Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Psí známky
Autor Zpráva
reneeska
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 09:52
- Nahlásit

Ahoj, nevíte někdo jestli je poviností obce vydávat psí známky? Resp. jestli je mou povinností mít psi se známkama ...
U nás se totiž nedávají

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 09:54
- Nahlásit

reneeska
Prý když není známka, máš mít doklad o platbě. My známky nenosíme, páč jsem člověk nervní a nesnesu to cinkání. Navíc na ty naše 5-7 cm hrubé obojky se to nehodí

jablunka
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 09:56
- Nahlásit

reneeska
U nás je taky nedávají,protože za cenu,co se platí poplatek za psa,by se to obci nevyplatilo.

brut
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 10:17
- Nahlásit

jablunka
u nás se známky dávají, ale musíš si je zaplatit zvlášť ....sice stojí 20,- , ale vydrží chvíli, pak je nečitelná.
Domluvila jsem se na městě, že si pořídím vlastní známku s jejich číslem a hlavně na ní dám i svůj telefon a jméno psa, což na tu jejich dát nemůžu

Mika
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 10:52
- Nahlásit

nasa obec znamky vydava, ale neodporuca ich nosit na obojku pretoze su z plastu a lahko sa lamu takze ju nosim v penazenke a dufam, ze az s tym raz bude mat policajt v brne problem, pochopi, ze konam len na zaklade odporucania obecneho uradu proste kocurkovo jak vysite.

arwen
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 11:05
- Nahlásit

my známky dostaneme a do týdne je nemáme...mám dojem, že kdyby někdo si dal tu práci a prošel sídliště najde jich stovky. Každý pejskař u nás ztratil alespoň jednu.

reneeska
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 11:06
- Nahlásit

Mucholabka
ok, doklad mívám u sebe většinou, když mám teda doklady ... tak ok ... díky za reakce všem (známky s tel a jménem holky mají)

Sijes
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 11:40
- Nahlásit

Mucholabka
my co hůř vidíme, zato dobře slyšíme se podle cinkání orientujeme, obzvláš't za šera....ani otáčet se člověk nemusí

Triniti
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 11:43
- Nahlásit

Známky ale neslouží snad jen na to, že máme za psa zaplaceno. Kdyby se pes zaběhl, tak může nálezce dohledat majitele, ne? My máme brněnskou kovovou známku, i když bydlíme jinde (v Brně máme trvalý pobyt). Obec, kde budu pak trvale bydlet známky nevydává, což mně rozčiluje právě kvůli možnosti ztráty psa. Jája se sice bez nás nehne, ale kdyby se tu třeba začalo střílet, tak kdoví. A jinak je to tu psí vesnice - běhá to tu porůznu navolno.

reneeska
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 11:45
- Nahlásit

Triniti
na to ale člověk může mít svou, kde je přímo tel na majitele, což mi přijde lepší, a jak jsem psala, tyhle známky máme

jablunka
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 12:01
- Nahlásit

Triniti
Kdyby se pes zaběhl, tak může nálezce dohledat majitele, ne?
Já nechala za kilo každýmu psovi jednu udělat,tam gde se dělaj klíče,je tam jejich jméno, moje tel. číslo a adresa.

Triniti
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 12:26
- Nahlásit

Jája má krom známky taky ruličku s kontakty na krku.
Jenže když ze tří set psů v dědině mají dva u sebe kontakty, tak je to podle mne na nic. Jsem názoru, že by to mělo být povinné - hlavně kvůli těm volně pobíhajícím bez doprovodu.
Jo, představte si, že v Šumperku schválili, že psi musejí být povinně čipováni:
http://sumpersky.rej.cz/clanky/sumperk-zavadi-povi nne-cipovani-psu/

reneeska
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 12:29
- Nahlásit

Triniti
no ono povinné, ale aby ta známka byla i určité kvality, proti povinýmu čipování nic nemám, ale nechala bych to jen pro psy mladší třeba 6 let ...
Nevím, kdo chce, to psovi dá, komu je to fuk, tomu je to fuk .. že se mu ztratí pes.

Triniti
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 12:31
- Nahlásit

reneeska
komu je to fuk, tomu je to fuk .. že se mu ztratí pes

No ono jde i o náklady útulkům, tak proto to taky radnice dělá.

reneeska
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 12:36
- Nahlásit

Triniti
nj ale víš jak, kdo chce tak si psa najde, kdo nechce, ho tam nechá, nezájem, platit nic nebude, psa si nechte ... dala bych čip, a když se pes dostane do útulku platíš a hotovo ať ho chceš nebo ne ... ale asi by to vedlo k zabíjení psů

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 12:36
- Nahlásit

Triniti
Jo, představte si, že v Šumperku schválili, že psi musejí být povinně čipováni
to je přece už dávno a píšou tam,že pokud nemá pes tetování.. My ho teda máme jako NO s PP a ty?

11111
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 12:55
- Nahlásit

máme jak známku - Brno ej vydává, pka Tagisku nebo coto je - že jsme vakcinovaní s jménem veta a jeho adresou a číslem + ještě naši známku s jménem psa a telefonníma číslama.
Takže cinkáme - což ej výhoda, když ej v podrostu a já ho nevidím, tak aspon slyším .
Jo, čip máme taky...

Triniti
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 13:42
- Nahlásit

davidkova renata
to je přece už dávno

Jak dávno? V červnu je dávno?

My ho teda máme jako NO s PP a ty?
No Jája má samo tetování, když je s PP, ale je odpředloňska i čipovaná.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 13:49
- Nahlásit

Triniti
Jak dávno?
to né,to už dávno dýl,už když jsem si brala Nyný tak to bylo.Ale je možný,že si to města dělaj jak chtěj.Já jí čip nedám ani náhodou,na co,tady je vyhláška bud tetování nebo čip.

Triniti
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 13:51
- Nahlásit

davidkova renata
Já jí dala čip kuli cestě do Chorvatska, jinak by ho taky neměla.

Eny
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 13:58
- Nahlásit

davidkova renata
asi na to máme stejný názor, já radši tenkrát když to zavedli u nás, změnila trvalé bydliště, než bych nechala svojí tehdy desetiletou bezpapíračku čipovat. Mlaďošky mají tetování, tak taky nevidím důvod...

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2008 13:59
- Nahlásit

Eny
no vono je klidně možný,že to donaříděj třeba někdy,ale doufám,že hned tak to nebude.
Triniti
Já jí dala čip kuli cestě do Chorvatska
no jo,tak to jo.

ankaras
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 21:02
- Nahlásit

Ahoj, zkusím to tady bude to rychlejší asi. Psí známka na obojek - máte s nějakou dobrý zkušenosti? Moje feňule má sice čip, ale nechala jsem jí udělat i známku, která je sice bytelná ale to vyrytý jí zmizelo .

Steph
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 21:47
- Nahlásit

Jak mohlo vyryty zmizet, kdyz je to vyryty tak se do toho naopak dostane bordel a zcerna to. Nebylo to spis jen nastriknuty? My nosime tagisky s tel. cislem a jmenem, pac jsou plastovy a necinkaj - jdou blbe sundat, tak uz jsem je nekolikrat vyprala a jeste se nam nerozlepily.

lucYnka XIII
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2009 00:57
- Nahlásit

davidkova renata
Já jí čip nedám ani náhodou

proc?

fj1200
Člen
# Zasláno: 24 Led 2015 00:24
- Nahlásit

u nás dávají známky,ale platí se,ale nemůžu si číslo vybrat,ale nejsem povinen známku nainstalovat psovi,stačí když ji mám u sebe,jinak čip je platný tam v tom okrsku kde byl zaragistrován,takže pražák když ztratí psa v brně má smolu

krisikowa
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2015 14:26
- Nahlásit

Máme známku města, kde máme TP (masivní kovová a velice hezká známka s městským erbem a evidenčním číslem) + lyssetku od očkování vztekliny, mám ji i zaregistrovanou kvůli možnému zaběhnutí psa. Pes musí mít známku, jinak ven nejdu. Ani jí obojek přes den nesundávám, ale máma jo, ji taky štve to cinkání.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání