Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Oblečky,vestičky,bundičky...
Autor Zpráva
ola
Člen
# Zasláno: 8 Říj 2005 14:26
- Nahlásit

Ahojda,
nevím,zda tu už tohle téma proběhlo,ale zajímá mne váš názor na oblékání psů v zimě. Jelikož mám krátkosrstou-poměrně zimomřivou boxerku,tak jsem uvažovala,zda by nám např. alespoň na cvičák,kde si má lehat atd., nepomohla nějaká slušivá vestička nebo něco na ten způsob? Nemyslíte si,že je pes pak choulostivější? Jakou máte zkušenost?

jeje
Člen
# Zasláno: 8 Říj 2005 14:45
- Nahlásit

Ked je pes zdravy a je v pohybe, vesticku ani kratkosrsty nepotrebuje. Uplne ine je to ak pes zijuci v byte ma vonku pohyb obmedzeny, no a pri niektorych zdravotnych problemoch, napr. s chrbticou, to moze byt nevyhnutnost:

haha
# Zasláno: 8 Říj 2005 15:52
- Nahlásit

já bych zdravého pohybujícího se psa taky neoblékala,ale psovi který měl potíže s klouby a páteří jsem dávala v mraze nebo velkém dešti podobnej obleček jako má ten dobrouš nahoře

Endy
# Zasláno: 8 Říj 2005 17:14
- Nahlásit

Pokud oblékneš mladého a zdravého psa,najdeš spoustu odpůrců a posměváčků.A až budeš mít psa starého a nemocného,budeš si vyčítat,že jsi tomu nepředešla.Pro krátkosrstého psa chovaného v bytě je rozdíl několika desítek stupňů velký,proto bych boxerku klidně oblíkla a nehleděla na ostatní.Vestička ti moc nepomůže,chrání pejskovi ledviny,ale nezabrání prochladnutí ze spodu.Zejména při odložení má fenka bříško na zemi a k prochladnutí může dojít i za poměrně krátkou dobu.Komerčně vyráběné oblečky jsou šité tak,aby je mohl nosit i pes a proto feně břicho nechrání.Nejlepší by bylo jí nechat ušít nebo uplést obleček na míru v její barvě.Pes se musí ven těšit a ne se klepat zimou a těšit se domů do pelíšku.

Aster
# Zasláno: 8 Říj 2005 17:18
- Nahlásit

Podle mě není nic špatného na tom, obléci (pokud opravdu mrzne) psa, který má hladkou srst, jako boxer...
Ale odsuzuju oblékání yorků a pod... Ti přeci mají dlouhou srst

haha
# Zasláno: 8 Říj 2005 18:06
- Nahlásit

jenomže jsou zase tak malincí že promrznou asi opravdu rychle, jenom ty tenoučký nožky jim musej ve sněhu pěkně mrznout,krom toho tu srst mají sice dlouhou ,ale takovou řídkou proti jinejm psům,ale třeba pudla bych asi neoblékala , ten má kožíšek dobrej, to spíš asi oblékají aby se neumazali

birma
Člen
# Zasláno: 8 Říj 2005 18:07
- Nahlásit

Endy
Nejlepší by bylo jí nechat ušít nebo uplést obleček na míru v její barvě
Myslim že uplést fakt ne - pes si jednou lehne a pletený obleček navlhne nebo se úplně zmáčí a psa pak studí po zbytek procházky.
Já myslim, že úplně postačí ta klasická vestička - hřeje alespoň někde a to většinou stačí. Obleček bych dávala jenom když se pes nějak víc nehejbe (taky o něm pro toho svýho přemýšlim, protože má nemocné klouby - zatím se mi osvědčilo alespoň to, že do odkládačky mu oblékám můj vyřazený rolák a v něm i spí, když jedeme pod stan nebo tak něco)

Endy
# Zasláno: 8 Říj 2005 19:11
- Nahlásit

Aster
Jorkšírek si zaslouží obleček stejně jako boxer.Sice má dlouhou srst,ale nemá podsadu.Dlouhá srst ho před mrazem neochrání.Navíc je droboučký a hlavně je u země.Srst se umáčí a pejskovi je zima.Oblečený jorkšírek opravdu není žádná frajeřina.
Birma
Pletený obleček chrání psa před zimou,tedy když mrzne.To nenavlhne.Předpokládám,že boxerka se bude oblékat,až klesne teplota pod nulu.Jinak by šlo o zbytečné zchoulostivění u pracovní fenky.

Martina
Člen
# Zasláno: 8 Říj 2005 20:00
- Nahlásit

Aster
Ale odsuzuju oblékání yorků
To teda nechápu proč. Ono totiž takový dvou až tříkilový drobek promrzne trošku dřív než třicetikilový. A tohle jsou tzv. "gaučáci" a když je v bytě dvacet stupňů a venku pak pod nulou, tak nevidím důvod proč neoblékat.

Lenka + T.
# Zasláno: 8 Říj 2005 20:33
- Nahlásit

Já mám pro svého psa pláštěnku, když venku moc leje a jdeme ven, tak mi aspoň nenásákne celý. Hodí se to hlavně ráno, nemusím ho dlouho utírat a tolik nesmrdí.

evina
# Zasláno: 8 Říj 2005 22:03
- Nahlásit

.A až budeš mít psa starého a nemocného,budeš si vyčítat,že jsi tomu nepředešla[i][/i]Nojo jenomže jak poznat,že je to právě tím,že jsem psa neoblékala?Já jsem své malé knírače ani v mrazu neoblékala(třásly se...ale to ani velká zima být nemusela).Dokonce ani na cvičák při odložení.Lidé mi říkali,že nastydnou.Ani jeden z nich nikdy nenastydl ani žádné problémy ve staří s ledvinami se nekonali.Jen jednomu jsem na stará kolena v zimě a dešti dávala dečku kvůli problémům s páteří.Jinak co člověk to názor asi...ale já bych mladému a zdravému psu asi nedávala.

evina
# Zasláno: 8 Říj 2005 22:05
- Nahlásit

.A až budeš mít psa starého a nemocného,budeš si vyčítat,že jsi tomu nepředešla[i][/i]
Nojo jenomže jak poznat,že je to právě tím,že jsem psa neoblékala?Já jsem své malé knírače ani v mrazu neoblékala(třásly se...ale to ani velká zima být nemusela).Dokonce ani na cvičák při odložení.Lidé mi říkali,že nastydnou.Ani jeden z nich nikdy nenastydl ani žádné problémy ve staří s ledvinami se nekonali.Jen jednomu jsem na stará kolena v zimě a dešti dávala dečku kvůli problémům s páteří.Jinak co člověk to názor asi...ale já bych mladému a zdravému psu asi nedávala.

tucnakjerry
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2018 13:13
- Nahlásit

Nakupuji na https://www.sladimevas.cz/18-psi a dá se sladit i s paničkou...

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání