Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výstavy psů / Kurzy vystavování
Autor Zpráva
Žanetka
Člen
# Zasláno: 9 Čen 2010 16:37
- Nahlásit

Ahoj,
zúčastnili jste se již někdy kurzu vystavování a byl pro vás kurz přínosem?

elisva
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 08:50
- Nahlásit

Zúčastnili jsme se kurzu vystavování a přinosy byly velký. Minimálně, že do začátku poradí, pes si zvykne na přítomnost většího počtu psů. Jestli pak máš plemeno, které se vystavuje specifickým způsobem, doporučuji,a by ti třeba na klubovce poradil zkušenější vystavovatel. Zkus třeba dogshow.cz.

corgi
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 13:55
- Nahlásit

Žanetka
Já měla dost načteno a moje plemeno se nevystavuje nijak zvláštně, takže jsem víc než radu s technikou potřebovala, aby si zvykl pes. Žádný speciální kurz tu nemáme, ale v naší psí škole si čas od času "zahrajeme na výstavní kruh" se vším, co k tomu patří, a poradíme začátečníkům - vesměs ti, kdo tam mají svého prvního výstavního psa, vůbec nevědí, co se na výstavě děje

laguna
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 16:42
- Nahlásit

Já s čubou chodím na výstavní kurz a jsem spokojená.Jde o to aby si zvykla běhat v kruhu stát v postoji, na přítomnost psů atd.

Monty
Člen
# Zasláno: 1 Říj 2011 21:56
- Nahlásit

a to je to tak těžké předvést psa? já nevím, ještě jsem nevystavovala, chtěla bych to zkusit, ale kurz si kvůli tomu dělat nechci

Meta
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 07:38
- Nahlásit

Monty
Je a není. U nás třeba ani žádné kurzy nejsou. Chce to sebrat odvahu a začít. Zkušenosti nasbíráš za pochodu. Že to může být svým způsobem umění, to zjistíš až po letech praxe.

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 08:27
- Nahlásit

Monty
ještě jsem nevystavovala, chtěla bych to zkusit
Fakt? )))))))))))))))))

Jinak jo, je to těžký, když to chceš udělat pořádně. Optej se Bilu.

corgi
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 09:10
- Nahlásit

Monty
a to je to tak těžké předvést psa?
Záleží na tom, jak moc vážně to člověk bere. Občas se vyskytne osoba, která prostě přijde na výstavu, pomalu v teplácích, a nějak tam s tím psem běhá, pak ho tak nějak postaví a pak zas odejde. No a kdo to chce brát vážně, tak holt k tomu přistupuje tak nějak jinak. Doporučuju poctivě přečíst celý seriál od L. Brychtové, který mně stačil k tomu, abych se jaks taks naučila a se psem uspěla A važte si toho odkazu, protože vyzrazuju cenné rady konkurenci

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 09:14
- Nahlásit

corgi
Občas se vyskytne osoba, která prostě přijde na výstavu, pomalu v teplácích, a nějak tam s tím psem běhá, pak ho tak nějak postaví a pak zas odejde.
Tj, a nejlepší je, když vyhraje.

A važte si toho odkazu, protože vyzrazuju cenné rady konkurenci
Tak pro mě je třá docela známej.

corgi
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 11:49
- Nahlásit

Gi a smečka
Tj, a nejlepší je, když vyhraje.
Osobně jsem viděla na Cruftovi vyhrát BOS paní v kamaších a pleteném svetru s norským vzorem, na kterém byli vypleteni maličtí corgi. Holt někdo to moc řeší, no.
pro mě je třá docela známej.
Vidíš, a někdo na to valí voči a nemá potuchy, kdo to ta Brychtová je. Tuhle jsem ten odkaz posílala kolegyni a ona mi odepsala, že to otevřela, byli tam "ňáký naháči", tak to zase zavřela...

Monty
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 11:57
- Nahlásit

corgi
Vidíš, a někdo na to valí voči a nemá potuchy, kdo to ta Brychtová je
to já taky nevím, nicméně je pravda, že jsem ještě na výstavě jako vystavovatel nikdy nebyla, jen párkrát na kukandu a nikdy mě nějak výstavy nezajímaly

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 12:08
- Nahlásit

corgi
Já teď v Brně. Týpek se psem ND. Nutno podotknout, že pes zřejmě vážil víc jak chlap. Borec odrbaný kapsáče, jakýsi triko, na hlavě rybářskej klobouček, na něm žlutý plastový brýle a za nima zaražený výstavní číslo. Ten mě fakt bavil.

helps
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 12:08
- Nahlásit

tak jako mě je fuk jakej je svetr... to by podle vás měl vyhrát pes kterej je hnusnej, má horší stavbu a pohyb, neodpovídá standardu tak dobře, jen kvůli tomu, že má panička super voblek a lodičky?

za odkaz velmi děkuji, třeba se něco přiučím )

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 12:13
- Nahlásit

helps
jen kvůli tomu, že má panička super voblek a lodičky
No jasný, celou dobu to tady říkám.

Kriste, mokrej hadr na hlavu a nohy nahoru.

helps
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 12:17
- Nahlásit

proč mokrej hadr na hlavu... prostě mi připadá, že tu řešíte, že nejlíp má vypadat páníček a já se zas podivuju, protože dyž je nádhernej pes, tak ať klidně přijde panička ve vytahaným svetru, mě by to bylo fuk....
a gdo vůbec seš, že se do mě tagle se.eš?

Monty
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 12:20
- Nahlásit

corgi
každopádně díky za odkaz pročtu si to, než se půjdeme někde ztrapnit

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 12:22
- Nahlásit

helps
Kdo jsem? Přece ten zachránce.

Jinak já osobně si myslím, že určitá kultura by tam prostě měla být.. Protože jde v neposlední řadě i o celkový dojem.

helps
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 12:29
- Nahlásit

Gi a smečka

koukám, že se ti slovo zachránce nějak nelíbí tož to já už ti tak říkat nebudu.... tag dyž nejsi, tak nic no... sem myslela, že si měla pomoct Enince se smečkou

ale tak určitě částečně jo - a za mě líbí se mi víc dyž je člověk vystrojenej aspoň trochu... obzvlášť na CRUFTS bych asi nešla ve svetru ale tak jen myslím, že to není dycky tak důležitý a pokud bych měla posuzovat a pes by byl nej i dyž s nemožným majitelem, klidně bych ho nechala taky vyhrát.

Gi a smečka
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 12:36
- Nahlásit

helps
Pokud bych měla posuzovat a stály vedle sebe dva stejně kvalitní psi, tak to rozhodně nedám čéku v kloboučku s číslem zaraženým za kanárkově žlutýma brejlema.

helps
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2011 12:47
- Nahlásit

no tak jasně no, je fakt že na CRUFTS by asi měli bejt kvalitní psi všichni, to zase je dobrej point

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání