Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výstavy psů / Co zařídit před první výstavou?
Autor Zpráva
GwendyMaca
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 23:43
- Nahlásit

Ahoj,
moc vás prosím o radu pro úplného začátečníka :).
Mám roční fenku RTW, ráda bych s ní do konce roku stihla ještě nějakou výstavu, jenže bohužel, vůbec nic o tom nevím :(.
Mohli byste mi poradit, co fence musím všechno zařídit? Jak najít správnou výstavu pro nás?
Já ani nevím, jestli musíme být v nějakém klubu, nebo tak, je to fakt zlo, ale v mém okolí nikdo nevystavuje a když, tak úplně jiné plemeno a stejně mi neporadí.. :)
A také jsem se chtěla zeptat.. na jedné výstavě se vystavují různí psi, nebo jen jedno plemeno?
Fakt moc děkuju za odpovědi, vím, že jsou hloupé otázky, ale nějak se to dozvědět musím :))

kachna_
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 08:22 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

GwendyMaca
nejlepší je kontaktovat chovatelku, z mé zkušenosti ráda poradí a pomůže.
Potřebuješ vet. očkování starší tří týdnů (a někdy je třeba zkontrolovat podmínky, zda nemusí být roční vzteklina, když máš tu tříletou).
Jinak přihlásit ( doporučuju web www.cmku.cz sekce výstavy), třída do které hlásíš je tam vyznačená věkem, zaplatit, přijít ráno na přejímku, odprezentovat, shrábnout tituly a vypadnout .
Naučit "vesele" stát, nechat si prohlídnout zuby, šáhnout na bříško, konkrétně jak u RTW nevím.
Ještě z mojí zkušenosti - vypozorovat, zda pes funguje lépe hladovej nebo nakrmenej, s sebou deku nebo židli na posezení.
Doporučuje se hlásit se na malou výstavu. Nedělala jsem to nikdy, páč když ostuda, tak pořádná

GwendyMaca
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 09:38
- Nahlásit

Tak děkuju
A předem nic nemusím zařizovat? Patřit do klubu RTW, nebo tak něco? to je to opravdu tak ,,jednoduché" ? Já se toho strašně bojím

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 09:43
- Nahlásit

GwendyMaca
A předem nic nemusím zařizovat? Patřit do klubu RTW, nebo tak něco
ale nee, prostě si najdeš výstavu na kterou chceš jít, vyplníš přihlášku, zaplatíš a pak se zařídíš podle propozic na danou výstavu co se týká očkování nebo přejímky, u přejímky dostaneš katalog a čísla, najdeš si svůj kruh a čekáš a čekás přejímka bejvá brzy ráno a na řadu můžete přijít až odpoledne, takže určitě židle a tak, pro mě je to celkem vopruz, ale někoho to baví no

GwendyMaca
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:10
- Nahlásit

Týjo, tak to je super! Fakt jsi mi moc pomohla, děkuju!
Ale i tak tady musím najít nějakýho rotvajleráka, co mi poradí s kyčlema, loktama a tak dále a tak dále ), chovatel se na mě pěkně vykvák.. škoda mluvit

GwendyMaca
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:11
- Nahlásit

A ještě.. , to je na výstavách vždy jedno plemeno, nebo je tam plemen více?

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:12
- Nahlásit

GwendyMaca
Ale i tak tady musím najít nějakýho rotvajleráka, co mi poradí s kyčlema, loktama a tak dále
no pokud myslíš k uchovnění, tak to by všechno mělo být popsaný na klubových stránkách

Evey
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:20
- Nahlásit

GwendyMaca
chovatel se na mě pěkně vykvák Hmm, tak to je škoda.
Já měla to štěstí, že na mou první výstavu šla chovatelka se mnou. Vše mi na místě ukázala, vysvětlila.
Hodně jsem načerpala od p. Brychtové - URL
to je na výstavách vždy jedno plemeno, nebo je tam plemen více? Je tam plemen více. Jedno plemeno bývá jen na výstavách které pořádá daný klub.

GwendyMaca
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:29
- Nahlásit

Fakt moc děkuju
Ono o uchovnění tam všechno je, ale je toho tolik, že mi to přijde nesrozumitelné

GwendyMaca
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:33
- Nahlásit

A ještě jeden, blbý dotaz
Koukala jsem na tuhle výstavu http://www.vystavapsu.cz/IS/pu_data/send_files/Fil e/vystavapsu_cz/download/MVP201311/DOUBLE_propozic e.pdf
jenže opět, na mě moc složité Je dvoudenní, znamená to tedy, že s fenou absolvujeme výstavy 2?

GwendyMaca
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:44
- Nahlásit

Super, už to chápu, můžu se přihlásit na obě.. achjo, je to složitý

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:49
- Nahlásit

GwendyMaca
můžeš 2 nebo 1, jak chceš, ale teda pokud fakt nevíš ani takovýhle základní věci, tak doporučuju prvně zajet na nějakou krajskou a nebo klubovou výstavu, jet hned na mezinárodku navíc dvoudenku, kde budou tisíce psů a lidí, to budeš mít problém i jen najít halu, natož kruh

Evey
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 10:50
- Nahlásit

GwendyMaca
Je dvoudenní, znamená to tedy, že s fenou absolvujeme výstavy 2? Můžete a nemusíte. V sobotu posuzuje Petermann Uwe, D a v neděli Sedlář Miloš MVDr., CZ
Cena při absolvování jen v jeden den je 800 kč, pokud chcete oba dny tak 1500 kč.
A co třeba krajská v Litoměřicích. Vstup 400 kč, menší frmol a konkurence, jen tak na odzkoušení... URL

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 11:19
- Nahlásit

Jé Sedlář jsem nevěděla, že posuzuje na výstavách. Teda že je přes rotvíky to vím, ale tohle je pro mě nové.
Jinak byli jsme jednou v těch Litoměřicích a jednou na mezinárodce v Brně nebo co (s jediným papírovým psem co jsem měla) to už je dávno, nevěděla jsem nic, ale vše proběhlo fajn, pes výbornej, dokonce ho to i bavilo. Mě teda šlo jen o to mít dvakrát výbornou, výhra byla nadstavba.
Určitě doporučuju být v klidu, pes tu nervozitu vycítí, mě to bylo fuk a pes byl super. Ale upřímně, nic pro mě. Půl dne čekat a pak chvilka v kruhu a kolem samej ambiciózní páníček pro který jsem byla evidentně exot.

GwendyMaca
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 11:36
- Nahlásit

Jéžiš, to víte, že bych šla radši na něco menšího, jenže jsem nic jinčího nenašla Na tu v Litoměřicích se kouknu, třeba jí i najdu

GwendyMaca
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 12:07
- Nahlásit

V těch litoměřicích jsem letos našla jenom mezinárodku :/

hanitchka
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 12:38
- Nahlásit

GwendyMaca

V těch litoměřicích jsem letos našla jenom mezinárodku :/

Evey ti ve svým příspěvku poslala i URL odkaz k té krajské. Koukni výš.

Fifi
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 13:16
- Nahlásit

GwendyMaca
Klub prodlouzil uzaverku na Klubovku, tam budou jen sami rtw, tak jestli chces, prihlas fenku tam. http://www.rkcr.cz/index.php/novinky
Nebo se prijed jen podivat a popovidat, okouknout, co a jak.

corgi
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2013 16:42
- Nahlásit

GwendyMaca
Já bych začala na nějaké "nižší" výstavě - oblastní, krajské. Vystavovatel i pes se rozkoukají, naučí se, jak to chodí, pochytí, jak se co má nebo nemá dělat. Je tam míň psů a míň stresující atmosféra, takže psa to hned napoprvé neodrovná.
Pokud byste to s vystavováním mysleli opravdu vážně, pak vřele doporučuju pročíst seriál o vystavování tady - je tam vše od tohohle úvodního zařizování věcí před výstavou, přes informace o tom, co se vlastně na výstavě děje, až po taktiku pro pokročilé

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání