Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Cipovani psa registrovaneho v jinem meste
Autor Zpráva
ZdenaVyzila
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 11:44
- Nahlásit

Dobry den,

chtel bych se tu nekoho z vas zeptat na cipovani. Psa mame registrovaneho ve meste, kde bydli babicka a je napsany na ni a bydlim v Praze a chci jej cipovat, ale nevim, jestli to nemusi udelat nahodou zase babicka na jeji jmeno. Na veterine mi rekli, ze je jedno, kdo psa cipuje, ze jde o jeho nalezeni, nikoli registraci... Diky predem za odpoved.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 12:31
- Nahlásit

ZdenaVyzila
chtel bych se tu nekoho z vas zeptat na cipovani.
Koho?
jestli to nemusi udelat nahodou zase babicka na jeji jmeno.
Nene klidne at toho psa ocipuje dedecek nebo i tatka, cim vice cipu, tim lepe! To je jako u procesoru, taky cim vice jader, tim lip.
Na veterine mi rekli, ze je jedno, kdo psa cipuje,
Kecaj, vzdy je lepsi, kdyz cipuje nekdo, kdo ma pevnou ruku.

ZdenaVyzila
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 12:49
- Nahlásit

To by me zajimalo, jak pan zbrnd odpovida na otazku jak se mas? a co kdyz mu preprogramuji sw? To pak neodpovida?

OK, chapu. pujdu s dotazem jinam.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 13:29
- Nahlásit

ZdenaVyzila
Nemusite nikam chodit. Ja proste nechapu, proc chcete psa cipovat znova.

To by me zajimalo, jak pan zbrnd odpovida na otazku jak se mas?Býlý?

a co kdyz mu preprogramuji sw?
Zuzina nemá software.

Maya
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 13:34
- Nahlásit

ZdenaVyzila
Cip neni na jmeno, cip ma pouze cislo a to si registrujete do registru pro ztraceny psy a nebo na radnici pod jakym jmenem chcete a jde to samo i menit nebo si snad myslite ze se do psa dava novej cip pri kazdy zmene majitele? To by nekteri jedinci byli chodici cipobanky
Pes doufam zije s babickou, jinak mate zadelano na problem, zvlast po tom cipovani

Maya
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 13:35
- Nahlásit

zbrnd
Proc znova? Nic takoveho nepisw

ZdenaVyzila
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 14:52
- Nahlásit

Pes nezije s babickou...

ZdenaVyzila
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 14:52 - Změnil/a: ZdenaVyzila
- Nahlásit

Maya Pes nezije s babickou... Proto jsem se ptal.. Diky. A jestli chapu dobre, pak bude lepsi, kdyz psa nacipuje babicka? Jenze vyse pisete, ze kdyz pes meni majitele, tak se cipovat znovu nemusi.. V tomto kontextu nerozumim, ze je zadelano na problem, kdyz pes nezije s babickou...

Dekuju jeste jednou.

Maya
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 15:16
- Nahlásit

ZdenaVyzila
Kdo psa nacipuje je uplne jedno jen potom bude pes jednoznacne identifikovatelnej a pokud vy nemate u babicky trvale bydliste a pes zije s vami, tak porusujete zakon o poplatcich, casy kdy sel pes napsat na babicku na vesnici jsou davno pryc, ted za psa plati drzitel a ne majitel

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 19:33
- Nahlásit

Maya
Proc znova? Nic takoveho nepisw
Ne jo? Ty jo! :P

jestli to nemusi udelat nahodou zase babicka na jeji jmeno.
Ja z tohoto pochopil, ze kdyz by to babicka udelala "zase", tak ze to znamena, ze to uz nejmene jednou udelala.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 19:35
- Nahlásit

ZdenaVyzila
A jestli chapu dobre, pak bude lepsi, kdyz psa nacipuje babicka?
A umi to?

Nicky
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 21:01
- Nahlásit

Zatím není zákon ani obecní vyhláška, že by psi měli být čipovaní, bohužel. Tudíž, alespoň u nás, se na úřadě číslo čipu nehlásí, pouze počet. Dle mého názoru, pokud soused vezme vašeho psa a nechá mu od veterináře dát čip, může to i zaplatit. U veterináře vyplňujete informace o majiteli psa, takže tam by soused měl uvést, že se jedná o psa vašeho. Je to už dlouho,co jsem absolvovala, ale vetka říkala, že informace o čipu někam hlásí, už si nepamatuju kam. Dále pokud, což doporučuji, si psa zaregistrujete do některého z registrů, pak byste měli uvést co nejpřesnější údaje, pokud možno min. 2 telefonní čísla a vaší adresu, popř. i adresu někoho z rodičů. Přeci jen, když se stěhujete, můžete na aktualizaci údajů zapomenout.

Maya
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 22:20
- Nahlásit

Nicky
Ale to je mystifikace. Mnohá města povinný čipování mají. U veterináře se hlásí údaje o majiteli, jen pokud jde o vystavení pet pasu, u pouhého čipovaní majitel nikoho nezajímá, ten kdo tam psa dovede, dostane samolepky s číslem čipu a kam a na koho si psa zaregistuje je jeho věc.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2016 22:30 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Co to tu furt probirate, v tomhle pripade bude cipovat babicka, ne zadnej podelanej veterinar.

Nicky
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2016 21:36
- Nahlásit

Maya
Tak úplně jsem to nestudovala, u nás na vsi nic takovýho nechtějí. Můžeš mi pls dát příklad měst? dík

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2016 22:00
- Nahlásit

Nicky
Jen tak namátkou z google Praha, Ostrava, Roudnice, Hranice, Česká Lípa atd. atd, těch měst je hodně.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2016 23:01
- Nahlásit

Maya
Ostrava,
Tak to pekne kecas, moje babicka tady zadnyho psa nikdy necipovala.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání