Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výstavy psů / jak dostat psa do anglie
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 30 Kvě 2005 16:58
- Nahlásit

poprosim o jakoukoli radu,jak dopravit psa do anglie.mam hotove krevni testy,cipovani,pas.jen mi neni uplne jasne,kam nahlasit nas prijezd,a jestli je doprava mozna pouze letecky.za jakekoli informace predem moc dekuji.Adela Sroubkova
e-mail-mainadir@seznam.cz

Evik
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2005 17:48
- Nahlásit

malého psa lze vzít s sebou do letadla, větší už musí cestovat ve schráně v zavazadlovém prostoru...což je hrůza.....
Jinak, kde se přihlásit se psem kvůli té jejich karanténě by snad mohli vědět na tom anglickém letišti.....nevím..

Lady
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2005 13:04
- Nahlásit

Zkus se zeptat přímo na na naší statní veterinární správě: www.svscr.cz ...alespon doufam ze je to tahle adresa cucam ji z pameti

Anonymní
# Zasláno: 1 Čen 2005 13:07
- Nahlásit

ověřte ještě, zda plati pro psy karantena - musela byste ho tam nechat několik měsíců.návštěvy jsou sice možné, ale musí to být šílené pro psa i pro majitele.Na UK ambasádě by to měli vědět.

Anonymní
# Zasláno: 4 Čen 2005 16:08
- Nahlásit

Tam je podminka,ze pokud ma pes hotove seriologicke vysetreni na vsteklinu a ma dobrou hodnotu protilatek proti vstekline,muze pul roku po techto testech vycestovat do anglie bez karanteny.Jeste musi byt nejpozdeji 24hod a nejdriv 48hod pred vycestovanim odcerven a odblesen,coz musi mit potvrzeno v pase od veterinarniho lekare,jinak musi taktez na asi tri nedele do karanteny.Spis je hrozne tezke zjistit blizsi informace primo o doprave a cenach dopravy,a take osobni zkusenost nekoho,kdo uz tuhle cestu podnikl,at uz na dovolenou,nebo na vystavu.moc dekuji za dobre tipy,zjistila jsem zase o malinko vic

Anonymní
# Zasláno: 21 Říj 2005 14:22
- Nahlásit

Ahoj.Já jsem cestu do Anglie se psy absolvovala osobně a autem.Je to very easy.Bylo to 18,18,2005.Poradím každému,protože vím jaký to byly nervy a nejistota předtím i v průběhu.
hanna

Anonymní
# Zasláno: 21 Říj 2005 14:23
- Nahlásit

Oprava .Bylo to 18.8.2005.

Anonymní
# Zasláno: 23 Lis 2005 12:15
- Nahlásit

Anonymní

Potřeboval bych poradit, co by me cekalo kdybych jel autem se psem do anglie.

Anonymní
# Zasláno: 23 Lis 2005 12:17
- Nahlásit

Ahoj.Já jsem cestu do Anglie se psy absolvovala osobně a autem.Je to very easy.Bylo to 18,18,2005.Poradím každému,protože vím jaký to byly nervy a nejistota předtím i v průběhu.
hanna

potřebuji poradit, co by me cekalo kdybych jel autem se psem do anglie. Myslím, jak probíhá kontrola a jak je to casove náročne, jestli se platí nejaké poplatky atd.

díky pavel.foltyn@seznam.cz

Anonymní
# Zasláno: 23 Lis 2005 13:42
- Nahlásit

ahoj hanno,mohla bysi mi napsat jak je to very easy dostat se se psem do anglie,nebo vsichni kteri jste tuto cestu jiz v posledni dobe absolvovali autem,hlavne jestly musi jit pejsek do te karanteny.
moc vam predem dekuji tom

Petra R.
# Zasláno: 23 Lis 2005 14:41
- Nahlásit

Evik
Nevis, nebo nevite nekdo, jak je definovany "maly pes"? Mam 6kiloveho psa a zajimalo by me, jestli to je jeste maly pes a mohl by na palubu. Nebo kde to zjistit?

Mel
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2005 15:36
- Nahlásit

Petra R.
Nevím, jestli se to liší v leteckých společnostech, ale ČSA to má takhle:
V kabině pro cestující se mohou přepravovat maximálně dvě malé schrány se zvířaty (jedna ve třídě C a jedna ve třídě Y) o maximálních rozměrech nepřesahujících délku 48 cm, šířku 32 cm a výšku 29 cm. Celková hmotnost schrány se zvířetem nesmí překročit 8 kg. V kabině pro cestující se mohou přepravovat pouze psi, kočky a králíci.

Petra R.
# Zasláno: 23 Lis 2005 15:41
- Nahlásit

Mel
Dekuju.... jak tak vidím, ale na vylet pojedu asi sama a pesan vydrží u rodičů. Nakonec bych se stejne stresovala, aby mi ho nezavreli do karanteny

Mel
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2005 15:47
- Nahlásit

Petra R.
No, karantena už by bejt neměla, pokud splníš stanovené podmínky. Ty si najdi na webu státní vet. správy http://www.svscr.cz/ , ale pokud jedeš na nějakou krátkou dobu, nechala bych pejska doma, byl by to pro něj zbytečnej stres.

Petra R.
# Zasláno: 23 Lis 2005 16:07
- Nahlásit

Mel
Jedu na kratko, jen na tyden - dva. Takze to nestoji za to.
Stres by to byl totiz hlavne pro me. Uklidnila bych se az by se za mnou po navratu zavreli dvere letistni budovy

Hanna
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2005 22:32
- Nahlásit

Ahoj,přišla jsem ted z práce a vidím téma,který vam můžu poradit,pes ti do karantény nepujde,ale pokud se rozhodneš psa vzít sebou musíš splnit strašně moc podmínek..pokud si na tom ještě nezačal dělat,tak dřív než za půl roku ho envyvezeš..sice není karanténa,ale odběr krve a pak se půl roku čeká..může zůstat doma a pak si pro něho můžeš zajet.Tak jsem to udělaly my.Jasně že lepší jet autem,pokud máš vše v pořádku,na trajektu už je to jen formalita..ani nám psa nevytáhli z auta,jen si přečetli tou čtečkou číslo čipu a prohlídly psí pas,kde musí byt vše v pořádku.psovi můžeš koupit lodní lístek až na místě nebo předem..stojí kolem 20 Euro..kdo chce vědět víc,mam odresu hv66@volny.cz
mam zde dve fenky v irsku .dovezeny z CR

Hanna
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2005 22:35
- Nahlásit

mezi irskem a UK uz žadne kontroly nejsou

Hanna
Člen
# Zasláno: 23 Lis 2005 22:40
- Nahlásit

to v tom pase ale fakt musi byt dopodrobna splněno,všechny ty podmínky..pak uz je to jen formalita..najedeš si s autem na trajekt,pes musi zustat v aute,ty jdes nahoru, na palubu ale snasely to dobre te radosti kdyz jsme se vratily.

expo
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 20:23
- Nahlásit

Ahojte, tak chceme taky v lete vycestovat na delsi dobu se psem do Anglie. Chtel jsem se zeptat tech, co uz maji zkusenost, na kolik asi vyjde splneni vsech podminek - cip, seriologicke vysetreni, atd...?
Diky za info.

Jesika
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2014 14:07
- Nahlásit

Ahojte, mám takový problém mám pejska do 6kg potřebuju ho převést do Velké Británie. Všude možně píšu volám ,ale nikdo mi nepomuže pejska už mám dva týdny doma v CZ. Moc moc prosím o pomoc. Děkuji

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2014 15:38
- Nahlásit

Jesika
A s čím máš konkrétně problém? Vždyť odvézt autem nebo letadlem ho tam můžeš kdykoliv.

Jesika
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2014 19:20
- Nahlásit

Maya
Náš problém je ten že žádé české ani anglické společnosti pejsky převážet nechtějí. Tak jsem zjistila že DM Cargo převážejí konkrétně do Londýna ,ale napsali mi že jsi mám radši najít jinou společnost že přes ně to bude dost drahý. Auto nemám tak mám jedinou možnost a to letadlem nebo dále už nevím. Děkuji za odepsání

Fifi
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2014 19:28
- Nahlásit

Jesika
Zkus tohle, treba tam nekoho najdes.

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2014 19:50
- Nahlásit

Jesika
No tak drahý to bude určitě s každou společností když letí pes jako cargo. Vím o pár psech, co tam letěli, takže některý společnosti psy berou.
Jinak pokud se nechceš moc zabývat sháněním, tak se používají přepravní společnosti, např. http://www.horizoncargo.cz/cz/ nebo http://www.animaltransport.cz/

zbrnd
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2014 20:35
- Nahlásit

Tak a nebylo by levnější tam pořídit nějakýho třeba podobnýho?

Jesika
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2014 21:51
- Nahlásit

fif
Děkuji podívám se.

Jesika
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2014 21:52
- Nahlásit

zbrnd

Ne je to muj nejlepší přítel.

Jesika
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2014 00:19
- Nahlásit

Maya
Moc dekuji dnes jsem tam psala a cekam na odpoved hned jak se neco dozvim napisu jinak jeste jednou moc dekuji.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2014 11:17
- Nahlásit

Ne je to muj nejlepší přítel.
hm .... tak proč tam nejedete spolu?

Maya
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2014 11:45
- Nahlásit

zbrnd
Třeba jedou? Ale předpokládám, že do Anglie je problém vzít psa jako spoluzavazadlo, navíc asi by na to už byl přes míru, tudíž pak ho musíš řešit jako cargo a jestli člověk sedí v tom letadle taky je už dost nepodstatný, člověka vezmou všude.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání