Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Smrdí, smrdí toto smrdí :-)
Autor Zpráva
ErzebethB
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2013 17:25
- Nahlásit

Zdravím,
máme doma přes dva měsíce štěndo a v posledních dnech (hlavně jak byly teď ty vedra) máme problém s tím, že když přijdeme domů, neskutečně je to tam cítit močí a to i přes to, že celý den větráme. Přitom když jsme přišli na nějakou louži v kanceláři na koberci, okamžitě jsme jí z koberce odsáli a vyčistili, dokonce jsem nedávno měla půjčený i vysavač na mokré čištění koberců... nic nepomohlo a je to pořád to samé.... Přijdu si jak u kikánů ((

Máte nějaké zkušenosti s prostředky, které dokáží zaschlé zbytky moči dokonale zničit? Koberec bych nerada vyhodila, už jen proto že je relativně nový a byl dost drahý... :/
Přemýšlela jsem už i o tom, že koberec properu savem, jenže mám takového tucha, že by to vyšlo na stejno, jako jej vyhodit

Četla jsem i o UV lampě na moč, ale nevím, zda je to funkční a vyplatí se to kupovat?

Díky za každou radu.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2013 17:31
- Nahlásit

Můžu Tě ujistit, že ideální je nemít koberec. Vše, o čem píšeš, znám. A nepomohlo nic.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2013 18:06
- Nahlásit

ErzebethB
když řeknu přítelovi, že ho vyhodíme, asi poletím já,

Možná už ten pach půjde ne z koberce, ale z podkladu pod ním.
Měla jsem jednou nějaký sprej, který odstraňoval pachy. Párkrát jsem to stříkla v autě do vzduchu a bylo to lepší, jak to funguje na koberec, netuším.

Eninka
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2013 18:18
- Nahlásit

ErzebethB

Možná už ten pach půjde ne z koberce, ale z podkladu pod ním

BINGO

já mám stejnej problém....v patře mám všude koberce a do jednoho jedinýho pokoje mi dávno tomu chodila čurat pár dní psice, jako štěně, než se naučila venčit venku. Pak přišla druhá psice a i přes proprání koberce to prostě cítila a chodila to místo značkovat do doby, než dostala do držky že tohle teda nééé, pak přišla třetí psice a dělala to stejné, co druhá. Koberec mám propranej, naparfémovanej a stejně, když byly teďka ty vedra jsem cítila tu moč, co tam už dáááávno není. Jediný vysvětlení mám to, že pod ním je vystěrkovaná podlaha a ten pach natáhla ta zem a je to cítit durch přes ten koberec.

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2013 18:54 - Změnil/a: ErzebethB
- Nahlásit

EninkaVlčáčková
Vidíte, to mne nenapadlo že by to mohla pročurat až na dno... Zkusíme tedy vše odstěhovat, koberec srolovat a podklad pod ním prosavovat až do sklepa
A možná zkusím ten koberec vyprat i ze spodu? :-D
Udělám cokoli, jen abych nemusela spát na balkóně, nebo někde pod mostem i s Elizou... venku není zrovna hezky xD

impact
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2013 20:09
- Nahlásit

ErzebethB
Až na ten způsob přijdeš, tak mi dej vědět, jo? Díky

Maya
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2013 20:31
- Nahlásit

ErzebethB
určitě umej koberec zespodu a to pod ním, já si v těhle vedrech upustila na koberec šlehačku a přes neustálý mytí furt cejtila smrad zkažený šlehačky, pak mě napadlo sundat ten koberec a jo, bylo to tam!!
taky bych nevěřila, že to může protejct skrz
kdysi jsem měla na doporučení nějaký pohlcovač pachů a fakt to fungovalo, zkusím to pohledat

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2013 12:14
- Nahlásit

impact
Dobrej fór, tak hned jak to zjistím, dám vědět. )

Maya
No, provedu, ale to budu muset zorganizovat páč se bude muset vystěhovat celej pokoj, tak to budu muset ještě chvíli vydržet a až budu mít 100% jistotu, že už to doma nedělá tak do toho půjdem..

haji
Ten mě taky napadl, ale nevím, jestli je to na ty koberce dobrá volba, protože ta pára je de facto 100° a ten koberec je ze spoda pogumovaný a je tam fleese, aby se to nezničilo?

Tony
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2013 14:53
- Nahlásit

ErzebethB asi před měsícem jsem řešila něco podobného, nebyla to moč, bylo nablito. Zvrací zásadně na jednom místě - před vchodem do pelíšku. Čistila jsem to pořád a možným i nemožným. Na něčí rady jsem to posypala jedlou sodou a nechala působit, pak povysávala. V tu chvíli mi přišlo, že to vůbec nezabralo, ale pak jsem na to nějak zapomněla a až po týdnu si uvědomila, že nic necítím (teda alespoň v pokoji). Nevím jestli to bylo tím, nebo jsem už ten smrad unavila...

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2013 15:33
- Nahlásit

Tony
Jedlá soda říkáš... Vyzkouším... Jen nevím tu aplikaci... smíchat do rozprašovače s vodou, koberec namočit, vydrbat, nechat vyschnout, vysát?

Tony
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2013 19:25
- Nahlásit

ErzebethB
já to normálně posypala, vysypala jsem pytlík na koberec, a pak to vysavačem vysála.

Teď už nevím, jestli to bylo na suchý nebo na vlhký, ale když jsem teď gůglila, tak všude píšou suchý koberec. Nechat působit 30 minut - hodinu.

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 08:19
- Nahlásit

Tony
provedu šéfko
díky

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 08:21
- Nahlásit

ErzebethB
my koupili v drogerii nejakej oder neutralizer, primo na pach moci zvirat z kobercu a bylo to supr. stalo to par korun a koberec sme meli prochcanej durch, sice sme ho casem stejne vyhodili, ale byl stoletej a hnusnej...

PetraK
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 10:36
- Nahlásit

No my jsme pro dobu, kdy byl Ešus štěndo koberec v jídelním koutě zrušili a uskladnili v pokoji. Do obýváku šel jen když jsme tam byli my a byl pod kontrolou. Takže bych po vyčištění a prosavování se až do sklepa, ten koberec odstavila do doby, než bude štěndo umět.

Vero
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 11:35
- Nahlásit

ErzebethB
já vnímám, že to není to, co chceš slyšet, ale fakt nechceš ten koberec radši zrušit? já si nemůžu bezkobercový byt v kombinaci se zvěří vynachválit co do hygieny.
i když jsem plakala moc, koberce jsem měla dycky ráda.

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 12:11
- Nahlásit

Vero
Máme koberec v jedné - celé - místnosti.... pak už jen kusovky v obýváku, ložnici... Ale ten koberec v pracovně určitě vyhodit nemůžu... aspoň teď, jelikož by mě prostě přítel zabil, dal desítku za koberec a teď ho vyhodí? By vyhodil spíš psa :/

PetraK
Taky jsem nad tím přemýšlela... a nebo tam mít neustále zavřeno... Příští týden chceme malovat pracovnu, tak ten koberec den před tím (až bude vystěhováno) properu postupně vším, co jste mi tady psali a pak ho asi srolujeme ke stěně, nebo do sklepa a bude

Vero
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 12:16
- Nahlásit

ErzebethB
dal desítku za koberec a teď ho vyhodí? By vyhodil spíš psa :/
přece snad nemáš přítele, co dá přednost deseti tisícům před psem? ale jako jasně, je to škoda, já jen tak na okraj, že může být líp bez koberce.

PetraK
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 12:18
- Nahlásit

ErzebethB
Taky jsem nad tím přemýšlela

to bylo první, co jsme udělali, když Ešátor doputoval domů. Stočili jsme koberec a schovali ho opravdu až do doby, než to zvládal, ubyde štréz, páč z lina či dlažby to jde v pohodě hned setřít. a do místností s kobercema chodil prostě jen s námi a když byl vyvenčený, takže nehrozila nehoda. ušetří si člověk starostí. Pravda, v té době ten jídelní kout nebyl úplně vzhledný bez toho koberce, ale..... byli jsme v pohodě a všichni.

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 19:25
- Nahlásit

Když mi pod tím kobercem máme beton... a ten je špinavej jak svině... proto jsme ho tam vlastně původně nechali

cernej caj
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 07:27
- Nahlásit

ErzebethB
zkuste prezit chvili beton, nez budes mit 100% jistotu, ze eliza uz doma curat nebude pripadne ji tam nepoustej. Koberec vycistis, pripadne to pak vycuchne, nebo zkusis nejaky ten sprej a koberec vyhazovat nemusis.

Evey
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 08:47
- Nahlásit

ErzebethB
Nemáte zahradu? Stav ideál by byl, kdyby jste mohli koberec v tomto počasí vystěhovat, vyčistit a vyluftovat někde pověšený.

vlk
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 08:54
- Nahlásit

ErzebethB
Když mi pod tím kobercem máme beton.
...no ono to bude hlavně vcuclý v tom betonu...a bude to smrdět i v zimě jak se začne topit...takže nejlíp sundat koberec, vyčistit, odsmradit a nechat odvětrat i ten beton....

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 09:05
- Nahlásit

už mám doma jedlou sodu, tak na to vlítnu.... pak povím jak jsem dopadla

haji
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2013 03:14
- Nahlásit

haji
Ten mě taky napadl, ale nevím, jestli je to na ty koberce dobrá volba, protože ta pára je de facto 100° a ten koberec je ze spoda pogumovaný a je tam fleese, aby se to nezničilo?

Tak to netuším ,koberce jsem vyhodila před 10 lety.jenom mně napadlo ,že by to možná vypařilo.Co zkusit nějakou firmu s parním čističem?Jinak jako dítě si pamatuju ,že jsme s kobercema museli chodit do čistírny ,ale dnes to asi nejde Ještě jsou na koberce ty sypké posypy co se pak vysají ,koberec po nich krásně voněl,ale na moč jsem to nezkoušela.

pecan57
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2014 15:27
- Nahlásit

Mě se osvědčil přípravek Xanto Whoops. Je to čistící pěna na odstranění smradu od psů z koberců a sedaček.

Pavlína00
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2018 22:19
- Nahlásit

Já bych radši neriskovala nějaké šílené rady. Už jsem si jedlou sodou jeden koberec zničila. Od té doby většinou zavolám firmu a doufám že tomu pomůžou alespoň oni. Nebo nesu koberec do čistírny, když není napevno. Jeden pokoj mě vždycky vyšel tak na 300 cca. A zatím naštěstí vyčistili všechno.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání