Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Tlapky-ekzém ?
Autor Zpráva
andy1
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2006 09:56
- Nahlásit

Roční fenka kokršpaněla - líže a vykusuje si chlupy mezi prsty na tlapkách. Kůže je červená, podrážděná, rozedřená do krve. Výsledkem je loupající se polštářek na prstech a otevřená rána. Po zhojení ran zůstává jakýsi červený ekzém mezi prsty. Veterinář příčinu nezjistil. Dezinfikujeme a koupeme v šamponu proti bakteriím a kvasinkám. Pejsek musí neustále chodit s obvázanými tlapičkami. Prosím o radu. Děkuji

Evulik
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2006 10:34
- Nahlásit

andy1
Budou to asi ty kvasinky, musíš pokračovat v koupelích. Ty potvory jsou moc odolné. Já to měla taky u boxerů a souviselo to s demodikozou. Měli oslabený organizmus a ty potvory jen bujely.Ale nezdá se mi, že by vet nezjistil příčinu. Zkus změnit doktora.Musí udělat další seškrab v meziprstí.

jindriska
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2006 10:52
- Nahlásit

mě napadlo, jestli to nemůže mít něco společného s potravní alergií, tam jsou mimojiné příznaky - okusování předních tlapek.

fromeli
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2006 10:55
- Nahlásit

No někde sem četla, že okusování tlapek může souviset i s análníma žlázkama.
Každopádně souhlasím s Evulikem, vet by měl zajistit příčinu a pokud na to nestačí, tak bych šla jinam.

tosca
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2006 10:58
- Nahlásit

Evulik to naznačila. Zkuste posílit pejskovi imunitu a prvním krokem může být úprava stravy. Pes může být citlivý na nějakou složku ve stravě a může docházet k oslabování organizmu a rozvoji kožních problémů. Psina měla něco podobného, tlapy červeno fialové, rozšiřovalo se jí to až na břicho. Objevilo se to okamžitě, když se venku oteplilo (v mrazech se tomu moc nedařilo) Zkoušeli jsme různé mastičky, vodičky, absolvovali stěry, dělaly se rozbory. Pokud něco zabralo, bylo to dočasné, nejpozději za měsíc to bylo zpátky. Dlouhodobě zabrala úprava stravy.
Jinak nám veterinář doporučoval zkusit na posílení imunity Wobenzym.
Asi bych se skutečně zaměřila na posílení imunity pejska a případně si vyžádala u veterináře stěry a rozbor, aby se zjistilo, co to skutečně je.
Jo a ty koupele určitě nevypouštět!

Coral
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2006 12:03
- Nahlásit

Tady je celkem rozsahly clanek od veterinarky co chova bulteriery
http://www.trojskykun.com/vet%20info/kozni_meziprs ti.html

nam pomohl roztok a mast proti plisni a kvasinkam - v lekarne mi rekli ze je to nejlepsi kombinace a sampon kupovat nemam. Behem tydne mel pes tlapky v poradku i ty oloupany polstarky se pekne zahojily.

Dominus
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2017 21:21
- Nahlásit

Na vině může být alergie, podívejte se sem - https://www.genomia.cz/cz/veterinarni/psi/#section 7

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání