Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Zakousnutí štěněte jiným psem - co dělat?
Autor Zpráva
kivana
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2016 12:09
- Nahlásit


Dobrý den,

potřebovala bych radu, co dělat. Měli jsme 3 měsíční štěně amerického kokříka. Ve čtvrtek 21.7.2015 odpoledne s ním šel syn na krátkou procházku. Pejsek byl na vodítku cca 1,2 m dlouhém a šli po chodníku (silnice vlevo, chodník vpravo) z domova do parku. Na hraně chodníku vpravo jsou ploty rodinných domů. Ušli zhruba 100 metrů od našeho domu, štěně čmuchalo na chodníku u zídky plotu, zvedlo a otočilo hlavu a v tu chvíli ho za konec ucha chytla fena pitbula a táhla ho za plot (pro představu - chodník je do kopce, a plot je podezdívka v některém místě 30 cm, o kousek dál 20 cm, pak je mezera cca 10 cm, protože se tam bez problémů do strčit PET láhev 1,5 l, samotný plot je z dřevěných prken s mezerou 7,5 cm). Syn tahal za vodítku, ale fenu štěně protáhla tou spodní mezerem za plot. Syn přelezl plot (přitom se zranil, má zašité podkolenní) a chytil fenu mezi kolena a držil ji pod krkem. Štěně ale nepustila, v tuto chvíli přijeli na pozemek 2 lidé slečna a mladík, zřejmě měli psa má na starost, protože majitel psa je na dovolené. Stáli tam jak opaření a báli se něco udělat. Reakce byla, že nakonec na fenu chrstli studenou vodu, ona sice pustila, ale okamžitě se do štěněte zakousla znovu. V tuto chvíli šla okolo paní, které když viděla co se tam děje, utíkala a prostrčila ruce skrz plot a chytla fenu za horní pysk, aby štěně pustila. Což se stalo, paní štěně vytáhla a utíkala s ním k veterináři, který jen nad tímto domem. Štěně nedýchalo, po injekci ožilo, ale nedalo se říci jestli má něco zlomené, protože strašně naříkalo a všude byl moc krve. Následoval u jiného veterináře rentgen, kde se zjistilo, že má zlomený 2 krční obratel, čelist na pravé straně, krvácení v uších ..... Závěr byl, že štěně nepřežilo.
A co na to Ti, co měli pitbula na starost? Jeli jsme za nimi večer (podotýkám, že nevěděli jak to dopadlo) a jen jsme se chtěli domluvit na tom, aby něco udělali s tím plotem, že se to může stát znovu někomu jinému ať už se psem nedejbože s dítětem.
Ani se nezeptali, jak to dopadlo a začali na nás řvát, že po nás budou chtít náhradu škody za to, že fena pitbula nemůže dýchat, že jim náš pes bez obojku, vodítka vlezl na pozemek, poté tam vlezl náš syn a způsobil jim škodu a že je to naše vina, nemáme se dotýkat jejich plotu ......
Nechtěli jsme nic, ale myslím, že bych něco měla udělat a nenechat si to líbit. Už máme domluvené nově štěňátko kokříka a budeme ho mít za 3 týdny, ale na 100% vím, že po tomto chodníku už nikdy nepůjdu. Já sama, když tudy občas jdu a zespoda vidím, že je fena venku a má čumák na podezdívce, jdu okamžitě na silnici a jdu okolo po silnici. Bohužel, když se to stalo, fena nebyl nikde vidět.
Poradíte mi někdo, jak postupovat. Díky Ivana

kivana
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2016 12:12
- Nahlásit


Policii jsme k tomu přivolali, ale všichni tvrdí, že nemám šanci s tím něco udělat, že majitel má známosti atd...

kachna_
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2016 13:08 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit


kivana
Předně je mi to strašně líto.
Fenku s prostrčenou hlavou bych nafotila a pokud možno v klidu zkusila celou věc vyřešit s majitelem, s sebou bych si vzala protokol z policie, zprávu od veterináře, jestli není v protokolu vyjádření paní, tak i to. Zachovala bych se asi dle přístupu majitele.
Add. synův vstup na pozemek, odvolávala bych se na:
http://zakony.kurzy.cz/89-2012-obcansky-zakonik/ca st-3-hlava-2-dil-3/
§ 1014
(1) Ocitne-li se na pozemku cizí movitá věc, vydá ji vlastník pozemku bez zbytečného odkladu jejímu vlastníku, popřípadě tomu, kdo ji měl u sebe; jinak mu umožní vstoupit na svůj pozemek a věc si vyhledat a odnést. Stejně tak může vlastník stíhat na cizím pozemku chované zvíře
všichni tvrdí, že nemám šanci s tím něco udělat,
protože je to nejjednodušší
Ani se nezeptali, jak to dopadlo a začali na nás řvát, že po nás budou chtít náhradu škody za to, že fena pitbula nemůže dýchat, že jim náš pes bez obojku, vodítka vlezl na pozemek, poté tam vlezl náš syn a způsobil jim škodu a že je to naše vina, nemáme se dotýkat jejich plotu ......
počkala bych, co na to majitel.
Jestli nevíte, kdy se majitel vrátí, sepsala bych celou událost s prosbou o kontakt, připsala telefon a zaslala doporučeně do vlastních rukou (aby se o ní nepostarali hlídači) s doručenkou.
Bohužel, když se to stalo, fena nebyl nikde vidět.
není vaše/synova vina, že vám cizí pes zakousl štěně jdoucí po chodníku.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2016 15:53
- Nahlásit


kivana
Všechny známosti většinou někde končí.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2016 14:07
- Nahlásit


ja bych poridil ty stenda radeji tri .... a kdyz nekde nejaky z nich zase zarve, tak doplnoval stav.....tady na to uz kaslete, kdyz je mrtvy, udelaj z nej granule a poslouzi obecnymu dobru

Nicky
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2016 22:30 - Změnil/a: Nicky
- Nahlásit


zbrnd - nejsi vtipný. Nebyla to chyba majitele. Ale nezabezpečeného psa.
Na majiteli útočícího psa bych požadovala náhradu škody - náklad na pořízení psa, veterina, náklady zdravotní pojišťovny - léčení syna, újmu na zdraví - rekonvalescence, psychickou újmu, atd... s dobrým právníkem vám odpadne problém s řešením plotu, protože ten člověk o ten barák přijde. Je potřeba, aby si lidi uvědomili, že pokud vlastní zvíře, jsou za něj zodpovědní na všech úrovních.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2016 00:04
- Nahlásit


Nicky
nejsi vtipný.
jsem, navic genialni, to nevis jo?

Nebyla to chyba majitele. Ale nezabezpečeného psa.
a tak ja nevedel, zes tam byla...tak proc jsi nezasahla hele?

s dobrým právníkem vám odpadne problém s řešením plotu, protože ten člověk o ten barák přijd
no bat, ja myslim, ze prijde i o koule

Yves
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2016 17:23
- Nahlásit


kachna_ nejsme si tím jistá, ale pes už od jisté doby není věc, takže se s ní jako s věcí nezachází..
Každopádně pokud tazatel půjde do důsledku, budou to prokazatelné léčebné výlohy (pokud máte doklady od veterináře) proti léčebným výlohám pitbulla, pokud mají doklady o ošetření..

kachna_
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2016 09:55 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit


Yves
já citovala celý paragraf, šlo mi o tuhle větu: Stejně tak může vlastník stíhat na cizím pozemku chované zvíře a mám pocit, že je to tak, že zvíře není věc, ale platí pro něj některá ustanovení jako pro věc (myslím)

zbrnd
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2016 15:39 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit


kachna_
Stejně tak může vlastník stíhat na cizím pozemku chované zvíře
Takže z toho plyne, že mohu třeba na sousedovic pozemku stíhat sousedem chovanou kachnu. Paráda!

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání