Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Štěkající pes v bytovém domě
Autor Zpráva
ejwa24
Člen
# Zasláno: 26 Pro 2014 11:03
- Nahlásit

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda nevíte, jak řešit nadměrný štěkot psa v bytovém domě? Zmíněný pes je menšího uštěkanějšího plemene, sama jsem podobného pejska měla a tak vím, že i když má tento prcek větší sklony ke štěkání, jeho výchovou se štěkot omezit dá. Naše sousedka má psychické problémy, zda se léčí netuším (sama vykládá, že má "papíry na hlavu"), již po krátké konverzaci s ní člověk pochopí, že tato paní opravdu v pořádku není! Bydlí s ní přítel, který je notorický alkoholik, potkat ho střízlivého je zázrak - tito dva lidé, se neumí postarat pomalu sami o sebe natož o psa, kterého si cca měsíc zpět pořídili. Ten neustále štěká jak přes den, tak v noci a ruší tak ostatní podnájemníky, mimo to ho zavírají na balkon do chladu a nechávají ho venčit po chodbách domu, kde to po něm ve většině případů neuklidí a výkaly na svém místě zůstanou do té doby, než 1x za týden přijde úklidová služba a ta je odstraní. S paní sousedkou není rozumná řeč a domluva s její osobou bohužel není možná.

Budu ráda za každou Vaši odpověď. Děkuji.

ejwa24
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2014 10:28
- Nahlásit

Sousedka ho navíc naučila čůrat před naše dveře a dělá ji obrovský problém to po něm uklízet, nedej bože, když ji na danou loužičku upozorním. To si vyslechnu, co všechno jsem a nejsem. Jsem normální člověk a nevadí mi po psovi uklidit, ale nevidím důvod, proč bych to měla dělat několikrát denně a ještě proto, že sousedovic paní je nezodpovědná osoba a všechno jí je u zadku.

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2014 18:34
- Nahlásit

ejwa24
Tak já nemám zkušenosti se psama v bytě, ale logicky asi tam máte nějaký domovní řád, kde se hovoří o společných prostorách a co se tam smí a nesmí, takže nejspíš pak stížnosti na družstvo nebo majitele domu, pokud pes štěká v noci, tak volat policii?
Jako fakt nevím, třeba poradí ještě někdo další.

Lenka08
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2016 11:58
- Nahlásit

Dobrý den,

bohužel čelíme obdobnému problému. Sousedé si cca před rokem a půl pořídili křížence čehosi (štěně) a od jeho štěněcích let až po současnost, neustále po jejich odchodu (do práce,školy) neustále vyje a štěká. Mnažel chodí na noční a díky tomu psu se nevyspí. Já chodila jen na ranní, tak jsem to nějak neřešila, ale od léta letošního roku jsem doma (čekáme miminko) a tak pracuji z domova. Ikdyž jsme už v loni svolali schůzi sousedů, kde všichni z paneláku potvrdili, že jim to štěkání a vyjí vadí také a nejsem jediní, kdo to tak vnímá, tak i přes to, dotyční majitelé psa nic neudělali pro to, aby byl v domě klid. Nyní budeme svolávat druhou schůzi, kde se to bude řešit. Nejspíš vytvoříme petici a následně ji předáme na Bytové družstvo a poté i na MěU. Jsme opravdu zoufalí

žanda
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2016 17:22
- Nahlásit

Holky, jsem ve výboru svj a i ve stanovách máme, že můžeš vlastnit omezený počet zvířat a jsi povinna atd, obávám se, že nejsou pravomoce. Že tohle nakonec musíš řešit jako soused se sousedem, policií, soudem. Měli jsme podobný případ, zrovna u mě na chodbě. Pes sám, plakal, když byli doma dobrý. Jenže moc doma nebyli,pes brečel do rána kolikrát. Nakonec jsem sousedku odlapila, i jsem jí volala,když byla v práci, že je to na prášky. Zkusila jsem jí radit, co a jak, no něco zkusila, nakonec psa má dcera, ona jen občas,ale když tu je, stejně vyje. Pak holt jdu za dveře a psa posílám na místo. Chvíli je klid......výsledek nic moc. Jako svj jsme nenašli žádné pravomoce, jen to, že jsme paní "úředně" upozornili, že pes vyvádí. Když náhodou objevíme nějaké psí pozůstatky na chodbě a víme (máme kamery) čí pes to byl, majitel platí za úklid, ale bohužel nejsou kamery všude, mnoho akcí zůstane bez výhry jsme velký dům, psů hafo, tak že tady o nehody občas není nouze. Pokud udělá pes něco jinýho, než loužičku, plácla bych to paní na práh

Lenka08
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2016 09:23
- Nahlásit

Dobrý den,
včera u nás v domě proběhla domovní schůze, jejíž svolavatelkou byla majitelka psa. - účast byla pramalá.
Bohužel jsme na této schůzi nic nevyřešili. Majitelka psa si neustále tvrdí to, že psa úmyslně provokujeme svým dupáním, otvíráním dveří a pod.... Majitelce psa jsem vytiskla článek o tom, co je to Separační úzkost a čím její pes v její nepřítomnosti trpí a tím, že trpíme i my. Dále je tam popis toho jak se psem pracovat, vychovávat ho k tomu, aby byl schopen být doma sám. (doufám, že tomu bude alespoň chvíly věnovat, přečte si to a zamyslí se nad tím, že svému psu škodí sama ona, tím, že ho nevychovala a ničemu ho neučí, prostě ho jen MÁ)
Nyní je pondělí, já sedím u PC, pracuji z domu a navíc pročítám diskuze, jak proti takovému chování majitelů psů bránit a mezitím od 8h od rána s přestávkami pes podemnou vyje a štěká "vesele" dál.
Budu ráda, za každou Vaší radu, jak tuto situaci řešit.
Děkuji Lenka

Lenka08
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2016 09:29
- Nahlásit

žanda Děkuji za reakci, v tomto domě, kde bydlím, nemáme SVJ, ale Družstvo. Dnes se chystám tam zajít, požádám o Stanovy, pročtu a poté budu nucená sepsat Stížnost (ikdyž je mi to proti "srsti", ale co mám jiného dělat... co mi zbývá )

žanda
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2016 21:09
- Nahlásit

Lenka08
jako družstvo na tom budete možná o chlup lépe a držím jen palce, at to máte ve stanovách nějak ošéfovaný.
pokud si pamatuju na netu jsou někde i stránky rady družstevníkům- jako svaz družstevníků- pokud to tedy ještě funguje. tam bys mohla vznést dotaz. bylo by fajn, kdybys pak písla jak se věc vyvíjí, neboť se to jistě bude hodit i jiným.

Lenka08
Člen
# Zasláno: 30 Bře 2017 09:21
- Nahlásit

Po delší odmlce píši novinky ... 3 roky "bojujeme" s obtěžujícím štěkotem a vytím sousedovic psa pod námi v bytě ... Na naléhavé prosby, domluvy a řešení na schůzích se stále nic neděje a pes denně vyvádí ... Sepsali jsme stížnost na Městský úřad Toužim k tomu jsme přidali nahrávky z veřejného prostoru chodby a z našeho bytu - jak to jde hlasitě slyšet a jak to narušuje klidné soužití v domě a čekáme jak se k tomu město postaví. Nehledě na to, že se nám v Únoru narodilo miminko a ten brajgl se rozléhá všude po bytě a když malej spí a doma mám ticho, tak se to rozléhá až k malému do postýlky!!! Došla trpělivost. Když jsou lidi 8 a více hodin mimo byt, proč si do prdele pořizují psy !!!!

Lenka08
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2017 10:33
- Nahlásit

Sice tady nikdo nereaguje i tak se podělím o další zkušenosti...
Již proběhlo jednání na městě na přestupkové komisi za přítomnosti advokátky, byli jsme přítomni všichni (my stěžovatelé a sousedi na které si stěžujeme ohledně jejich psa)
Komise nás všechny vyslechla a celou věc zaprotokolovali, pak se pokusili mezi námi o smír, bohužel ... ani z jedné strany již není cesty zpět. A protože tuto věc nikdo z přestupkové komise nemůže označit jako přestupek čí protiprávní jednání, pak je celá věc odložená.
Nezbývá nic jiného, než se obrátit na SOUD.
"Ust. § 2258 občanského zákoníku stanoví, že nájemce má právo chovat v bytě zvíře, nepůsobí-li chov pronajímateli nebo ostatním obyvatelům domu obtíže nepřiměřené poměrům v domě."

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání