Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Kombinácie granule & surové mäso ... ako na to (?)
Autor Zpráva
gyuri
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2019 13:27 - Změnil/a: gyuri
- Nahlásit

Ahojte českí psíčkari Prosím o radu z oblasti výživy psa. Mám 3 r. suku veľkého plemena (Beauceron), kŕmim granulami, 1 x denne (večer). Chcel by som príležitostne zaradiť do stravy aj surové mäso (hovädzie odrezky). Ako to skombinovať s kŕmením granulami ?

Fousisko
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2019 11:53
- Nahlásit

Zdravím,

rozhodně nedávejte to maso s granulemi do jedné misky. Obecně granule pes tráví mnohem pomaleji, než přirozenou stravu. Obojí dohromady by tak v zažívacím traktu mohlo dělat neplechu. Navíc u velkého plemene by mi přišlo lepší denní dávku rozdělit aspoň na dvě, je pak i menší riziko torze žaludku.

Osobně si taky myslím, že dávat granule večer není taky úplně šťastné, protože večer a v noci už pes odpočívá a tudíž ani peristaltika střev nefunguje nějak výrazně. Spíš bych asi dávala granule ráno, ať má pes přes den šanci to strávit a "rozběhat" (ne teda akci hned po krmení) nějaké to maso doplněné o nějakou tu vlákninu (třeba různá nenadýmavá zelenina) dát večer, ale také ne těsně před spaním.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2019 18:17
- Nahlásit

no... dávám maso a granule (místo přílohy) do jedné misky už řadu let. Mám obří plemeno (německá doga) a všichni 4 dosavadní jedinci zvládali tuto stravu bez potíží a krásně narostli. První fena byla víc na mase než na granulích (protože byla mlsná a bylo normální krmit masem), druhý pes byl víc na granulích (protože to byla móda - ale přesto jsem mu maso a kosti neupírala), třetí fena byla všežravec a i čtvrtý pes od malička má základ maso s kostmi a jako přílohu granule...

Začala bych pozvolna a pokud maso bude fenka v pohodě trávit, klidně bych podíl masa zvedla. Určitě to ocení

Fousisko
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2019 11:08
- Nahlásit

Xerxová

To se přiznám, že jste první člověk, od koho slyším takto pozitivní zkušenost s mícháním masa s granulemi. Znám totiž spoustu lidí, kteří to dělat nemohou, neboť jim z toho psi právě problémy mají. Ani všichni mí předchozí 3 psi to nemohli dostávat míchané a u toho posledního by mě logicky ani nenapadlo to zkoušet...(Pokud by tedy byl ochoten granule vůbec pozřít :-D Je na barfu a granule odmítl už jako štěně, což mi jen usnadnilo volbu, že opravdu chci barf..)

Xerxová
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2019 13:18
- Nahlásit

kdysi v pravěku mi Milan Štourač (všechny moje dogy s ním více či méně souvisely) řekl, že mám štěně naučit žrát všechno... Tak se toho (navzdory všem módním trendům) držím.

Rostoucí doga není jednoduchá na výživu, pak už je to "sranda"... Hlídám končetiny v růstu, kvalitu srsti a taky pochopitelně to, co ze psa vypadává... zatím nám "všežravost" funguje.

jfi
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2019 23:08
- Nahlásit

Jindro, v přírodní lékárně baron.cz je několik článků na téma proč je barf lepší než granule, a také že se nedoporučuje to míchat, kvůli rozdílné rychlosti trávení, resp. průchodu střevy, granulí a barfu.
Klasické granule: "Technologickou podmínkou extruse pro výrobu extrudovaných granulí je použití jemně namletých surovin (prachové moučky). Rozemletím je zničena vláknina a krmiva už nemají strukturu původních potravin. Střevo pak tuto kaši (konzistence jako kal) identifikuje jako natrávenou potravu. Proto nemá potřebu trávení a jeho peristaltika (pohyby střevních klků) dříve či později zleniví. Následně se střeva začnou zanášet a vniklý nános se stává živnou půdou pro plísně, bakterie a červy."
Když už granule, tak lisované za studena: "Nebobtnají v žaludku (minimální riziko torze) a ve střevě jsou intenzívně trávena (nedochází ke zlenivění střeva)."

Xerxová
Člen
# Zasláno: 8 Bře 2019 06:19
- Nahlásit

já mít přírodní lékárnu....

Fakt si myslím, že zažívání je jedno... a Pes je psem právě proto, že mu míchání stravy nikdy nevadilo... není výhradní masožravec - i když masožravec pochopitelně je. A rozhodně Nightovi, (Betě a spol) nevadí, že si dá půlku syrového kuřete s kostma a přihodí si k tomu i pár granulí... Betu jsi znala i Nighta znáš - a znáš jejich fyzičku... i srst, i kondici...

Netvrdím, že to musí vyhovovat všem psům (hlavně s citlivějším zažíváním), určitě to neberu jako jedinou a nejlepší variantu... ale že by to byl takový strašák - s tím nesouhlasím. Podle mě je to pověra... která vyhovuje čistokrevným granulářům i čistokrevným barfistům

Gerda
Člen
# Zasláno: 8 Bře 2019 13:45
- Nahlásit

Xerxová
Taky dávám maso a granule do jedný dávky

Fousisko
Člen
# Zasláno: 8 Bře 2019 14:17
- Nahlásit

Xerxová

Tak já taky nejsem úplně čistý barfista. Můj pes občas dostává i zbytky (samozřejmě jen ty vhodné), granule občas jen jako pamlsek, když náhodou někde získáme nějaký vzorek, nevyhýbám se tomu. Ale je to mlsoun...ten by to nežral, kdyby to dostal nasypaný do misky.
Já se asi holt zatím víc setkala se psy, kterým míchání přirozené stravy s granulema dohromady vadí....
Jinak můj první pes žral úplně všechno s výjimkou citrónu a červeného rybízu, jinak fakt nebylo nic, co by nezbufl. Akorát ty granule jsme mu holt nikdy s masem nemíchali... Buď měl jedno anebo druhé.
Osobně si taky už dnes myslím, že srovnávat psa s vlkem je nesmysl....I když se vlkům některá plemena stále ještě dost podobají, už to prostě jsou psi a ta jejich životospráva včetně žrádla prostě je jiná, tak je takové i musíme brát.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání