Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Pokuta za nepřihlášeného a neplaceného psa -Praha
Autor Zpráva
nick8
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2014 10:36
- Nahlásit

Ahoj , chtěla bych se zeptat jakou jste platili , jaká mi hrozí pokuta ? Máme psa skoro 4 roky . Jsem trvale hlášená v Praze , ale bydlíme na vesnici v baráku . Nikdy jsme za psa neplatili . Sice je čipovanej ale není registrovanej . Dnes jsem byla na návštěve u našich ( na mim trvalim bydlišti , takže tam kde by měl být pes nahlašenej ) mě zastavili měšťáci a kontrolovali . Jen načetli čip , zapsali si mé jméno a rasu psa . Kolik si myslíte že budu muset zaplatit na pokutě ?

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2014 15:27 - Změnil/a: ssshhhhh
- Nahlásit

Tak co jsem já pochopila, tak je zásadní rozdíl mezi "nezaplacením poplatku za psa" který je přihlášen a "nesplněním ohlašovací povinnosti" tzn psa jsem nikdy nepřihlásil, nesplnil jsem ohlašovací povinnost. U prvního případu není výše pokuty stanovena, obvykle se pohybuje kolem 1 000 Kč, u druhého může správce poplatku vymáhat pokutu až do výše 2 000 000 Kč. Tak alespoň se píše na serveru hl.m. Prahy, jak je to jinde, nevím.
Jinak pro doplnění pokud je pes hlášen, nemusí nosit známku. (my jí nenosíme, je úplně debilní šestihranná s ostrými rohy, to musel vymyslet idiot)
Jinak pes se nahlašuje v místě trvalého pobytu majitele tj. to co je napsáno v OP.

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2014 15:59
- Nahlásit

nick8
Na tvém místě bych co nejdřív naběhla na úřad a přihlásila psa - s tím, že jste si ho pořídili dejme tomu minulý týden Povinnost psa přihlásit je tuším do dvou týdnů od nabytí. A pochybuju, že by někdo zjišťoval, jak dlouho už psa máte, zvlášť když se v místě trvalého bydliště nezdržujete, takže vás tam s ním moc nevídají.

kachna_
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2014 16:29 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

nick8
Já bych psa ohlásila v místě trvalého bydliště, zaplatila na celý rok, myslím, že pak by to mohlo projít.
á aňoňouma byla rychlejší

Tony
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2014 20:17
- Nahlásit

Jen přidám dotaz - psa mám hlášeného na svém trvalém bydlišti, kde i žijeme a za psa platím. Pokud s ním jedu do jiného města na návštěvu, tak by mi to mělo stačit?
Už mě párkrát napadlo, co kdyby mě kontrolovali jinde než u nás.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2014 20:19
- Nahlásit

Tony
tak by mi to mělo stačit?
samozřejmě

Tony
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2014 22:57
- Nahlásit

ssshhhhh díky

nick8
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2014 09:44
- Nahlásit

Děkuju , no taky hned v pondělí půjdu a přihlásim ho a uvidíme .

MLuks
Člen
# Zasláno: 26 Kvě 2015 12:43
- Nahlásit

Máme v Praze 2 psy, které přítelkyně zapomněla přihlásit. Jsou čipováni už ode dne, kdy jsme se jich ujali (ne z útulku).

Řeší úřednice při přihlašování datum čipování, nebo je jednoduše přihlásíme jako bychom je měli nově?

Díky za odpověď

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Kvě 2015 17:01
- Nahlásit

Kterou úřednici máte na mysli?

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2015 12:30
- Nahlásit

MLuks
urednik na obci, kde prihlasujete psa ani nema vetsinou moznost zjistit, zda pes cip ma, natoz aby k tomu cokoli zjistoval. navic cipem psa mohl opatrit predchozi majitel klidne, nejde rict, ze kdyz ma pes cip 2 roky tak ste ho 2roky neprihlasili

takze v pohode, bych jen nahlasila psa, rekla ze ho mate chvili kdyby se nekdo ptal, a je to.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2015 12:33
- Nahlásit

cernej caj
Pani ale Vy jste tomu panovi vubec neodpovedela na otazku, jestli to resi ta jejich urednice!!!

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2015 12:38
- Nahlásit

zbrnd
myslis, ze ani ta jejich urednice to resit nebude

zbrnd
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2015 12:46
- Nahlásit

cernej caj
plocpaaaak lzou???
to si ja fubec nemysliiiim

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2015 12:49
- Nahlásit

cernej caj
tak pokud vím, v Praze je čipování povinný, takže úředník to ví a jistě to taky kontroluje jeslti je pes čipovanej, otázka je druhá věc, jestli se nějak dokladuje datum nabytí psa a to popravdě jsem nikdy neslyšela, že by se zkoumalo, kdyby se někdo ptal, tak mi ho včera dal kamarád.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2015 13:07
- Nahlásit

zbrnd Maya
aha, tak ze je v praze cipovani povinny sem nevedela, pak asi urednik cislo cipu zapisovat bude chtit, ale zrejme to porad nebude znamenat, ze zjistuje, od kdy pes cip ma (a treba u nalezenyho psa z utulku ani nemas sanci dohledat, navic fakt ze pes ma cip 2 roky neznamena, ze si po ty 2 roky jeho majitel...

bych taky rekla, ze psa mam proste par dni a kdyby mi nekdo rekl, ze me s nim videl, reknu kamarad mel zdravotni problemy, chvili sem ho hlidal, neni moje povinnost kdyz to neni muj pes zjistovat, jestli byl driv nahlasenej ale ted je muj tak ho du prihlasit...

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2015 14:43
- Nahlásit

cernej caj
neni moje povinnost kdyz to neni muj pes zjistovat, jestli byl driv nahlasenej ale ted je muj tak ho du prihlasit
jj, tak nějak bych to taky udělala

zbrnd
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2015 15:12
- Nahlásit

podvodnice!!

cernej caj
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2015 14:27
- Nahlásit

zbrnd
tak lepsi byt podvodnice nez v exekuci za to... cim by si ten pes pak pomoh kdyby musel treba zpatky do utulku

zbrnd
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2015 17:14
- Nahlásit

cernej caj
tak lepsi byt podvodnice nez v exekuci za to
tssss, jen fýmluva!!! podvodnice, pomoooc!!!

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání