Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Norkový olej - poradíte?
Autor Zpráva
Olina
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 13:46 - Změnil/a: Olina
- Nahlásit

Prosím vás o vaše zkušenosti s norkovými oleji.
Byla jsem na úpravě s malým černostříbřitým kníračem a paní mi ho na narovnání srsti nastříkala norkovým olejem. Vypadal fakt hezky a neměl žádné kožní potíže. Tak jsem se rozhodla vrazit do hafana zase nějaké korunky a vydala se do zveráku koupit norkový olej. Nastříkala jsem psovi hřbet atd.... a on si do druhého dne vykousala v srsti na zádech díru. Asi ho to, chudáka, pořádně svědilo. Ve složení tohoto "norkového oleje" byl i alkohol, voda a parfém. Jako že mi parfémy nevadí, po tomhle jsem se mohla udusit.
Poradíte mi někdo opravdu kvalitní norkový (nebo jiný) olej na pěstění srsti u knírače? Má ji lehce vlnitou (když mu hodně naroste).

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 13:50
- Nahlásit

Olina
Tak jí zavolej, jaký olej používá. My máme jen ty parfémované. Některým psům opravdu vadí, hlavně od Trixie.

Olina
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 13:56
- Nahlásit

Mucholabka
Už jsem volala, jenže byla mimo salón a nemohla si vzpomenout na značku.
Já koupila Gimborn.
A ty parfémované, co máte, taky obsahují i alkohol?

Bassi
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 16:44
- Nahlásit

Olina
Promiň,možná jsem úplně mimo mísu,ale doporučuji šampón MARTY (fialový) na obrázku je kokr. Je to šampón s norkovým olejem,tak snad by i tohle mohlo pomoct.

Ja v něm koupu krátkosrstého psa a má krásnou,lesklou srst.

Jinak pokud chceš vyloženě jen olej,tak se omlouvám za příspěvek

Saita
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 17:21
- Nahlásit

Mám jorky a používám norkový olej do balíčků. Ten norkový olej ze zverimexu je akorád k ničemu. Není totiž nor. olej jako olej, některé způsobují pravý opak. Já používám norkáč od Kw a ten je perfektní. Je to ale trochu větší investice a netroufám si jej ti přímo doporučit(se srtí kníračů nemám absolutně žádné zkušenosti). Raději bych zavolala té paní jak radila Mucholapka.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 18:47
- Nahlásit

Olina
Ano, je tam i alkohol.

Olina
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 18:55
- Nahlásit

Díky. Tak já vydržím do pátku, kdy se s paní mám sejít a poradím se, co s tím. Nejhorší je, že máme jít 6.5. na svod. Díru v srsti už sice nemá, ale jen díky tomu, že jsem mu hřbet zase přetrimovala, takže je vše stejně dlouhé. Snad to aspoň trochu doroste.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 18:57
- Nahlásit

Olina
Jéje, tak 6.5. asi budeme mít s Bucou taky akci...to jsem zvědavá

Olina
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 19:04
- Nahlásit

Mucholabka
A kde? Snad ne taky ve Dvoře Králové??

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 19:06
- Nahlásit

Olina
Ne, na opačném konci republiky ale nebudeme to moc roztrubovat

PepaZu
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 19:07
- Nahlásit

Olina
Zkus si sehnat Biocan 500H (to je biotin, ale farmaceutický a opravdu hodně kvalitní) a dávat ho ve vyšší dávce. Už se to tu někde řešilo, výsledek by měl být do svodu vidět. Používám to jako rychlou pomoc před výstavama, když není srst nic moc nebo když je na ní nějaký poškození, většinou je do dvou týdnů srst v dobrém stavu.
Jinak kromě norkového oleje fungujou klasický babský rady (vajíčka, olivový olej, bylinky podle barvy srsti) a vyhovujou i pro alergiky.

Olina
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2007 19:07
- Nahlásit

Mucholabka
Té druhé části sice nerozumím, ale ať se vám daří..

Montik
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2007 20:21
- Nahlásit

Olina

Chtěla jsem se zeptat, jaký že tedy norkový olej používáte?
Já mám taky malého černostř. kníra a srst poslední dobou nic moc. tak bych potřebovala poradit, třeba i šampon. Děkuji

Olina
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2007 21:48
- Nahlásit

Montik
Asi nedokážu poradit. Ten norkový olej se jmenoval Gimborn, ale jak už jsem psala, srst sice vypadala hezky, ale jen do té doby, než to začalo hafušáka svědit. Teď přemýšlím o změně granulí na Eagle Pack. Na svodu byla sice srst už v pohodě, ale máme hnědavý nádech na nohách. Začínali jsme na Royal Canin, pak Eukanuba, teď Purina Proplan, k tomu lososový olej a vitamíny na srst. Žádný úspěch. Jako poslední zkusím ty Eagle.. Jinak: já hafušáka koupu tak 1x za půl roku, jen nohy občas vezmu šamponem s norkovým olejem( ale to fakt až když není poznat, ža má na nohách i světlou srst)

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2007 21:51
- Nahlásit

Olina
No, to bylo ZZO a povedlo se.

Hele, koupila jsem Beaphar. Není na něm napsáno složení, ale parfémovaný je hodně jemně a ani Buce nevadil a vypadá to, že v něm alkohol nebude.
Nohy pořádně pročesávat a pozor na slunce.

Olina
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2007 21:54
- Nahlásit

Mucholabka
Gratuluji!!

...a pozor na slunce - proč??

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2007 21:57
- Nahlásit

Olina
Na slunci rezavějí. Já tak nejdřív chránila před slunkem kouřového kocoura, a vybodla jsem se na to, akorát byl pak rezavý. A hnědým pudlům se to taky na slunku hodně dělá.

Olina
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2007 22:20
- Nahlásit

Mucholabka
Když on se na sluníčku válí hrozně rád!!! To mu neodepřu, i kdyby měl být celej rezavej. To radši nepůjdeme v chovatelských šlépějích.
Stejně je zajímavý, že mu nehnědnou záda, které má na sluníčku nejvíc, ale ty nohy.
No nic.. Zkusíme Eagle Pack a když tak se na to vybodnu.
Ale díky moc za rady.
Však já, nezkušená pejskařka, se zase určitě brzo ozvu.

ebro
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2017 16:44
- Nahlásit

Ahojte. Chcel by som poradiť. bavíte sa tu o šampónoch a norkovom oleji.
Mám Yorkšira. mám problém s tým, že ma splstnatelú srsť.
A ako tu čítam nie je šampon ako šampon a norkový olej ako norkový olej.
Mohli by ste mi poradiť nejakú značku šamponu s kondicionérom a norkový olej ??
Nechcem kupovať každu značku lebo na trhu je ich strašne vela a ako ste písali nie každy pes to znese. Najme yorkšíri su háklivý. Napíšte mi odpovede na moj e-mail ebro@azet.sk Za odpovede dakujem.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání