Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Inkontinence staršího psa
Autor Zpráva
PesF
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2018 11:11
- Nahlásit

Máme 11 let starého ohaře, který se začal počůrávat a pít strašně moc vody. Veterinární testy neprokázaly žádnou nemoc - ledviny, játra OK, bez cukrovky, bez infekce. Vypadá to na psychiku - stěhovali jsme se, máme malé minko a čekáme další. To vše vede k tomu, že když se od psa hneme byť jen do druhého pokoje, začne nervózně chodit sem a tam a pak se počůrá a jako bonus to rozťape. To je tedy vždy když mejeme dítě, uspáváme nebo manželka kojí a já nejsem doma. Ven musíme chodit přes den po dvou hodinách, v noci to vydrží maximálně tři. Zkoušeli jsme nasazovat plenu, ale ta zachytí maximálně to průběžné kapání. Loužičku to propustí.

Máte s něčím podobným zkušenost? Jak jste řešili noční vstávání, abyste nebyli v práci úplně rozsekaní? Myslíte si, že by zabral psí psycholog? Máte tip na lepší pleny? Myslíte, že by pomohlo se přestěhovat do bytu/domu se zahradou?

Neumi
Člen
# Zasláno: 27 Zář 2018 17:32
- Nahlásit

prostata i srdce jsou OK?

Maya
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2018 19:38
- Nahlásit

Jj, chce to sono prostaty, můj pes měl cysty na prostatě a taky se kvůli nim počůrával, vyřešila to kastrace.

Fousisko
Člen
# Zasláno: 3 Říj 2018 15:21
- Nahlásit

Nevím, zda tak časté močení může být pouze psychického původu. Myslím si, že 11letý pes, který je opravdu zdravý, by neměl mít potřebu venčit se po 3 chodinách. Samozřejmě pokud opravdu hodně pije, pak ano, ale to nadměrné pití taky normální není....někde podle mě bude i zdravotní - nejen psychický problém.

Co se týče psychiky, tak jediný "lék" je psa šetrně navyknout na nový režim a dát mu - pro něj srozumitelným způsobem - najevo, že pro něj se nic nemění, že je stále chtěn a milován.
K dítěti se chová dobře?

PesF
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2018 13:50
- Nahlásit

Díky za reakce. Mezitím se to ještě zhoršilo. Teď chodí ven po hodině a půl... takže se střídáme jak na skautské hlídce s celou rodinou + máme několik placených venčiček na hodiny, kdy nemůže nikdo. Někdy se vrátíme z procházky a hned se u dveří počůrá. Od mých rodičů dostává neskutečnou péči, budí se fakt pokaždé když vstane, aby s ním šli dřív, než se vyčůrá.

Zkusíme to sono prostaty.

PesF
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2018 10:55 - Změnil/a: PesF
- Nahlásit

Tak ještě update. Sono břicha bez nálezu. Další vyšetření na Cushingův syndrom - zatím nám vyšly vyšší hodnoty, ale v tzv. šedé zóně, (norma je max 30, nám vyšlo 45, šedá zóna je do 60). Takže nás čeká další, přesnější vyšetření z krve. Čekáme na testovácí látku. Mezitím nám dnes fousek začal čůrat krev a to každou hodinu. Naplno používáme pleny v inkontinenšním pásu.

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2018 11:11
- Nahlásit

PesF
To je divný, že i v takovémhle případě nemůžou přijít na příčinu. Každopádně držím palce, ať se to tím vyšetřením alespoň někam pohne, tohle musí být pro vás teda dost náročný.

PesF
Člen
# Zasláno: 13 Pro 2018 16:38
- Nahlásit

Díky za palce! Každopádně Cushinguv syndrom byl na zakladě ATS testu vyloučen, krev ustoupila po antibioticích. Zda šlo o infekci močíku ale není úplně jisté. Každopádně jsme začali podávat něco na tzv. žíznivku, aneb cukrovku. Tak uvidíme. Máme ustálené venčičky 3x týdně na hodinu a střídavou péči. Inkontinenční pásy mohu doporučit značky Karlie a do nich normální lidskou inkontineční plenu. A sháníme psího psychologa neb se to opravdu vrací k původní předstvě, že jde o "blbnutí".

Fousisko
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2018 08:43
- Nahlásit

PesF

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že pes někdy dokáže být opravdu vynalézavý a hlavně, že pokud zjistí, že se mu něco opakovaně vyplácí, tak to prostě využívá ve svůj prospěch.
Třeba můj pes spí v předsíni, protože to je jediné místo, kde se téměř vůbec netopí, jen zavlažuje, takže tam i v zimě není nikdy víc než těch cca 15 stupňů. Pro psa to tak není takový šok, když má ráno vylézt na zahradu a nehrozí tolik že nastydne. Nicméně i tak ho musím oblíkat, protože má citlivá bedra a zadek a snadno by na ta místa prochladnul....
Už několikrát jsme řešili "nastydlý zadek a ocas"....Pes brečel bolestí a protože potřeboval díky tomu i častěji čurat, vstávala jsem k němu opakovaně někdy i vícekrát za noc. Za normálních okolností ho vyvenčím kolem desáté večer a pak bez problémů vydrží až do 6:30 a to se mu kolikrát ještě nechce ... Během těch pár dní nemoci si ale prostě musel říct, že chce ven....štěknul si a já hned šla. A stačilo jen pár opakování na to, aby zjistil, že "štěk = panička přijde"....A ne jen, že přijde a pustí čůrat, ale že i pomazlí....Takže i když už mu pak nic nebylo, začal to zneužívat a chtěl jen mazlit....A že se ti psi dokážou tvářit tak, že má člověk pocit, že "málem umírají".....No chvíli mi trvalo, než jsem ho prokoukla a zase postupně nastavila pravidla......:-P

Neumi
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2018 17:37
- Nahlásit

to není vynalézavost ale prosté potvrzení platnosti behaviorálního učení, Thorndikova zákona efektu

Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání