Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výstavy psů / Videozáznamy z výstavy šampiónů v USA
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
Walda
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2008 23:09
- Nahlásit

Dines

Hustý pustit si sandartní pudly a pak hned toye...

Hmmm, tak tohle dělat se psama se smí a kupírovat ne. Jaká je v tom asi logika?

sarax
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 00:54
- Nahlásit

Walda
Jaká je v tom asi logika?

no tu v tom už nehledám...

Dines
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 06:44
- Nahlásit

Walda
Co máš proti učesanýmu psovi? Holt na tom stole jednou za čas stráví o hodinu dýl....
Ne,ale vážně, proč by tohle mělo být hořší něž kupírování? Pudlům už se ani nezkracujou ocasy

Walda
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:05
- Nahlásit

Dines

ale vážně, proč by tohle mělo být hořší něž kupírování?

No, mě to právě nepřijde horší, spíš srovnatelné. Tohle už s původním funkčním střihem nemá moc společného, je to jen(zvrácený..?) design. Na druhou stranu, třeba RTW s ocasem jak řeznickej hák, taky nic moc. Tak proč se to nesmí?
U RTW, myslel jsem, že si zvyknu, ale zatím se mi to moc nedaří. Ale aspoň se jim líp komunikuje s ostatníma. Že by zákonodárci byli takhle prozíraví?

Dines
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:13
- Nahlásit

Walda
No, mě to právě nepřijde horší, spíš srovnatelné. Tohle už s původním funkčním střihem nemá moc společného, je to jen(zvrácený..?) design.
Řekla bych, že tohle má s původním funkčním střihem společnýho skoro všechno...jen ty bambule na zadku jsou tam navíc, ale málokterej pes je tak bezchybnej aby je tam mít nemusel

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:15
- Nahlásit

Dines
asi špatně vidím, ale to, co vy nazýváte toy pudlem je podle mě střeďák - vždyť byli handlerům až po kolena a to toy teda rozhodně není, ten se vejde do dlaně

Walda
pokud pudla pravidelně upravuješ, tak to moc času nezabere a co se týká střihu a jeho fce - když byl ještě pudl považován za lovecké plemeno, tak se stříhal dost podobně kontinentálnímu střihu včetně pomponů (bambulí) a jejich účelem bylo chránit klouby před chladem a poraněním v křoví (něco jako rukavice, akorát nejdou sundat - toť praví historické knihy

Dines
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:16 - Změnil/a: Dines
- Nahlásit

kokoška
nene, já koukala na standartní a toye, musíš hledat, taky tam jsou
tady jsou standarti
a tady toy

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:19
- Nahlásit

Dines
a kde? pustila jsem si miniatures a to byli střeďáci. Fakt jsem asi slepá. Vždyť králováky tam značí jako standard!

Dines
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:20
- Nahlásit

kokoška
jsou tam ve skupině pidipsů

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:25
- Nahlásit

Dines
jo jo, díky za přímý odkaz, ani jsem to nedokoukala, měla jsem pocit, že z nich po doběhnutí vyndají baterky, dají do krabice a pošlou je poštou domů.
NA VELIKOSTI ZÁLEŽÍ

Dines
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:25
- Nahlásit

docela mě ale jako překvapil BIS - beagle...hustýýý

Dines
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:26
- Nahlásit

kokoška
jj, Proto mám velký hovado.....kdyby nebyli v kontíku, tak vypadaj docela normálně...viděla jsi už někdy u nás Toye v kontíku?

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:29
- Nahlásit

Dines
naštěstí neviděla, ani v Kolesech a tam je k vidění už ledasco
příště už jdu taky jedině do králováka

Dines
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:31
- Nahlásit

kokoška
Já taky ne...
Ti věnuju toho svýho, chceš?
A jaká barva tě láká?

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:36
- Nahlásit

Dines
mě neláká, já mám jasno - jedině černá, jednak se mi nejvíc líbí a taky jsou nejzdravější s nejstabilnější povahou (a asi na tom něco bude, myslím, že mám docela kliďasku)

Dines
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:49
- Nahlásit

kokoška
Já mám černýcho chromýho dementa

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:56
- Nahlásit

Dines
nevěřím, že je to dement, akorát ty máš slabší nervy vzhledem k pudlímu temperamentu, dej si čokošku, řekni si, že máš jen jedny nervy a budete oba v poho. Není lepší cesta jak se naučit sebeovládání, než si pořídit temperamnetního pudlího šaška
doufám, že se pesan uzdraví

Dines
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 07:58
- Nahlásit

kokoška
neuzdraví...teda tu jednu rozříznutou tlapu snad jo, a tu druhou mu asi pro jistotu amputuju
Jo, na něj mám občas opravdu slabý nervy....včera se naučil otvírat odpaďák....

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 08:07
- Nahlásit

Dines
včera se naučil otvírat odpaďák
to je prkotina, než ho přejde puberta, zažiješ ještě spoustu neuvěřitelných věcí
pejsan určitě tu nemocnou packu moc neřeší, tak ho nelituj a dělej vše pro to, aby byl co nejdelší dobu v nejlepší kondici a vše bude ok

Walda
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 08:08
- Nahlásit

Dines

tohle má s původním funkčním střihem společnýho skoro všechno...jen ty bambule na zadku jsou tam navíc

A podle mě tam ještě patří bambule na kloubech na všech čtyřech. Ale v pudlech já se fakt nevyznám, takže o tom dost. Mě šlo fakt o to, proč tahle tradiční úprava je dobře a jiná ne.

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 08:12
- Nahlásit

Walda
A podle mě tam ještě patří bambule na kloubech na všech čtyřech

koukni trochu výš, psala jsem ti taky odpověď včetně fce bambulí

Walda
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 08:23
- Nahlásit

kokoška

psala jsem ti taky odpověď včetně fce bambulí

Ale haló! Já to vím, k čemu to bylo. A nic to nemění na tom, že se z toho vyvinula takováhle zrůdnost. A jde mi hlavně o to srovnání s jinýma úpravama, zakázanýma.

Kukuč
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 08:36
- Nahlásit

Překvapilo mě že v USA mohou kupírovat uši,také mě překvapilo že všichni angličtí kokři maj ušeklý ocásek,jako já mám doma dlouhoocasatého fešáka a s ocasem vypadá uplně jinak-dle mého lépe ,taky psi upravují jinač než u nás,myslela jsem že všude jsou střihy stejné.... no mám mezery.A ještě k uším-manchester teriéři s kup. ušima se i teda 2 x nelíbí Ale to je jen můj osobní názor

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 08:36
- Nahlásit

Walda
vyvinula takováhle zrůdnost
Asi nechápu co myslíš. Osobně velmi nesouhlasím s tím, aby se psi barvili, lakovali apod, ale to, že je pes pořádně učesaný považuju za projev dobré péče o psa. Uznávám ale, že příprava pudla na výstavu je něco jiného než běžná údržba pudla. Ale střih je jen o tom, co se komu líbí,rozhodčí na výstavách tyhle střihy cenní a každý chce vyhrát, psa střih nebolí, nijak ho to neomezuje, tak o co jde?
Taková příprava afgána na výstavu zabere stejné množství času (možná i víc) než příprava pudla a považuje někdo afgány za chudáky - pochybuju. Pro psa je zátež stát dlouho nehnutě při stříhání a česání-to je problém, ale bambule u zadku, jsou mu fakt u zadku

Dines
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 08:44
- Nahlásit

Walda
U nás jsou na výstavu povolené střihy 4 ...a minimálně jeden z nich vypadá úplně normálně...
klasický
moderní
baby střih
a kontinentální

Fík
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 08:47
- Nahlásit

Teď jsem zkoukla pekinéze ato je teda zážitek. Vypadají jako housenky, když se rozejdou.

Majdalenka
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 09:50 - Změnil/a: Majdalenka
- Nahlásit

Taky jsem se dívala na pekinéze.
Moc krásná videa, je to něco úplně jiného prohlížet si psa na obrázku v atlase, nebo ho i vidět v pohybu.
A vidím, že Pudigrí má prsty všude. Prostě podle psích zákonů...

pawLINka
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 13:26
- Nahlásit

Mno, ti stafordi jsou fakt pěkně vyžraní, ale umějí se dobře chovat, což oceňuji

A něm. pinčové - nááádhera - všichni kupírovaní a krásní - ne jak teď

pawLINka
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 13:33
- Nahlásit

Hehe, všimli jste si jak na konci videa se stafordama tam jeden hodil tyčku chlapovi na boty?

Roxana
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2008 15:31
- Nahlásit

Kukuč
Překvapilo mě že v USA mohou kupírovat uši .. tak tohle by me tedy v USA jakozto zemi neomezenych moznostiu fakt neprekvapilo ... Nehlede na to, ze kupiruje se temer v 1/2 Evropy tez

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání