Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Protipsí vyhláška Praha
Autor Zpráva
Petra Bailie
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2015 13:10 - Změnil/a: Petra Bailie
- Nahlásit

Praha ve vší tichosti chystá novou vyhlášku o pohybu psů ve veřejném prostoru, podle které nebude možné pustit psa z vodítka nikde kromě vyhrazených výběhů, které snad zřídí městské části (vyhláška jim takovou povinnost neukládá). Momentálně běží připomínkové řízení, které končí už 31.srpna 2015. Návrh vyhlášky je sice možné připomínkovat, ALE připomínka musí získat nejméně 1000 souhlasných hlasů Proto je potřeba hlasovat pro připomínky, které mají už hodně hlasů a tudíš šanci se na tu tisícovku dostat. Podepsat může kdokoliv, nejen Pražáci!
http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vyhlasky_a_nari zeni/pripominkovani_navrhu/navrh_vyhlasky_o_stanov eni_pravidel_pro.html

Petra Bailie
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2015 13:15
- Nahlásit

Zatím jednoznačně vede příspěvek občanského sdružení Strana psa, tak posílejte další hlasy. Když se neozveme, nikdo jiný to za nás neudělá a čas běží....
: http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vyhlasky_a_nari zeni/pripominkovani_navrhu/navrh_vyhlasky_o_stanov eni_pravidel_pro.html?suggestion=5703#opened-sugge stion

Maya
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2015 14:23
- Nahlásit

Petra Bailie
Vždyť v tý vyhlášce píšou, že místa pro volný pohyb psů jsou stanovena a jsou uvedena v příloze, akorát teda tu přílohu jsem tam nenašla, mě to připadá OK, však v naší pidivesnici je taky povinnost mít psa na vodítku v zástavbě.

Petra Bailie
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2015 14:35
- Nahlásit

Protože žádná příloha zatím neexistuje. Ve velkém městě je trochu problém, že dostat se mimo zástavbu je ve všední den často nemožné, protože to je prostě daleko. Už teď je prostor pro venčení zoufale málo, neumím si představit, že to bude ještě horší. Podle zkušeností z jiných měst většinou obec vyhradí nějaký nepotřebný plac někde stranou u hlavní silnice, jen aby se vlk nažral.

Maya
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2015 15:06
- Nahlásit

Petra Bailie
No tak jistě, ale třeba konkrétně ta Strana psa tam argumentuje úplně nesmyslně, že o podmínky chovu psa, aby nedocházelo k týrání, se má starat obec, takovou blbost asi hodně lidí nepodpoří a je to škoda, protože jinak je to celkem smysluplnej příspěvek.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2015 19:04
- Nahlásit

Maya
Ty jájo jedno, důležitý je nesouhlasit a postavit se na stranu zvířat...to proto, aby jich mohlo být libovolně hodně a nikdo se o ně nemusel poradne starat, nemusel si rozmyslet, jestli si muze dovolit psa poridit ci nikoliv..zijeme tu v demokracyji ni tak kazdy ma pravo na psa na levnyho a kazdy ma myt pravo sy ho vencyt kdy a kde se mu zachce ... to je videt, ze tys snad nikdy nemela psa ze mas takovi zvrhli nozori ty jajo!

Petra Bailie
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2015 08:23
- Nahlásit

Pochopte že jde o to, aby vůbec nějaká diskuse mohla začít. Pokud žádný příspěvek nebude mít těch požadovaných tisíc hlasů, schválí to tak jak to je, nikomu to přeci nevadilo. Pokud o tom budou jednat, třeba se podaří vyargumentovat alespoň nějaké ústupky. Nejhorší je nedělat nic a jen čekat, jak to dopadne.

kachna_
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2015 10:06
- Nahlásit

Maya
Vždyť v tý vyhlášce píšou, že místa pro volný pohyb psů jsou stanovena a jsou uvedena v příloze, akorát teda tu přílohu jsem tam nenašla, mě to připadá OK, však v naší pidivesnici je taky povinnost mít psa na vodítku v zástavbě.
máme stejnou vyhlášku
Ta příloha mi na tom přijde to nejdůležitější, osobně nechápu, proč by se v zástavbě měli pohybovat psi na volno.
Co mi třeba přijde jako nefér, že všade,kde se dřív dalo volně chodit, jsou teď cyklostezky.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2015 10:53 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

kachna_
že všade,kde se dřív dalo volně chodit, jsou teď cyklostezky.
já myslel, že Tebe budou spíše zajímat plavostezky a lítalostezky ne?

Petra Bailie
a co chcete měnit, co Vám tam vadí teda?

našel jsem tam jednu rozumnou připomínku, která má logicky jen jeden hlas ... jasná ukázka toho, co jsme za lopaty tady v CZ
od: Dominika Kalinová | 06.08.2015 1 | seznam podpisů | Bez příloh připomínkování ztrácí relevanci
Dobrý den, vzhledem k tomu, že v Praze je velká koncentrace psů a přibývá bohužel majitelů, kteří své psy nezvládají, dovedu si představit, že plošný zákaz by platit na celém území Prahy, ale za podmínky,že bude k dispozici dostatečný prostor, kde tento zákaz platit nebude. Bez přílohy k této vyhlášce, která má zásadní vliv na míru omezení "svobod" majitelů psů je jakékoliv komentování téměř irelevantní. Prosím proto o dodaní příloh k Vyhlášce co nejdříve. Děkuji, Kalinová

zbrnd
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2015 11:07
- Nahlásit

a vůbec, proč podporovat okrádání pražanů a nejspíš i ostatních čechů klikáním na portálu praha.eu - vždyť je to jen další tunel na odsávání peněz ....

Petra Bailie
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2015 11:57
- Nahlásit

Vadí mi to, že už nyní je prostor pro venčení v Praze zoufale málo a mělo by to být ještě horší. V Praze je cca 100 000 psů, kteří se budou smět venčit jen v pár ohrádkách, které městské části možná vyhradí. Je spousta míst, kde člověk pomalu nikoho nepotká, přesto i tam to bude zakázané. Je i spousta psů, které není nutné na procházce vést na vodítku, protože jdou víceméně u nohy a poslechnou na povel. O zběsilé nekontrolavané lítání v zástavbě zde nejde, jde o pouhý selský rozum.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2015 12:19
- Nahlásit

Petra Bailie
kteří se budou smět venčit jen v pár ohrádkách,
ale jak to víte bez té přílohy?
navíc je to důsledek nezodpovědného chování držitelů psů

Je spousta míst, kde člověk pomalu nikoho nepotká, přesto i tam to bude zakázané
To ej ale proto, že ti psi dělají, co nemají a to je proto, že jejich psovodi nedělají, co mají. Já si myslím, že čím tvrdší podmínky pro psovody, tím lépe pro psí populaci.

Je i spousta psů, které není nutné na procházce vést na vodítku, protože jdou víceméně u nohy a poslechnou na povel.
A bohužel je naprostá většina těch, u kterých je to naopak.

O zběsilé nekontrolavané lítání v zástavbě zde nejde,
no já myslím, že v podstatě ano

jde o pouhý selský rozum.
tak mi tím selským rozumem prosím vysvětlete, co Vám konkrétně vadí, která konkrétní místa nejsou zařazena a přitom je tam venčení naprosto v pořádku a bez problémů.
Dík

Maya
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2015 12:23
- Nahlásit

Petra Bailie
Je spousta míst, kde člověk pomalu nikoho nepotká, přesto i tam to bude zakázané
Jak to bez tý přílohy víš? Nebo už je ta příloha někde k dispozici?
Je i spousta psů, které není nutné na procházce vést na vodítku, protože jdou víceméně u nohy a poslechnou na povel
ale víc je těch, kteří pobíhaj kolem a neposlechnout a holt magistrátu už zřejme došla trpělivost s řešením stížnosti a pejskaři si za to můžou sami

Maya
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2015 12:23
- Nahlásit

zbrnd
si mě předběh, to je pech teda

zbrnd
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2015 12:52
- Nahlásit

Maya
pche to by moh napsat každej, prostě jsi opisovala

impact
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2015 13:14
- Nahlásit

Petra Bailie
Je i spousta psů, které není nutné na procházce vést na vodítku, protože jdou víceméně u nohy a poslechnou na povel.
Drtivá většina majitelů zběsile lítajících a otravných psů ti stejně řekne, že jejich pes je poslušný a nikoho neotravuje.

Tony
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2015 09:47
- Nahlásit

No poměrnou částí takových zase tolik není... a proč takového psa nemůže dát majitel taky na vodítko? Souhlasím s ostatníma, bez přílohy nemá cenu o čemkoli diskutovat.

V našem městě taková příloha je - obsahuje seznam míst, kde musí mít pes i náhubek (centrum) a míst, kde má být na vodítku - téměř všechny ulice. Taky někdy přemýšlím, jestli některé místo je ještě ulice, nebo už není, ale já nemám problém dát psa na vodítko v místech, kde by stejně nemohl pořádně lítat.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 19 Srp 2015 17:43
- Nahlásit

Pro obyvatele Prahy 6 info o veřejné debatě stran protipsí vyhlášky zde
https://www.facebook.com/events/1636386369969407/
kdo nemá FB text zde
V souvislosti s aktuálním návrhem obecně závazné vyhlášky o stanovení pravidel pro pohyb psů na veřejném prostranství si vás dovolujeme pozvat na veřejnou debatu konanou v úterý 25. srpna od 17:00 do 18:30 v 6. patře budovy Úřadu MČ Praha 6 (Československé armády 23). Výstupy z diskuse, které se aktivně zúčastní i starosta a členové rady naší městské části, budou zohledněny při projednávání vyhlášky na nejbližším jednání rady. Své komentáře a připomínky můžete zasílat už nyní na e-mailovou adresu mchuravy@praha6.cz.
Jinak ta neustále hledaná příloha je v celku nepodstatná věc..je to v zásadě prostě jen mapka území

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2015 11:50
- Nahlásit

Přidám info..na debatu byl pozván i pan František Šusta,pozvání přijal a debaty se zúčastní

zbrnd
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2015 17:10
- Nahlásit

davidkova renata
Jinak ta neustále hledaná příloha je v celku nepodstatná věc..je to v zásadě prostě jen mapka území
naprosto nepodstatný ... vsak to je preci jedno jestli tech zon bude 5 nebo 500 a kde budou ...

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání