Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Jak vyléčit rýmu u psa
Autor Zpráva
Candy
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 13:55
- Nahlásit

Prosím o radu, nemám zatím zkušenosti s rýmou u psa, můj starší pes ji nikdy neměl. Dá se nějak rychle vyléčit? Pejsek mi kejchá, teče mu trochu z nosu, a když spí tak pofrkává nosem a je slyšet jak mu to tam "bublá". Předem díky za rady.

younglady
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 13:57
- Nahlásit

Candy
nám veterinář doporučil vitamín c 100 hlavně ne 1000!!!) a jednu tabletku denně do žrádla, do pár dní byla čubina v pohodě. Takže teď ho dáváme preventivně obou holkám a jsou úplně v pohodě

cilka
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 14:00
- Nahlásit

Candy

Jestli se jedná jak píšeš o staršího psa , který to nikdy nedělal , pofrkává nosem a je slyšet jak mu tam "bublá " navštívila bych i s banální rýmou veta .

Candy
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2007 14:13
- Nahlásit

cilka
Ne, mám dva psy. 11-ti letou fenku, ta rýmu nemá a snad ji nikdy neměla, ale rýmu má můj dvouletý havaňák. Není nijak apatický, venku běhá jako jindy, jen více kýchá a když je v klidu a spí, tak si myslím, že se mu ta rýma tam hromadí a když už se mu hůře dýchá, tak si odfrkne.

younglady
zkusím to céčko, tím nic nezkazím, díky

Jassica
Člen
# Zasláno: 7 Led 2008 17:10
- Nahlásit

Já se tady trochu přiživím na tématu. Moje feňule už asi 14 dnů dělá nosem děsný zvuky (chrápání, pískání, "cvakání"). Ptala jsem se veta, říkal, že to může být rýma nebo alergie. Zkusila jsem jí dávat jitrocelovo-echinaceový sirup a protichřipkový čaj, ale nijak moc to s tím nehlo. Začala to dělat tak nějak jak začalo být chladno. Nevím čím by to mohlo být, ale přitom venku v zimě to nedělá, jen v pokoji a hlavně když leží. Nevíte čím by to mohlo být?

LeuškaMila
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2017 12:49
- Nahlásit

Uvařte heřmánkový čaj. Zalijte jen do polovic menšího hrnečku a zbytek dolijte ledovou vodou (trochu silnější). Potom to pejskovi dávejte po 15minutách (3-5 lžičky). Jednou za půl hodiny s ním běžte na procházku nebo jen vyvětrat ven ( bez vodítka. Pokud to nevydrží, méně utažené vodítko) Já tyto dávky dávám bišonovi. Je to malý pes, ale jestli máte většího tak 5-8 lžiček po 10 minutách. Snad pomůže. Dejte pejskovi obleček, pokud máte velkého pejska dejte ho do deky a něják ji na něj připevněte( aby jste nepodpořila nachladnutí ) Pokud nepomůže zavolejte lékaře. Jinak neporadím

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání