Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Koupě psa ze zahraničí (spěchá!)
Autor Zpráva
kaya
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2013 08:04
- Nahlásit

Dobrý den,

chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s posíláním psa z Anglie. Našla jsem si inzerát francouzského buldočka s PP, majitelka mi tvrdí že chce psa poslat letadlem pouze za cenu letenky (do cca 115 eur), nicméně musím zaplatit letenku předem přímo přepravní společnosti. Obávám se podvodu z její strany, kdy zaplatím za letenku a pes mi nikdy nedoletí. Pokud máte někdo nějaké informace, budu za ně hrozně vděčná, na internetu toho moc není...
Děkuji
Karolína

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2013 08:18
- Nahlásit

kaya
Je to divný. Pomáhala jsem zajišťovat pár dovozů i jednou z Anglie a vždy se sice platilo předem, ale cena štěněte i dopravy, což byla i přepravka a očkování, vše najednou chovateli, který pak následně přepravu zajistil. Z Anglie to byl fakt problém a vůbec se nám nepodařilo sehnat leteckou společnost, která by vzala psa do Prahy, mají tam na to dost přísné předpisy a zvířata odbavují jen na jednom letišti, nejblíž by se nám bejvalo podařilo dostat psa do Vídně, tak nakonec se vyzvedával v Anglii autem. Navíc ta cena se mi zdá nízká a proč eura??? Bejt tebou tak si to fakt hodně ověřím, protože přesně takhle fungujou podvody se štěňatama s ciziny a člověk pak nevidí štěně který ani neexistuje a ani peníze. Signálem je obvykle nízká cena za štěně. Zkus jí napsat, že si pro štěně dojedeš osobně, ti podvodníci se pak už obvykle neozvou a nebo najednou už žádné štěně nemají.

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2013 08:19
- Nahlásit

kaya
Jo a vygúgli si mail, při těch podvodech se často maily opakujou.

Maya
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2013 08:29
- Nahlásit

kaya
Pročti si tohle http://www.ifauna.cz/psi/nemodforum/r/detail/16346 21/pejsci-z-anglie

kaya
Člen
# Zasláno: 16 Pro 2013 08:52
- Nahlásit

Mockrát děkuji za odpověď!!!
Přesně toho jsem se obávala, že se něčeho takového dočtu. Právě proto jsem se potřebovala ujistit. Bohužel oficiálně jsem se snažila prověřit zaslaný certifikát o původu, ale odpovědi se mi zatím nedostalo. Nemám zkušenosti s koupí, je to můj první pejsek takže opravdu raději chci něco jistého. Tady majitelka totiž požaduje zaplacení přímo přepravní společnosti, ne sobě, a ta cena je opravdu nízká - i vzhledem k ceně francouzských buldočků na internetu.
Ještě jednou děkuji za odpověď!! Jdu hledat jiné štěňátko z česka pro které si dojedu osobně

rebbi84
# Zasláno: 3 Pro 2014 20:44
- Nahlásit

Dobrý den , koukám že nejsem sama kdo řeší zda je či není podvod . Vybrala jsem si na inzerát pejska pomeriana fenku a že je v praze ale pak mi paní napsala že je z anglie atd.. Poslal meil s několika fotkami a videem , který teda vypadá fakt duvěryhodně ale tvrdí že fenka má prukaz puvodu PP a chce za fenku jen 160euro tedy 4500kč na naše a nic víc navíc jen tohle , že pejsek poletí dá mi číslo letu abych mohla sledovat let atd.. Ale zdá se mi to dosti divné že jen tak málo za takoveho pejska a s papírama ? co vy na to ?

corgi
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2014 20:51
- Nahlásit

rebbi84
Mno, v dnešní době bych zkusila buď facebook + google a trošku si proklepnout jméno i mezi dalšími chovateli, nebo rovnou kontaktovat solidního českého chovatele a přímo se zeptat na dotyčnou.

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2014 20:53
- Nahlásit

rebbi84
Ale jo, klidně si ho objednej. Na Západě všichni chovatelé stojí frontu na to, aby mohli Čechům posílat perfektní papírová štěňata za cenu asi třetinovou, než co stojí letenka...

impact
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2014 22:58
- Nahlásit

rebbi84
Podvod.

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2014 23:09
- Nahlásit

corgi
Z chovatelů jí nikdo znát nebude, protože dotyčná samozřejmě žádnýho psa nemá, jen vyinkasuje prachy za tuto a za tamto, prostě dokud bude kavka platit.
Člověk by řekl, že na to snad už nikdo ani nemůže skočit, je to profláklý všude, stejně nabízí i auta, motorky a další věci, ale jak vidno, asi se vždycky nějakej hejl najde, takže to bude pěkně výdělečnej kšeft.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Pro 2014 01:15
- Nahlásit

kaya
Je to podvod již mnohokrát omletý. Nic si nekupuj, nepřijdeš jen o cenu té letenky, ale později po Tobě budou chtít peněz víc za kdeco. Nakonec stejně žádného psa nedostaneš. Prý to má "mozek" někde v Africe, kdosi psal. Nevím. Ale že je to podvod, vím nabeton.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 4 Pro 2014 06:14
- Nahlásit

dovezla jsem si štěně ze zahraničí. Přislíbeno mi bylo až na doporučení známého chovatele. Musela jsem si přijet převzít osobně (2600 km jedna cesta). Rozhodně nebylo levnější, než zdejší štěníci. Znala jsem jméno chovatele, jeho odchovy jsou opravdu hodně vidět, znala jsem dopředu rodokmen...
Tak, jak popisujete se opravdu normální štěně neprodává. Ano - je to jen už dobře známá cesta, jak někomu přidat eura na účet...

Renta
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2017 14:52
- Nahlásit

Maya
Mohla by jsem se s Vámi spojit potřebovala by jsem radu ohledně importu psa ze zahraničí můj email chlupatalaska@seznm.cz
Děkuji Renata

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání