Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Zánět slinivky - pes vůbec nechce žrát
Autor Zpráva
Fialka8
Člen
# Zasláno: 5 Led 2019 11:13
- Nahlásit

Dobrý den,
u naší téměř 14leté fenky byl diagnostikován zánět slinivky. Fena absolvovala týden intenzivní infuzní terapie, má leky na žaludek, zažívání, proti bolesti, ATB. Vzala jsem si jí z kliniky dolů, protože je nervak a pobyt tam nesnáší dobře. Už nezvrací, nebo jen zřídka, průjem se zlepšil. Nicméně stále je smutná až netečná, a hlavně nechce vůbec žrát. Na klinice jsem to přikládala stresu a taky těm konzervám, že jí nechutnají... krmili jí stříkačkou násilím. Ale doma to není lepší, nevezme si ani krůtí maso, vyvar... Snažím se do ní něco dostat taky stříkačkou, a pořád nabízím maso, vyvar, mrkev... Upřímě ale pořád přemýšlím, jak dlouho to takhle půjde, a jestli jí s tím žrádlem nezablokuju úplně... A jak dlouho se mám vůbec snažit.... , abych jí už netrápila zbytečně.
Nemáte zkušenost, nebo tip, jak jí rozežrat?
Díky

Fousisko
Člen
# Zasláno: 7 Led 2019 10:08
- Nahlásit

Fialka8

Víte je to moc těžké, ale pokud je Vaše fenka smutná a netečná a odmítá stravu, já už bych jí dál netrápila....Ona Vám podle mě tímto dává najevo, že už nechce bojovat, že by ráda odešla.
Je to jen můj názor, ale zvířata v přírodě to tak často dělají...když cítí, že je jejich čas, někam zalezou, přestanou přijímat vodu i potravu a prostě "odejdou"...

Neumi
Člen
# Zasláno: 7 Led 2019 18:39
- Nahlásit

ale pokud je Vaše fenka smutná a netečná a odmítá stravu, já už bych jí dál netrápila....Ona Vám podle mě tímto dává najevo, že už nechce bojovat, že by ráda odešla.

ale kuš!

můj pes odmítal potravu, ale jakože úplně a zcela, ani sousto, ničeho, z důvodu nemoci, a kupodivu žil ještě přiměřeně aktivním a šťastným životem dva roky.....

kočka dtto ......a poslední zub šel ven a pohoda

a kocour dtto.....první potíže tuším v r. 2010, a hele, aktuálně soutěží s druhým kocourem o titul darebáka roku

Fousisko
Člen
# Zasláno: 8 Led 2019 11:21
- Nahlásit

Neumi

Tak pokud se přijde na podstatu problému a tím je problém vyřešen, tak jasně, má cenu zvířátku pomoci, ale pokud se ví, v čem je problém a léčba nezabírá a zvíře je apatické, samo nejeví snahu se uzdravit, tak já si teda stojím za tím, že nemá cenu ho déle trápit.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 8 Led 2019 11:22
- Nahlásit

Kor když jde o opravdu staré zvíře....

Fialka8
Člen
# Zasláno: 10 Led 2019 17:09
- Nahlásit

Já jsem si tu ty reakce přečetla až teď. Mezitím se fena hodně zlepšila, začala normálně žrát, byla aktivnější.... a od včerejška opět zvrací, a asi jí to i bolí, dle toho, jak se chová. Zvrací i vodu . Teď bojuji s tím, jestli s ní naposledy zkusit zajet na veterinu, ať jí dají něco na bolest a na ten žaludek, a zkusit ještě den nebo dva počkat, nebo jí už nechat jít...

Fousisko
Člen
# Zasláno: 11 Led 2019 10:40
- Nahlásit

Fialka8

To je mi moc líto, že když už to vypadalo, že se uzdraví, že se to zas zhoršilo.
Je to těžké rozhodnutí..

zbrnd
Člen
# Zasláno: 14 Led 2019 14:52
- Nahlásit

Já jsem si tu ty reakce přečetla až teď. Mezitím se fena hodně zlepšila, začala normálně žrát, byla aktivnější.... a od včerejška opět zvrací, a asi jí to i bolí, dle toho, jak se chová. Zvrací i vodu . Teď bojuji s tím, jestli s ní naposledy zkusit zajet na veterinu, ať jí dají něco na bolest a na ten žaludek, a zkusit ještě den nebo dva počkat, nebo jí už nechat jít...
Nechat ji jít nebo rozhodnout o jejim zabití. To jsou dvě různé věci. Až budete stará a třeba Vás bude pálet celej žaludek kvůli nějakýmu zánětu, třeba taky nebudete chtít jíst...třeba taky proto, že budete mít pocit, že Vám to pomůže přežít.

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání