Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výstavy psů / jak naklopit uši
Autor Zpráva
*BELA*
# Zasláno: 27 Pro 2005 09:03
- Nahlásit

Ahoj,
naše plemeno má mít naklopené uši, ale mojí fence se po prvním hárání jakoby natrčily do stran.
Jednou jsem slyšela majitele kolií, jak při hárání svým fenkám něčím mažou uši, aby jim ta chrupavka změkla, ale tehdy jsem tomu nevěnovala pozornost.
Poradíte mi?
Má to vůbec smysl? Zase ji nechci nijak trápit.

Franz
# Zasláno: 27 Pro 2005 09:15
- Nahlásit

*BELA*
Já mám sice jen šeltii a ta zase měla uši rovně nahoru, ne překlopené. Protože jsme ji chtěli vystavovat tak jsme jí lepili špičky uší oboustrannou lepící páskou na koberce, trochu to pomohlo, ale když je na něco zvědavá stejně jí ušiska stojí v pozoru. A to nám poradil na výstavě jeden chovatel že než jdeme do kruhu máme ji uši přilepit žvýkačkou. Což jsme ale neudělali protože jsme se báli, že by ji to bolelo až žvejku budeme sundávat.

petl
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2005 13:52
- Nahlásit

*BELA*

Já kólii mám, ouška jsme taky lepili. Cca ve 4 měsíci se některým psům začínají "stavět" do pozoru, může prý za to kromě dědičných faktorů taky nerovnováha hormonální hladiny a nadměrné podávání vápníku. Z toho důvodu se to také projevuje zejména u fen při hárání popř po porodu...

Někdo doporučuje ouška (ten "zlom") masírovat, ostatní zase mazat (nejlépe glycerínovým olejem), setkala jsem se i se zatěžováním špiček uší (pozor: určitě ne žvýkačkou!) nejlépe polozaschlou zubní pastou, či třeba troškou mouky rozdělané s vodou na hustší kaši atd - prostě něco co na rozdíl od žvýkačky je možné kdykoliv poměrně lehce sundat.
Každopádně je to běh na dlouhou trať a je potřeba se smířit s tím, že zvláště u fenek je celý proces potřeba opakovat např po hárání atd. Náprava může trvat celé měsíce.

gabifi
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2005 16:36
- Nahlásit

Lepit nebo zatížit žvýkačkou (nejlepší jsou prý ty s mikrogranulemi) nebo zatížit hmotou na lepení plakátů Prit fix z papírnictví. Jo, jo, když přijde na klopení uší, my od kolií a šeltií jsme bohužel docela v obraze.

*BELA*
# Zasláno: 28 Pro 2005 10:12
- Nahlásit

díky všem,
myslím, že šlo o ten glycerinový olej, vyloženě lepit jí uši nechci, to je až poslední varianta.
Zkusím ten olej a masáž, už teď se při ní rozplývá blahem

gabifi
co máš za plemeno?

*BELA*
# Zasláno: 28 Pro 2005 10:27
- Nahlásit

před háráním:

po:

takhle má uši normálně, ale jdou jí "narovnat", takže to není tak hrozné, spíš mám strach, aby při dalším hárání nezvedla ouška ještě víc

Anonymní
# Zasláno: 28 Pro 2005 16:25
- Nahlásit

*BELA*
šeltii a kolii

gabifi
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2005 18:12
- Nahlásit

zapomněla jsem se přihlásit, ten anonym jsem já

*BELA*
# Zasláno: 28 Pro 2005 19:36
- Nahlásit

gabifi
aha, já předtím to "od kolií a šeltií" pochopila jakože narozdíl od...

veya007
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2010 12:05
- Nahlásit

ahoj, já mám 5ti měsíční kraťandu a z ušiskama bojujeme cca od 3měsíců. Nejdřív jsem to neřešila, protože ji vždycky jedno stálo a druhé měla překlopené a pak naopak. No ale pak měla obě jak netopýr, tak jsem musela začít lepit.
Nejlíp se mi osvědčil Aphlox - mastička z lékárny a musí se nechat vyschnout, až je z ní hmota podobná žvýkačce a tím mazat špičky uši, měly by se překlopit. Je to velké balení a vysychá to dlouho, takže jsem vždycky kydla část na víčko od okurek a dala na parapet ven (když je hezky, že :grinOvšem v současné době jsem Aphlox vyměnila za zubní pastu a náplast Omnifix neb moje druhá fenka to té první neustále z uší olizovala.
Takže z Omnifixu nastříhat čtverečky a podlepit uši (cca 3-5 čtverečků) a namastit pastou, kterou nechávám vyschnout tak půl dne až den. Jo Omnifix je prodyšný, takže by nemělo hrozit zapaření uší a následně jizvy.
Další možnost je lepidlo na řasy - namastit špičky a přilepit do chlupů těsně pod uchem. Pokud však máte drbnu jako já, tak si to dřív nebo později vydrbe. My máme rekord jednu noc
Obyč. žvýkačky jsem zkoušela, ale nic moc a měla to na uších pěkně dlouho (Airwawes)
Aphlox, Omnifix i zubní pastu mám jistotu, že to jde okamžitě umýt.

Tony
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2010 19:20
- Nahlásit

Já mám teda šeltii, nejprve jsem zkoušela cokoliv (nic nedrželo nebo nefungovalo) a pak skončila u žvýkaček. Se sundáváním nebyl problém, časem odpadla sama. Na výstavě jsme byli jen jednou a to jsem ji žvýkačku odstřihla. V 10 měsících jsem zjistila, že ji ouška drží i bez žvýkaček a od té doby je má předpisové. Lepila jsem od tří měsíců.

NikisekX
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2010 20:35
- Nahlásit

Nechápu, že Psíček musí kazit každý téma svýma naprosto trapnýma kecama...

veya007
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2010 20:54
- Nahlásit

ignorace

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 9 Čec 2010 23:50
- Nahlásit

No, kurnik. Že jsem si svý uši taky nelepila žvejkačkou k hlavě!!! No, pozdě bycha honit.

staropramen
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2010 08:01 - Změnil/a: staropramen
- Nahlásit

A proč se psům ty uši lepí? Se jim větrem obrací naruby?

staropramen
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2010 11:57
- Nahlásit

Já si to myslel ale nechtěl sem dělat ukvapené závěry,sem nemohl vědět jestli těm psům vítr neobrací uši a oni pak třeba trpí na nějaký záněty jak jim tam víc fouká

elisva
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 12:04
- Nahlásit

přilepit na konec dvacetikorunu (berte s rezervou

Pakunobecny
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2011 13:55
- Nahlásit

elisva
přilepit na konec dvacetikorunu (berte s rezervou
Jako možná zrovna našít na jedno ucho knoflík a na druhý vyčtepovat dírkustaropramen
sem nemohl vědět jestli těm psům vítr neobrací uši a oni pak třeba trpí na nějaký záněty jak jim tam víc fouká
Jako důležité je vodkud vítr vane a kam pes natočí hlavu páč pokud bude po větru nejen že semu nafouká do uší ale nedej bože eště do nosu a očí a pak je teda problém jak hrom

bredis
Člen
# Zasláno: 23 Led 2013 00:45
- Nahlásit

Naši fence taky uši nestali, tak jak měli. Také sme dělali vše možný a dopadlo to tak, že uši má stejně tak jak je měla akorád pak cca dva roky byla strašně vystresovaná když jsme ji chtěli pohladit na hlavě. Hned si myslela, že ji zas budem něco dělat

Od ty doby sem si řek, že mi žádná výstava za to nestojí abych takhle stresoval psa.

PS: každý pes to snáší jinak.

Ludia
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2013 21:03
- Nahlásit

Taky by me zajimalo co s usima, mam seltii, skoro petimesicni, zatim jsem to neresila pac mu lezela obe stejne, ale ted mu jedno skoro stoji, pouze spicka malinko pada a to druhe pro zmenu cele skoro lezi. Problem je v tom, ze si zlomil nohu a ma na hlave limec, ktery tem usim moc nepomaha. Presne jek jsem psala jedno klopi a druhe ma prostor, tak proto asi stoji. Ted prave meni zuby, ma cenu s tim neco delat? Pokud ano, co?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2013 21:25
- Nahlásit

Soustredil bych se hlavne na tu nohu nyní. Ucho počká.

Kooky
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2013 21:58
- Nahlásit

Mám taky pětiměsíční šeltii a obě uši má jak netopýr. Lepím mu je už asi dva měsíce. Nejdřív jsem mu tam dávala jako závaží takovou tu hmotu na lepení plakátů, ale to pořád vypadávalo. Pak mi chovatelka poradila klasickou žvýkačku - drží v pohodě, pes ani neví, že tam něco má A říkala mi, že mám lepit asi tak do roka věku. Když mu to občas sundám, uši vydrží "pěkné" jen pár dní a pak se zase postaví. Těžko říct, jak to dopadne, ale i kdyby to nepomohlo, za pokus to stojí.
Držím palce - s ouškama a hlavně s tou zlomenou nohou!

Tony
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2013 23:41
- Nahlásit

Kooky
pět měsíců je ještě dobrý, jak jsem psala výše, moje šeltie je nosila do devíti měsíců a teď má uši pořád předpisový (bude ji pět). Ze začátku držely uši pár hodin, později pár dnů, pak už trvale, u všech psů to ale tak není, někteřím se staví pořád.

Jinak pes to neřešil, pokud bych viděla jenom trochu nepohodlí, dávat ji to nebudu, ale když ji to nevadilo, tak proč mít doma netopýra

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 10:09 - Změnil/a: ErzebethB
- Nahlásit

lepit žvýkačkou, lepidlem, izolepou aby pes dostal cenu za da best?! no omg

Kooky
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 22:15
- Nahlásit

to ErzbethB: co konkrétně vám na lepení uší připadá "no omg"?

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 14:31
- Nahlásit

[b]ErzebethB[/b
Na lepení uší není nic hrozného, psa to nebolí, ani mu to nijaknepřekáží, takže není důvod se pohoršovat.

Kolie a šeltie mají mít klopené ucho podle standardu, se stojícíma ušima vypadají hrozně (můj názor).

Sama mám kolii (s přirozeně klopenýma ušima), ale byla jsem připravená je lepit v případě, že by se mu stavěly a nemyslím si, že je na tom něco špatného.

Tony
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 18:39
- Nahlásit

ErzebethB
nelepila jsem proto aby dostala cenu (nechovám, nevystavuju)- lepila jsem aby se nám doma víc líbila

samozřejmě bych ji měla stejně ráda, tak jako tak, ale když ji to nějak nevadilo ani neomezovalo... jestli tě pohoršuje tohle - tak co teprve klasické kupírování uší?

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání