Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výstavy psů / Nejlepší kartáč
Autor Zpráva
Rozianne
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 14:20
- Nahlásit

Ahoj, mám doma pejska křížence s delší srstí, hodně se nám zacuchává, často má v srsti smotky a dost blbě se to rozčesává. V salonu když jsem se ptala, tak mi bylo řečeno, že má srst strukturou podobnou pudlíkovy a že podle toho bychom se o ni měli taky starat, vím, že se prodávají kartáče speciálně na pudlíky, ale chtěla bych poradit, který se vám nejlépe osvědčil a to hlavně na rozčesávání zacuchané srsti, zkoušela jsem už všechny možné druhy kartáčů a ani s jedním nejsem na stoprocent spokojená, češe se s nimi špatně, a pejska to bolí a tahá, přitom češeme denně. Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 15:56
- Nahlásit

napudlici srst nevim, my cesem spice hrablem s otocnyma spicema a kdyz to ma zacuchanejsi, tak opatrne rozcesat od konce... ale treba seltky maji mnohem jemnejsi srst za usima hlavne a tem jak vznikce cucek, tak vetsinou jen odstrihnout...

Eninka
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 16:28
- Nahlásit

Já používám na "vyhrabání" zamotané podsady do ostatních chlupů něco podobnýho, jak dala odkaz cernej caj
ale ty hroty jsou vůči držátku do tvaru "T", prostě jako hrábě. Mám i to co je na odkazu a to nic moc na naši srst, blbě to jde, to hráblo, nevím proč, funguje líp (asi se to líp drží a tímpádem tah je lepší). Jinak na zamotanou srst, když už nejde rozčesat používám prořezávač srsti.

Eninka
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 16:36
- Nahlásit

tenhle tvar jsem myslela

Rozianne
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 17:56
- Nahlásit

Děkuji vyzkoušíme jej a snad se osvědčí.

Hipík a Tonička a Rozinka
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 19:29 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

cernej caj
ale treba seltky maji mnohem jemnejsi srst za usima hlavne a tem jak vznikce cucek, tak vetsinou jen odstrihnout...

To měl Hipík na některejch místech taky. Tak jsem mu na starý kolena pořídila ehm... Tangle-teezer - rozčesávací kartáč na zcuchaný vlasy...

Hodně se mi osvědčil - mám dlouhý vlnitý vlasy a taky se nerada češu , takže někdy to byl trochu masakr... Hipík si kartáč taky pochvaloval... .
Na youTube je spousta videí, kde si tímhle sice předraženým, ale funkčním kouskem plastu, rozčesávají vlasy i černošky. Jedné to připomělo kartáč na psa a to zas inspirovalo mě...
Na Aukru se objevila za lacino spousta fejků, takže odtamtud nebrat... Určitě záleží nejen na tvaru, ale kvůli výdrži, plasticitě a elektrostatický elektřině, i na druhu plastu, kterej je použit...

Maya
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 20:17
- Nahlásit

No tenhle zázrak jsem si koupila taky jako pro sebe, mám dlouhý vlasy a zamotávají se konce do toho, je z profi kadeřnickýho šopu tak fejk to nebude, takže myslím, že je to spíš na kratší nebo silnější vlasy, tak jsem to vyzkoušela na psy a na špice teda taky nic moc, takže jsem ho dala mamce, ta má krátký vlasy a pochvaluje si ho
Rozianne
chce to používat kvalitní kosmetiku, minimálně rozčesávací spreje, kvalitní šampon a kondicioner, když už jsou cucky, tak prostříhat efilačkama a zbytek rozčesat, ale s kvalitní kosmetikou by se až tak dělat neměly

Člen
# Zasláno: 8 Dub 2013 20:48
- Nahlásit

Maya
No tenhle zázrak jsem si koupila taky jako pro sebe, mám dlouhý vlasy a zamotávají se konce do toho

No vidíš, a já mám jemný douhý, docela hustý a vlnitý vlasy, a nic se mi nezamotává... Tak jasně, že každýmu vyhovuje něco jinýho...

Dines
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2013 11:25
- Nahlásit

Rozianne
Na pudly se používá tzv. "finišák" - kartáš s jemnými zahnutými drátky
A pak obyšejný hřeben s dlouhými kovovými zuby

Ale rozčesat pudla není žádná prdel

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání