Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Je to týrání?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
corgi
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2008 22:48
- Nahlásit

Co myslíte, jde o týrání? Celá rodina odjela "na návštěvu k příbuzným" (ve skutečnosti mají dluhy a nejspíš se vypařili) a u baráku nechali psa. Nebyl uvázaný, volně se pohyboval po zahrádce, jako vždycky. Krmili ho odjakživa tak, že mu nechali velký pytel granulí roztržený na dvorku a on to postupně ujídal. Pes odmalička pil dešťovou vodu, která teče z okapu do vany. To s tím pytlem udělali i před odjezdem, takže pes by netrpěl ani žízní, ani hladem, pokud by tam ovšem vydržel. Byl naštěstí natolik chytrý, že přeskočil k sousedům - tchýni a tchánovi - kteří se ho ujali. Majitelé jsou pryč už týden, nikdo neví, kdy a jestli vůbec se vrátí. Dopustili se týrání zvířete? Mám dojem, že v zákoně je něco o tom, že opuštěné zvíře je takové, které majitel opustil s úmyslem se ho zbavit - to jim nikdo nedokáže, když vlastně jen "na chvíli odjeli". Dodám, že pes je ve skvělé kondici, zdravý, fyzicky nijak netýraný. Jen pochybuju, že je řádně přihlášený a očkovaný.

Lure
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 08:34
- Nahlásit

corgi
No, jako trestný čin týrání by to asi neprošlo. Ovšem jako přestupek by se to řešit dalo. Už jako opuštění svěřeného zvířete bez náhradní péče , což by mohli překvalifikovat na opuštění s úmyslem sa psa zbavit a i veterinární správa by s nějvětší pravděpodobností uznala daný způsob krmení a napájení, že je v rozporu se zákonem. Pokud by psík nebyl ani očkovaný proti vzteklině, bylo by to další porušení zákona.Dala bych podnět policii k prošetření události, jen nevím zda-li se tím budou zabývat, když si vaši tchánovci psa osvojili.Pak je ještě otazkou, zda-li by sami nebyli obviněni z nedovoleného osvojení či z krádeže. Ovšem, nebyl-li řádně nahlášen, a původní majitelé věcně neprokáží že pes je jejich (důkazní břemeno je jejich povinnost),mohou si psa ponechat, pokud ovšem ve vaší obci není povinnost nalezeného psa odevzdat městskému/obecnímu úřadu.Pak naopak sousedi mohou tvrdit, že pes jejich není, jen se tam prostě vyskytl a oni mu z dobré vůle poskytli krmení, tak k němu nemají žádná práva a povinnosti, tudíž policie nebude nic řešit, neb s ničeho nedopustili a tchánovci si mohou psa ponechat.
Takže máte čtyři možnosti.Za prvé - psa si ponechat a se sousedy se v tichosti domluvit, za druhé - psa odvést do útulku, za třetí - podat podnět PČR k prošetření události a za čtvrté - podat na sousedy trestní oznámení za týraní svěřeného zvířete. Tady je ovšem důkazní břemeno na vás, jako na straně žalující, a není jisté, jestli by vám psa ponechali v péči.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 08:43
- Nahlásit

Lure
Jakým způsobem se dá podat trestní oznámení? Oznámila jsem týrání zvířete na KVS, sice přijeli, ale dál se nic neděje-není dostatečně týraný na to, aby byl odebrán, a je vše v původním stavu.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 08:56
- Nahlásit

Mucholabka
to je ta malina?

Lure
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 09:12
- Nahlásit

Mucholabka
Ono podávat trestní oznámení na KVS je vcelku zbytečné, neb KVS není orgán činný v trestním řízení. KVS většinou postupuje tak, že po oznámení z podezření týrání zvířete přijde na kontrolu, zhodnotí situaci a pokud není zvíře přímo fyzicky týráno, jen má nedostatečnou či nevhodnou péči, ustájení a pod.,tak dá majiteli pokutu a určitý čas na to, aby dal vše do pořádku.Poté přijde znova na kontrolu a pokud se péče nezlepšila, dojde k odebrání.KVS také podá oznámení na PČR, ale je to na dlouhé lokte. Týrání se oznamuje na PČR, jinde to nemá ani smysl, a to buď ustně, nebo písemně. Můžeš i anonymně. V jakékoliv formě podání to musí PČR prošetřit. Ovšem taky záleží, co budeš oznamovat. Jestli podezření z týrání - to bude prošetrovat PČR včetně dokazování z trestného činu, nebo přímo obvinění z týrání zvířete, tam musíš dokázat skutkovou podstatu TČ ty. Riskuješ tím taky to, že pokud by se týrání neprokázalo, mohla by tě žalující strana obžalovat z nactiutrhání.Taky to nejde anonymně. Každopádně, i u ohlášení z podezření týrání je na místě podat i vhodnou fotografii, ze které bude vyplívat, že zvíře opravdu nemá takovou péči, která mu podle zákona náleží a je ohrožen na zdraví či životě. Může být a nemusí. Ale s fotem to jde rychleji.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 09:41
- Nahlásit

Lure
Myslíš, že bych se měla spojit s tou mvdr, co se tam byla podívat, a zeptat se, co a jak? Pes nemá žrádlo, vodu a hlavně boudu. Říkala mi, že na odebrání to není (to by mě teda zajímalo, jak daleko to musí dojít, aby to bylo týrání), ale že je "postraší".

davidkova renata
Jj, malina. Teploty jdou k nule, hovna už se opět neuklízí, do kotce k němu nechodí, před pár dnama mu vrchem hodili konzervu-jenom sundané víčko-asi jako předvánoční dar, teď zas nebude týden žrát nic.

corgi
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 09:51
- Nahlásit

Lure
On si spíš sousedovic pes osvojil tchánovce. Opakovaně se dostával přes plot na jejich pozemek, až to vzdali a nechali ho u sebe. Nechat si ho ale nechtějí, je to pes pro mladé, aktivní lidi, ne pro důchodce. Pokud se majitelé do týdne nevrátí, slíbil starosta obce, že to začne nějak řešit, ale sám asi neví jak. Pak bychom chtěli psa někomu nabídnout, ale pokud možno ho nedat do útulku. Ale jak tak koukám, tak bychom mohli potom být ti špatní my, protože jsme si psa neprávem "ukradli".

Lure
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 09:53
- Nahlásit

Mucholabka
Klidně tam zajdi, tlač na ně. KVS s tím více udělat sice nemůže, ale když se změnily klimatické podmínky a ustájení psa se nezměnilo, tak by jej mohli odebrat. Dosvěč že o psa se po jejich návštěvě starali jen chvíli a vše se vrátilo do starých kolejí. Vyfoť psa a napiš meil na PČR. Klidně si kvůli tomu vytvoř novou schránku a pošli to anonymně.Když je neustále budou buzerovat nějaké úrady, tak je naděje na rychlé umístění psa do lepšího místa.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 09:58
- Nahlásit

corgi
A s těma sousedama jste se o tom bavili? Co říkali?

Lure
Nechala jsem na kotci i dopis, ať mě zkontaktují, že si psa nechám, když jim dělá takové potíže, ale buď je jim to jedno, nebo nechtějí...asi je zavolám, až nasněží :-/ Dík.
Anonymně ne, chci vědět jak to dopadlo a těm lidem stejně bude jasné, kdo to byl-už jsem se o tom s nimi bavila i per hubam, ale umí akorát nadávat a prskat.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 10:00
- Nahlásit

Mucholabka
Říkala mi, že na odebrání to není (to by mě teda zajímalo, jak daleko to musí dojít, aby to bylo týrání),
možná tohle už by mohli při troše dobrý vůle uznat

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 10:01
- Nahlásit

davidkova renata
Někdy jsem už na net dávala fota, zkusím pohledat, v pc už je nemám.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 10:03
- Nahlásit

Mucholabka
já si to pamatuju,kotec a samý hovna,nic než hovna,ale najít to tu tuty nelze

corgi
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 10:06
- Nahlásit

Mucholabka
Sousedi zmizeli, telefon na ně nemáme. Už je tu hledali z Providentu, takže asi mají problém s dluhy, starosta je taky shání, ten má aspoň adresu na tu příbuznou, ke které údajně jeli, takže už jim sám psal. Nikoho nenapadlo se starosty zeptat, jestli mají psa přihlášeného, už jsem to tchánovcům vzkázala, tak uvidíme. Každopádně mají barák plný věcí, takže se musejí vrátit...doufám.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 10:31
- Nahlásit

davidkova renata
já si to pamatuju,kotec a samý hovna,nic než hovna
Doplněno tím, že z kotce upadl okap na moji zahradu a z boudy působením větru deště zmizela střecha-přibité lino na pár desek.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 19:58
- Nahlásit

Fifi
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 20:20
- Nahlásit

Mucholabka
chudak malin. Asi nejlip, kdyby ho nekdo... I v utulku se bude mit lip.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 20:22
- Nahlásit

Fifi
Kdyby se mu někdo našel, tak pes rozhodně zmizí...chtěla jsem ty lidi potopit, ale asi to nejde.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 15 Pro 2008 21:23
- Nahlásit

Mucholabka

Lure
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2008 08:12 - Změnil/a: Lure
- Nahlásit

Mucholabka
Vydrž do 1.ledna a pak s nima zatoč. Jak?
Takhle

Je to sice blbé, ale doufej že pes bude vypadat trochu hůř než teď. Aby ho okamžitě zabavily.

moll
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2008 09:10
- Nahlásit

když ho máte doma a nechcete si ho nechat - tak ho odveďte do útulku s tím, že jste ho někde v lese potkali a vůbec netušíte, kam patří a čí je. bude mu tam fakt líp než čekat do 1.1. a pak teprve vidět - ono se totiž asi nic proti dnešku nezmění a pes bude na dvoře sám a o hladu a úředníci budou přemýšlt, jestli nebudou nějak dotčena práva původních majitelů.

Lure
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2008 09:32
- Nahlásit

moll
Jenže psa doma nemá Mucholabka ale corgiho rodiče.Kdyby ho měla doma, tak to asi neřeší

moll
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2008 09:35
- Nahlásit

však to nebylo přímo na mucholabku, ale pro ty lidi, co ho mají dočasně doma.....a nebo jinak - napsala jsem, jak bych situaci psa řešila já.

corgi
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2008 11:43
- Nahlásit

moll
Ony se tu pomíchaly dvě diskuze. Psa tedy mají doma moji tchánovci, ale jsou na něj staří, bylo by mu líp u mladých, sportovně založených lidí. Do útulku ho ale dát nechtějí, nemají to srdce. Vím, že by se to tak dalo řešit, dát ho tam a říct, že se našel. Jenže celá vesnice vidí, že ho tchánovci teď mají u sebe, a kdyby se nááááhodou původní majitelé vrátili, každý by jim to řekl. Doufala jsem, že by se nějak dalo zařídit, aby jim byl odebrán, ale on prostě není natolik týraný, aby to šlo. Pes asi musí být na pokraji smrti, aby se něco dalo dělat

moll
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2008 13:29
- Nahlásit

corgi
a nemůže čistě náhodou tchánovcům utýct? dáte ho do útulku, oni budou několik dní chodit po vesnici a hledat ho a pak ho opláčou, že je navždy pryč....

smišek
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2015 00:30
- Nahlásit

Dobrý večer . Mám 10 týdení štěně doma mi čurá po celém bytě tak se ji to snažím odnaučit a nebo mi trhá věci . Chodím sní ven pravidelně takže když se to stane doma tak ji jen chytnu za kuži za krkem tak jak mi bylo porazeno od lidí co psy chovaji a tak jak feny své štěňata berou a okřiknu nevim jestli si je vědoma že něco provedla ale začne mi hrozně knučet a to ikdyž ji jen chytnu za obojek . Dnes jsem se dozvědela že mě nekdo nahlasil z tyrání . Nevím proč . Když jsem tento týden byla u veterináře řekl mi že vše je v pořádku akorat že když je to kříženec s malamutem potřebuje pevnější ruku . Nevím co mám teď ďelat .

birma
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2015 08:28
- Nahlásit

smišek
Chodím sní ven pravidelně takže když se to stane doma tak ji jen chytnu za kuži za krkem
Skvělý nápad. Až budete mít děti, zkuste trestat tříměsíční miminko za to, že nechodí na nočník, ale koná potřebu do plenek a dejte vědět, jaký to mělo úspěch.
začne mi hrozně knučet a to ikdyž ji jen chytnu za obojek
A divíte se?
Nevím co mám teď ďelat .
Buď si něco o psech zjistit (a ideálně jinde než v parku), nebo najít prckovi jiný domov

cernej caj
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2015 10:06
- Nahlásit

ja si hlavne myslim, ze pokud nekdo pouziva z neznalosti nevhodnout metodiku, tak 1) osveta 2) ziskani jinych navyku (spojeno s bodem 1) a myslim, ze tyrani prosetruji radne organy (taky ve vetsine pripadu opravdovyho tyrani je stejne "zjisteno" ze je vse v norme, takze bych se tady fakt nebala, pripadne se optat veterinare, co v taovym pripade delat, kdyz vite, ze vas nekdo udal.

impact
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2015 10:29
- Nahlásit

smišek
Fenky tak štěňata berou, to je pravda. Ale berou je jemně a něžně a jen proto, aby je mohli někam přenést. Třepání a chytání za kůži na krku je z pohledu psa nesmysl a výhrůžka zabitím. Pes tak bere a třepe pouze s kořistí, aby ji zabil. Není divu, že štěně ječí hrůzou. A navíc si tím pěstujete panickou hrůzu z chytání za obojek.

Pokud se štěně počůrá doma, můžeš potrestat jen a jen sebe.Protože je to tvoje chyba - ty jsi nedokázala rozpoznat to, že se štěněti chce a nešla jsi s ním včas ven. Tak za to prosím netrestej to štěně.

Nehledě na holý fakt, že štěnda do cca půl roku neumí zcela spolehlivě ovládat svěrače. Takže ho i z tohoto hlediska trestáš za něco, co vlastně nemůže ovlivnit. A za co stejně můžeš ty. (nic ve zlém, jen je potřeba, abys nad tím začala přemýšlet trochu jinak )

Pokud není dotyčný veterinář zároveň i cvičitel psů, nemá vlastní psí školu nebo nedosáhl nějakých prokazatelných výsledků, tak ho prosím tě neposlouchej. S bolavým zubem bys asi nešla k psychologovi, ne? A se stresem v práci ti na gyndě taky nepomůžou. Jak se říká u nás - na všetko je treba odborníkov. Takže bych ti spíš doporučila najít si kvalitní štěněcí školku a začít promptně chodit tam. Dřív, než na prckovi napácháš víc škody.

corgi
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2015 14:56
- Nahlásit

smišek
Tohle štěně skončí špatně, pokud nezačnete něco dělat - se sebou, ne s ním. "Pevná ruka", kterou doporučil pan doktor, neznamená fyzicky trestat mimino za loužičku! Znamená to být čitelný, mít jasné požadavky, důsledně trvat na svém. Rozdíl mezi důsledností a hrubostí je veliký. Najděte si někde v okolí psí školku (ne cvičák, kde znají jen vlčáky!) a začněte tam pravidelně docházet.

Tony
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2015 23:49
- Nahlásit

corgi
a jak to dopadlo tehdy u tchánovců?

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání