Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Kupírování a zkoušky
Autor Zpráva
Moony
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2015 17:36
- Nahlásit

Dobrý den,
Před rokem jsem si adoptovala psa, kterému prý kupírovali uši ze zdravotních důvodů. Může se takový pes účastnit zkoušek a soutěží?

birma
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2015 17:45
- Nahlásit

Moony
Jen pokud je nemá kupírované symetricky

Xerxová
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2015 17:57
- Nahlásit

já myslím, že skoro nikde... V podmínkách je nekupírování a málokdo se pouští do zkoumání, zda zrovna tenhle pes fakt měl zdravotní důvody či nee. Takže zeptat se organizátora akce předem - ale moc bych nedoufala...

birma
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2015 18:03
- Nahlásit

Xerxová
Ono je to tam definovaný jako oboustraně symetrický zákrok, takže jestli má pes ty uši stejný, tak jedině vyjet do zahraničí, tady ho nepustěj nikde...

Xerxová
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2015 18:12
- Nahlásit

birma na většině akcí nebudou brát definici na vědomí - prostě kupírovaným vstup zakázán...
Vem si, kolik akcí vyžadovalo každoroční přeočkování na vzteklinu, přestože už oficiálně byla možnost víceleté. prostě to bylo napsáno v propozicích a hotovo...

birma
Člen
# Zasláno: 27 Čec 2015 19:46
- Nahlásit

Xerxová
Já tím myslela hlavně to, že pokud má ty uši stejný, tak i kdyby bylo xy stran dokladů o tom, že je kupírovaný ze zdravotních důvodů, tak u nás si ani neškrtne...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2015 08:40
- Nahlásit

lepší si koupit RC auticko, co je certifikovaný pro celou EU

Martinmarty
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2015 21:17
- Nahlásit

Zdravím. Obecně se chci zeptat, proč se nyní nekupírují psům ocasy? Tím myslím psům jako Rotvajler, Boxer, Dobrman. Dyť je to naprosto zrůdný jak ti psy vypadaj. Dřív to nebylo tohle až teď od nějaký doby. Hodlám koupit štěňata Rotvajlerů a mám problém s chovatelskými stanicemi psů s PP kde to odmítají dělat. Zákonem je zakázáno snad je kupírování uší myslím ale ocasů ne. Chci logicky štěňata po rodičích s PP abych znal spojení a podobně. Výstavy mě nezajímají a ani chov neplánuji a přesto to chovatelské stanice odmítají a odkazují mě na prodej psů bez PP kde se ocasy kupíruji bez problémů. Co tedy s tím? Děkuji

zbrnd
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2015 09:45 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Martinmarty
Normalne jim je useknes doma ne? Preci se nebudes celej zivot koukat na ocasaty mrdky ne?
Sice je to nejspis nezakonny, ale tak si chlap ne? navc zvirata prej necitej bolest.
Koukni treba tenhle pruhovanej pakun nebo co to je vylozene nevi, co roupama, tak si jen tak asi z dlouhy chvile rozkousne bricho a pak si pozira vlastni vnitrnosti. A krici u toho? Ne? Asi ho to neboli tak ma z toho srandu a jeste se u toho necha natacet, normalni pankac epickej!
https://youtu.be/7Vohz__7wtU?t=1m3s

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2015 12:02 - Změnil/a: davidkova renata
- Nahlásit

Martinmarty
Zákonem je zakázáno snad je kupírování uší myslím ale ocasů ne.
páč si to klub odhlasoval..jediný řešení by snad mohlo bejt koupit štěně registrovaný pod UCI..ale v chovu a výstavách si tu neškrtnete,což by vám asi bylo fuk jak píšete

birma
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2015 12:27
- Nahlásit

Martinmarty
protože lidem postupně dochází, že vzhled není všechno, že ocas je pro psa skvělej komunikační prostředek, taky mu pomáhá s rovnováhou třeba při prudkých obratech.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2015 13:23
- Nahlásit

..no taky znám psy (osobně doga,boxer..) kterejm ten komunikační skvělej prostředek je zdrojem neustálýho léčení páč s nim setrvale votloukaj cokoli v dosahu do krve až někdy stejně musí dojít k amputaci což u dospělýho psa je už problém..

birma
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2015 13:39
- Nahlásit

davidkova renata
to je taky pravda, vím o takovém NO, ale řekla bych, že to nebude nějak extrémně vysoké procento psí populace.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2015 14:44
- Nahlásit

tak u dog se říká, že co mají uši nekupírované, trpí záněty. Čtyři dogy nejsou zrovna statisticky významné číslo, ale ani jedna netrpěla na uši. A ocasama zmlátili všechny a všechno - ano, výjimečně chvilku i krev tekla,... ale nikdy žádná potíž (když nepočítám stěnu či světlé sako od krve).
Naopak znala jsem německého ovčáka se snad největšíma ušima, krásně vztyčenýma, ventilujícíma... a ten šel ze zánětu do zánětu.

Jde hlavně o zvyk. Kamarádka má roky knírače a poslední čubinu si taky domluvila s chovatelkou a koupila jí kupírovanou. Že ten prasečí zatočený ocásek neee. Chovat nechce, výstavy nechce... a tak má dobrou čubu po špičkových rodičích na mazla.

Mně se kupírovaná hlava dogy líbí moc. Ale nenechala bych to udělat, ani bych si kupíráka nedovezla. Prostě vyrostli jim plácačky, tak mají plácačky.

Fifi
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2015 16:46
- Nahlásit

Martinmarty
Dyť je to naprosto zrůdný jak ti psy vypadaj.
Ja jsem si zvykla, rtw mam skoro 20 let. A kupirovani mi uz prijdou "neuplni". Nejen vizualne, ale i pohybove.
Hodlám koupit štěňata Rotvajlerů a mám problém s chovatelskými stanicemi psů s PP kde to odmítají dělat.
Z CHS pod FCI stene rtw s kupirovanym ocasem nekoupis, s tim se smir. Ridi se standardem plemene z Nemecka, kde je toto zakazano. Porid si stene z UCI nebo bez PP, kdyz ti tak moc zalezi na ocasu.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání