Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Kdo je podle zákona majitelem psa?
Autor Zpráva
Kočička
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2016 19:42
- Nahlásit

Na obecním úřadě (poplatky za psa) jsem vedena jako já, čip je na mě.
V očkovacím průkazu a na veterině je veden manžel.
Komu pes ze zákona patří?
Děkuji.

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2016 20:05
- Nahlásit

Kočička
na obecním úřadě za psa platí držitel a ne majitel
majitelem psa je ten, na koho je smlouva o koupi, pokud smlouvu nemáte, dokazování čí ten pes je by bylo docela složitý
očkovák a čip nic nedokazují, protože tam se může napsat kdo chce

Kočička
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2016 20:10
- Nahlásit

Maya
Děkuji. Smlouvu nemáme. Takže případná zodpovědnost za psa je na držiteli, chápu-li to dobře.
V případě rozvodu by to tedy bylo na domluvě...
Ještě by mě zajímalo, zda nevíte, jak řešit situaci s chronickým stěžovatelem a provokatérem.
Pán středního věku, vždy když ho potkáme venku si beru psy na vodítko oba, protože už na něj mají "pifku". Pán vždy začne nadávat, hrozí holí, několikrát začal do psů holí píchat a křičet ať si to s ním rozdají... Myslím, že je nějak vyšinutý, má s ním problémy více pejskařů a policie už ho zná jako chronického stěžovatele. Jednou mi i řekl, že buď budou všichni psi na vodítku nebo mrtví. Dá se nějak bránit? Již jednoho psa mi v minulosti někdo otrávil tak mám strach... Díky.

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2016 21:30
- Nahlásit

Kočička
Ne, zodpovědnost za psa má majitel, to s placením poplatku nesouvisí.
V případě rozvodu a neexistence smlouvy by to byla tahanice o psa jak o děti.
S pánem teda neporadím, protože bohužel obvykle to tak bývá, že dokud se něco vážného nestane, tak policie nic nedělá.

corgi
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2016 12:36
- Nahlásit

Kočička
má s ním problémy více pejskařů a policie už ho zná jako chronického stěžovatele
A kdyby se všichni pejskaři domluvili a stěžovali si na obci, případně policii? Co s sebou vzít malé dítě a použít ho jako "oběť" - tedy vzít nějaké psychicky odolné dítě, domluvit se s ním na divadýlku, a rozpatlat to tak, že jako dítě bylo z jeho chování ve stresu, plakalo, bálo se (policie většinou na děti slyší). Natáčet si ho na mobil s tím, že to dáte policii? Vyšinutce těžko řešit, no, pokud už vám někdo psa otrávil, možná by bylo dobré po dobu vaší nepřítomnosti je mít vevnitř nebo v kotci daleko od plotu.

worick
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2016 12:48
- Nahlásit

Nevím, jak moc je ten člověk vyšinutý, nebo jen otravný, ale po dalším výstupu z jeho strany bych možná po něm drsně vystartovala s tím, že jestli ještě jednou do nás bude rýpat, tak si ho někdo podá...Sama se snažím být na všechny kolem milá, ale některým osobám je nutno měřit stejným metrem

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání