Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Vhodná doba pto psa v kleci
Autor Zpráva
radomirad
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2018 18:59
- Nahlásit


Potřebuji poradit. Plnoletá dcera si s přítelem pořídili pitbulla. Rozešli se a dcera se mi i s pejskem vrátila domů.Je mu sedm měsíců. Využívá klec. Nelíbí se mi, kolik hodin je pes v kleci zavřený. Odmítá s ním chodit
na cvičák. Nemá žádné zkušenosti s výchovou pejska. Bojím se i o správnou výchovu, která si myslím, že je zde důležitá. Vedeme spor a nevím si rady. Můžete mi prosím poradit, kolik hodin v celku a kolik hodin deně může být klec využívána. Kam se můžu obrátit pro případnou pomoc. Děkuji moc.

Maya
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2018 21:18
- Nahlásit


Tak to se nedá říct přesně na hodiny, pes by měl být v kleci nezbytně nutnou dobu, třeba pokud je ničitel bytu, tak když je doma sám a tak, do klece by měl jít vyběhaný a unavený, aby to tam prospal. Když jsou lidi doma, měl by být volně, aby se naučil fungovat v domácnosti. Každopádně nevychovaný pitbul má docela potenciál dostat vaši dceru do kriminálu nebo minimálně do velkého průšvihu. Majitel pitbula musí vědět, co doma má, psa vychovat a venku ho mít stoprocentně zabezpečeného a s náhubkem, jinak až dospěje bude postrachem okolí a vaše dcera jednou nohou v kriminále. Jakou pomoc máte na mysli netuším, pes není váš, zodpovědnost, i finančnní, i před zákonem, má za něj a za vše co provede, vaše dcera. Pokud chcete doporučit nějaký cvičák nebo cvičitele, tak musíte napsat odkud jste.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 7 Čen 2018 15:35
- Nahlásit


Souhlasím s tím, co píše Maya, jen bych se přimlouvala za toho psa...Pokud Vám ta situace není lhostejná, jakože není, jinak byste sem asi nepsal, zkuste se psem pracovat i Vy. Na internetu je dostupná spousta i kvalitních informací, jak na základní výchovu. Základem všeho je kvalitní vztah mezi člověkem a psem, schopnost člověka svého psa tzv. "číst" - naučit se jeho řeč těla a správně ji interpretovat.
Mně v tomto ohledu kdysi dost pomohla kniha Rogera Abrantese - Řeč psů, pokud se týče přístupu ke psu jako osobnosti je zase, podle mě, moc fajn kniha RNDr. Františka Šusty - Trénink je rozhovor, ve kterém i váš pes má co říct....(jeho web http://www.treninkjerozhovor.cz/ )
Mně osobně pomohly kdysi tyto knihy hodně k pochopení toho, jak pes myslí, proč se chová "tak a tak"...
A z osobní zkušenosti také ještě mohu doporučit služby Ing. Michaely Drábkové - lidsko-psí koučky. Jejích služeb jsem několikrát využila a mohu doporučit...poradila mi vždy dobře. Paní Míša je z Brna, ale pravidelně jezdí i do Prahy...Záleží na tom, odkud jste. Výhodou je, že při tréninku přímo s "osobním koučem" vše, co je Vám vysvětlováno, rovnou praktikujete a sám přitom zjišťujete, jak to funguje.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 7 Čen 2018 15:37
- Nahlásit


ještě odkaz na paní Drábkovou http://www.cloudless-life.com/

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání