Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Pes se začal schovávat
Autor Zpráva
Adiddaska
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 12:46
- Nahlásit

Ahoj, mám opět jeden dotaz ohledně svých divných psů. Jeden pes se poslední dobou začal schovávat. Našel si po domě různé schovky, kam si zaleze a tam spí. Někdy tam jde rovnou z procházky, dřív spával normálně tam, kde jsme seděli zrovna my. Nevíte čím to je?

příklad jedné z jeho nových schovek

birma
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 12:53
- Nahlásit

nemůže to být tím, že jsou ta místa tmavá a tak doufá, že je tam chladněji než ve zbytku bytu?

Adiddaska
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 12:55
- Nahlásit

birma
jako je to možný, začal to dělat nedávno, vlastně v těch velkejch vedrech. Ale máme chlazení v podlaze, dlažba je všude stejně studená, ale to mu asi nedochází

birma
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 12:59
- Nahlásit

Adiddaska
to si myslím, že mu asi nedojde, můj pes taky změnil alespoň některá místa na spaní na něco více ve stínu a to přesto, že my máme v bytě nechutný vedro všude..

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 12:59
- Nahlásit

Adiddaska

já bych v tom asi neviděla nic zásadního. Mně to dělají holky taky a taky to předtím nedělalaly. Borderka Terka dřív spávala vedle postele a poslední dobou spí v koupelně, vleze pod el. "žebřík", nahrabe tam z celý koupelny předložky, udělá si z nich pelech a spí takhle. Bára dřív spávala v posteli, ze který se nehla a pak začala spávat v šatně, mezi hadrama co visí na ramínkách až k zemi, mezi ně si zaleze a spí tam. Ale je fakt, že to dělají jen v noci na spaní, přes den jsou obložený tam, kde jsem já a nikam jinam nechodí. I když někdy už i přes den se někdo "zašije" někam jinam, ale vyjímečně teda

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 13:26
- Nahlásit

Adiddaska
Jestli to není tím vedrem, tak může být nemocný. Cítí se takhle být víc chráněný.

corgi
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 15:34
- Nahlásit

Velmi zajímavé téma - mně tohle začala prďola dělat po hárání (až jsem měla podezření, že je březí). Zatímco pes spí klidně uprostřed místnosti, ona si najednou zalézá pod stoly ke zdi, dokonce i pod sušák na prádlo, prostě se schovává. Než aby ležela se mnou na gauči, radši seskočí a odejde z místnosti, aby si mohla lehnout na zem pod stůl. Mno, zakazovat jí to nebudu

Adiddaska
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 16:15
- Nahlásit

corgi

jojo přesně, najednou začal zalejzat do rohů, pod věšák, jakoby chtěl nějakej domeček březí asi nebude myslim

corgi
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 16:19
- Nahlásit

Adiddaska
No my snad taky březí nejsme, to už bychom pomalu vrhali...

Eninka
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 16:20
- Nahlásit

Adiddaska

jakoby chtěl nějakej domeček

já, když se začala borderka takhle "schovávat", koupila jsem jí takovej ten domeček domácí, jak je vyplněnej molitanem a od tý doby tam hrozně ráda leze, schoulí se tam jak žížala a je nejvíc spokojená.

něco podobnýho....

Adiddaska
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 16:26
- Nahlásit

Eninka

jenže Kokovi by tam bolo horko si myslim, on any mod nespí v posteli, skočí tam, je tam 10minut, začne funět a jde pryč..

žanda
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 21:06
- Nahlásit

mě to dělá pes taky, mám prostě pocit,že chce mít klid a tmu..dělá o roky...jsou dny kdy ano, ale pak zase pár dní nic......nechávám tomu volný průběh

brut
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2012 22:53
- Nahlásit

Adiddaska
já bych to neřešila... prostě má chuť změnit místo a být někde schovaný a sám. Spíš bych ho nechala, ať si místo najde a řešila to jen ve chvíli, kdy si bude vybírat třeba skříň plnou dokladů nebo čerstvě vypraného prádla

corgi
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 09:45
- Nahlásit

Já se trochu obávám, že až bude opravdu březí, vybere si pro porod takovou schovku, kterou jí opravdu nebudu moct odsouhlasit. V kuchyni pod stolem by to ještě šlo, tam jí tu bedničku ráda dám

Adiddaska
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 11:46
- Nahlásit

brut

jo, já to nijak nehrotim, ať si zalejzá kam chce, spíš mě jen zajímalo, co ho k tomu tak najednou vede

ALL

nebudu zakládat nové téma a zeptám se tu - stalo se vám někomu někdy, že by pes začal kulhat na zadní nohu po injekci antibiotik, kterou dostal do stehna? Začal mi čoklis kulhat a napadla mě tahle spojitost, injekci dostal v pátek a od tý doby kulhá a špatně se mu sedá...dik za názory

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 12:21
- Nahlásit

Adiddaska
To je ten samý pes, co zalejzá?

Adiddaska
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 12:57
- Nahlásit

Vlčáčková

jo ten samej, ale zalejzá asi 3 tejdny a kulhat začal v pátek, právě když dostal injekci natibiotik proti průjmu

Vero
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 16:44
- Nahlásit

Adiddaska

a je to ten samej, co přestal bejt číslo jedna?

brut
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 17:42
- Nahlásit

Adiddaska
mně začala kulhat čubinka před pár lety taky po inijekci...asi se trefili na nějaký nerv. Tak jsem jemně místo masírovala a s tím i celou tlapku, prohřívala ( byl podzim a počasí děštivé). Po týdnu jsem viděla drobné zlepšení po třech nedělích už běhala dobře.
Doufám, že to budete mít stejné

já to nijak nehrotim, ať si zalejzá kam chce, spíš mě jen zajímalo, co ho k tomu tak najednou vede
já ti rozumím, ale přece jen úplně jim do hlavy člověk nevidí a pokud to není fenka, kde bych řekla, že má falešku nebo bude mít štěnda. Tak si myslím, že je to opravdu jen o pocitu klidu a nebo chladu, co ho k tomu vede

Adiddaska
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 20:38
- Nahlásit

Vero

a je to ten samej, co přestal bejt číslo jedna?

neni, ten co přestal bejt číslo jedna už je v cajku, má vleklej zánět v uších, si myslim, že to mohlo bejt tim. Zánět se léčí a pes je o moc lepší.

brut

jinak kulhání se zlepšuje, teď večer na prcházce už běhal, myslim, že to bude asi fakt tou injekcí, pamatuju si mě bolela noha po tetanovce, že jsem nemohla ani řídit pořádně.

Vero
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 21:00
- Nahlásit

Adiddaska

Zánět se léčí a pes je o moc lepší.

To je prima. A už se zas stává jedničkou, nebo to prostě už přenechal?

ať si zalejzá kam chce, spíš mě jen zajímalo, co ho k tomu tak najednou vede

Moje psisko třeba letos zjistilo, že má cosi do sebe se jít složit spát do koupelny. Předešlé roky ho to nikdy nenapadlo. Asi dostal pocit, že jsou tam ty dlaždice studenější než v kuchyni, nebo je rád, že je tam tma... Asi občas psi dostanou inovační nápady, kde by to mohlo být fajn.

Adiddaska
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2012 22:18
- Nahlásit

Vero

vypadá to, že bude zase jednička, Rokánek by to chudák nedal bejt jednička, ten má co dělat sám se sebou, musí si vyhledávat schovky, hledat si místo, kde si bude moct bezpečně kousat kost (nejradši pod mejma nohama, tam je přece nejbezpečnějc ) nebo couvat ven ze dveří, protože tak to přece mnohem míň klouže Rambík se zas dostal do formy, byl i šikovnej na zkouškách, takže všechno v cajku

Sízra Milanová
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2012 09:35
- Nahlásit

Adiddaska

Koko se schováva,abys ho furt nemohla pozorovat a analyzovat

Vero
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2012 10:23
- Nahlásit

Adiddaska
takže všechno v cajku

. byla jsem zvědavá, čím to bylo...

Mnika75
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2016 10:44
- Nahlásit

ahoj,máme 10měs.jorkšírku Daisy,neustále nám na začátku zalejzala pod postel,a pod gauč,a jelikož mi tam vedou různé kabely,tak jsem to zabezpečila tak aby tam nevlezla,při jakékoliv možnosti,tam zalezla a vylezla jen když jsme jí řádně vylákali,když jsem pro ni šáhla vrčela tak že jsem čekala že i hryzne,což se nikdy nestalo.po 5měsících jsem mylsela řže už je rozumější a zabezpečení odstranila,a ona je tam nastěhovaná znova ,a jen tak tam leží....ale proč?poradí mi někdo ,co s ní milujem jí a přijde mi jak když jí něco trápí i ten kukuč od tam tud má takovej smutnej... díky Monika

cernej caj
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2016 08:46
- Nahlásit

Mnika75
tak bud ma rada domecky a proto tam leze a pak je to problem ji vylakat - treba spicove sou milovnici takovych schovek, takze sme steneti zamezovali, ted uz se nikde nevleze ale treba na dovolene nebo navsteve staci gauc na nozickach a uz je tam. Tohle bych bud neresila anebo zabranila prepazkama at tam nechodi anebo proste zkusila ruzny zajimavy hry a fakt velky lakadla na privolani.

pokud ji neco trapi, to asi nejspis nejlip urci veterinar, to se z toho zda pes leze pod gauc asi neda uplne presne poznat...

Anicka0407
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2017 10:21
- Nahlásit

Můj pes je v poslední době poněkud zvláštní. Ve dne se chová jako vždycky, ale v noci se chová úplně jinak. Vždy, kdyz si mysli, že všichni v domě usnuli, tak jde do skříně a tam si začne dělat pelech. Zvláštní je, že to děla jen u nás na chatě, ale ve městě v bytě to nedělá. Včera dokonce zacal i vrčet. Zdálo se mi, že vrčí na něco, nebo že se proste před něčím schovává, tak jsem se tam šla kouknout a nic jsem teda nenašla. Kdyz me můj pes uviděl, začal vrtět ocasem a hned se ke mě pritulil, jako by proste věděl, že jsem u nej a on je v bezpečí. Prosím o nejake rady, jak se tohohle vseho zbavit.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2017 13:56
- Nahlásit

nenastehoval se u chaty novy soused, nejaou tam novy vzruchy, nejaky zvirqta nebo treba jocej spotrebic, kterej v zasuvce jinak vrci? muze mit strach tak se chodi schovat, jestli mu nezacalo neco noveho nebo neco nove presunuteho vadit. dam priklad nekdo se lwkne povesenyho kabatu na netypickym miste, ze tam je treba v noci clovek, nemate na chate taky ted neco jinak?

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání