se pejskům měkčeji sedělo a nestrčili tlapky mezi špice kol, a muselo by se vymyslet upevnění, ale ten dvoukoláček ze železářství nestojí ani celé 2000Kč.

Sylva
Člen
# Zasláno: 30 Dub 2006 10:37
- Nahlásit

aren
Dobrej nápad. Komu se chce platit tak strašný kačky? Ale nebude rozdíl mezi psím vozíkem a dvoukoláčem v odpružení, velikosti a tvrdosti kol? Čili pohodlí pro pejsky. A taky možná ve váze vozíku. Takže větší dřina pro motor, tedy člověka . Ikdyž, dřina je to do kopce, kdy je jízda pomalá, takže pejsek může běžet. Určitě je vykládání, nakládání do vozíku rychlejší, než do dětské sedačky. Ale v ní ten rozhled :-O ! Taky je pejsek rád, když vidí kam a do čeho se jede. Ale na další straně, ať je rád, že jede!

aren
Člen
# Zasláno: 30 Dub 2006 14:05
- Nahlásit

Sylva
Prohlížela jsem si ten vozík. Jsou různé velikosti. Odpružení nemá, ale má nafukovací pneumatiky, tak by to snad mohlo řešit měkčí nafouknutí pneumatik, případně kus karimatky+molitan na podlážku. No, na kross to asi nebude. Taky je trochu těžký. Mají ho teď v Globusu vystavený, tak si ho můžeš vyzkoušet.

Sylva
Člen
# Zasláno: 30 Dub 2006 21:59
- Nahlásit

No joo. Já jsem si představovala dvoukolák našich babiček
A neměl by ho vyzkoušet spíš pasažér? )

Kacer
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2018 09:33
- Nahlásit

Myslíte, že by se dal využít i vozík, který se používá pro děti?
https://www.cyklovybava.cz/cyklovozik-m-wave-kids- ride-easy-alu:21762/

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2018 10:36
- Nahlásit

Kacer
asi bych porovnala materialy, prece jen pes to vic sprasi pripadne okouse, ale jinak nevidim důvod proc by to neslo

Fousisko
Člen
# Zasláno: 9 Bře 2018 14:17
- Nahlásit

Kacer

Mí známí svoje dvě fenky střední velikosti vozívali v takovém podobném dětském vozíku za kolo a úplně v pohodě. Čubiny byly zvyklé vždycky kus trasy běžet a kus se vézt, když se jela dálka... Nic neničily. Chce to na to ale určitě psa naučit postupně.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání