Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / domácí pamlsky, jsou vhodné?
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
corgi
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2015 11:44
- Nahlásit

PetraK
Hele, a není to náhodou ten díl PPČ, ve kterým jsem i já? Respektive pan Ríša s jablíčkem v hubě v anketě o krmení masem?

Walda
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2015 12:11
- Nahlásit

Přínosnost lidskýho jogutru pro psy jsem probíral s několika vetama a jejich názory se liší. Svozil a pár dalších říkají, že nepomůže, protože je vyrobený z jiných kultur, než by bylo pro psy potřeba. Ale, že neublíží.

Jeden vet z Dobrušky, jehož jméno si už nepamatuju, mi před léty zas dlouze vysvětloval, že to naoipak funguje normálně a od té doby už s tím další vetové souhlasili.

Já už léta Holandii selský jogurt psům dávám a podle mě spíš probioticky funguje, než že ne. Možná je někdy moc teorie a málo praxe

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2015 13:29 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Tak zkusime to jeste jednou.

nebudu se venovat nyni kvalite vyrobku, konkretnim vyrobkum dle producenta ani obsahu chemie, ecek ci jinych latek v probiotikach ci ucinkum techto latek, ty pominu a budu to hodnotit pouze z hlediska:

psí vs lidské probiotikum

neni duvod krmit dospeleho psa lidskymi mlecnymi vyrobky, je to de facto polidstovani psa, arogance a ignorace prirody

pokud vsak pes dostava napr Holandii ci jiny produkt mlekarenskeho prumyslu coby probiotikum, je mozne, ze takovy produkt opravdu bude pusobit probioticky, protoze proste obsahuje lactobacily, ktere ma ve sve strevni mikroflore i pes

existuji i studie, ktere opatrne konstatuji, ze z pohledu obsahu bakterialnich kultur lze lidska probiotika podavat psum

existuji take nazory z praxe i vedy, ze pes ma ve strevni mikroflore vetsi zastoupeni enterokoku nez clovek a ze pro psa je tedy lepsi pouzivat probiotka obsahujici spise ty kultury, ktere jsou pro jeho mikrofloru typictejsi

osobne nevidim moc relevantnich duvodu pro krmeni dospeleho psa mlecnymi vyrobky vubec ... leda ze snad podle hesla "v mlece syru najdes silu"?

PetraK
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2015 14:14
- Nahlásit

zbrnd

Holandii ci jiny produkt mlekarenskeho prumyslu coby probiotikum, je mozne, ze takovy produkt opravdu bude pusobit probioticky, protoze proste obsahuje lactobacily, ktere ma ve sve strevni mikroflore i pes

tak. No a proto mám v lednici tu Holandii a dělím se se psy. Proto, když z Holandie vyrobím žervé, podělím se s nima o syrovátku. Přijde mi to jako malá svačinka prostě dobrá věc. Kdybych měla kozikozikozi na zahradě, bylo by to lepčejší. ale nemám. Na balkon se nevejdou.

sobne nevidim moc relevantnich duvodu pro krmeni dospeleho psa mlecnymi vyrobky vubec

já jo, páč ta Holandie jako svačinka pro věčně nenažranou Bubrdli mi přijde jako zdravá , ne moc kalorická varianta.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2015 16:45
- Nahlásit

PetraK
No kdyz Ti to tak proste prinde ....

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2015 16:51
- Nahlásit

PetraK Bubrdl
tak te bych mleko pro jistotu nedaval vubec

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání