Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Drbe se vám kavalír? Aneb Syringomyelie
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
cat
Člen
# Zasláno: 15 Srp 2008 13:34
- Nahlásit

Markét: můj pes byl extrémně citlivý na uších - nesmělo se mu na ně ani šáhnout. Dále taky jednu dobu dost kulhal na jednu nohu a při pohlazení páteře u lopatky kňučel... nakonec ohluchnul - copak to není dost? Kromě toho, co jsem psala výše?

Markét
Člen
# Zasláno: 15 Srp 2008 17:12
- Nahlásit

cat
No já si myslím, že to je "sakra dost" a jsem zděšena, jak vysoké procento kavalírů vykazuje tyto příznaky.
U grifonků se s klinickými projevy zatím setkáváme velmi zřídka (V ČR snad vůbec?) ale i tak se v grifonkářském světě bije na poplach a hledají se moderní, finančně méně náročné diagnostické metody pro zjišťování CM/SM. Už jen proto, že magnetická resonance není každému přístupná a je finančně značně náročná (nemluvím jen o ČR).

cat
Člen
# Zasláno: 15 Srp 2008 17:26
- Nahlásit

Markét: nojo, nic naplat... chovatelům je to zřejmě jedno, jak se přesvědčuju na diskuzi jednoho klubu. Prý se o tom mluví, "na internetu je toho dost", atd.... možná je toho dost, ale koho by napadlo, že když se jeho pes drbe, může to být neuro-porucha! já jsem to nevěděla 5 let!! a to bylo jiste informací hodně. Ten ledový klid me děsí A slova jako "každé plemeno má něco" mě dostývají do kolen

Gigi
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2008 14:02 - Změnil/a: Gigi
- Nahlásit

Tak vážení postižení, krmte prasátka, operace SM prý v Ostravě vyjde s hospitalizací na 25-30 tisícovek...

WhiteWolf
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2008 14:14
- Nahlásit

Gigi
A projevuje se to od malička nebo se to může projevit i v dospělosti?

Gigi
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2008 19:51
- Nahlásit

Projevovat se to může od štěněte, ale většinou prý mezi půl rokem až 3 roky života. Ale může se to objevit i později, má to být prý nemoc pozdějšího věku...

Gigi
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2009 00:48
- Nahlásit

Probouzím tohle nemilé téma. Internetová diagnóza se nám potvrdila...
Chci upozornit na článek, který odpoví na mnohé otázky: http://www.cavalierclub.cz/main/syringomyelie.
Může to mít každý pes, ale u kavalírků je to nejčastější. Každý i budoucí majitel a hlavně chovatel kavalírů by měl vědět, že tahle nemoc existuje. Co s tou informací udělá je na každém...

Lucie od Arta
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2009 10:45
- Nahlásit

Gigi
já na tebe tuhle myslela, jak jste na tom...achjo...

Gigi
Člen
# Zasláno: 12 Pro 2016 09:53 - Změnil/a: Gigi
- Nahlásit

Vzhledem k tomu, že tohle téma zajímá čím dál víc lidí a google při vyhledávání poctivě směruje i sem, není od věci doplnit další část příběhu. Příběh pacientky: [url=www.facebook.com/notes/zuzana-st%C3%A1dn%C3%A Dkov%C3%A1/syringomyelie-a-my/10203808799255146[/u rl]. Sepsaný vypadá dost děsivě, ale mohlo by být i hůř. Letos slaví 10. narozeniny. ;)

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2016 09:18
- Nahlásit

GigiLetos slaví 10. narozeniny. ;)

tak to je fakt,mohlo být i hůř
nechceš opravit ten link? to nende

Gigi
Člen
# Zasláno: 3 Led 2017 11:12
- Nahlásit

davidkova renata
Ani když umažeš mezery?

cernej caj
Člen
# Zasláno: 3 Led 2017 13:31 - Změnil/a: cernej caj
- Nahlásit

jd e to?

jinak asi zkopirovat sem - ono nakonec tady to treba bude casem dohledatelnejsi nez na fb, kde to bezne lidi z venku bez fb nemusi ani najit pres google

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání